Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Oldek napisał:

Jeśli faktycznie, to należy nadpisać to co jest w panelu jednym z tych plików.

https://costerowniki.pl/pl/p/Pliki-wsadowe-panel-pokojowy-PS-43-01/6

niestety nic nie pomaga wyskakuje jakiś error

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, najlepszy byłby przycisk Back i powrót do poprzedniej wersji. Nie mam panelu, ale coś kojarzę że soft w panelu powinien być pokrewny z tą w sterowniku. Ale to taki strzał, a właściwie niewypał z mojej strony. Sorry, ale ja nie pomogę !

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra fafał ale jest panel pokojowy i mam wl jako czujnik . ????
No dobra fafał ale jest panel pokojowy i mam wl jako czujnik . ????
16355255338342807020822504224549.thumb.jpg.eed8041a1bbae0e0a839a501918f2793.jpg
16355255527874106484684650522481.thumb.jpg.4579ed71ca75a23c35165e5beb001b8b.jpg
16355255671196392914568905952570.thumb.jpg.b848006bf3adbf1e88a769d5f7676447.jpg
Możesz napisać jak pozbyłeś się kolumny graficznej z pompą CO nr 2? Nie mam u siebie drugiej pompy- dałem w jej ustawieniach "stop" natomiast chętnie pozbył bym się jej z grafiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie działa jako kotłowa i dla tego nie ma grafiki

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymek00 napisał:

PYTANKO .

mam ustawiona temperature w domu 23.5 ° dzie nawet w dimu zrobilo sie 25a zawor 4d otwarty   W domu panel pokojowy czujnik na kablu nie podłączony

Sprawdź jak masz zadeklarowane minimalne otwarcie zaworu. Może tu przyczyna? A tak z boku, ja w chałupie mam 25^C jak za oknem jest LATO, jak za oknem jest 30^C. Ile trzeba jesienią dać w CO żeby było 25^C na pokojach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 21 stopni po wyżej zera to już komfort 🙂 Opał kupiony wiosną po starych cenach, jak by ktoś pytał 😉 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24° w domie dniem i noca to jest dobre latom i zima.Lubie stabilnosc.Latom 26° juž w nocy nie wytrzymam i idze spac na balkon...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten stan z cenami energii, gazu i węgla się utrzymają przez najlizsze 3 lata to każdy zmieni preferencje temperaturowe do poziomu 18 stopni w domu że względu na koszty.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Oldek napisał:

Każde pozycjonowanie wprowadza zakłócenia w stabilnej pracy kotła. Dlatego robię tak jak kolega @DarekDaro76. Brak pozycjonowania mogło być przyczyną kłopotów o których wcześniej pisałeś.

Zrobiłem ręcznie.  Tak jak mówicie  zawór 10% otwarty  temperatura za mieszaczem 28.6 °   pompa stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymek00, musisz na własnej instalacji sprawdzić, czy korzystniej jest sterować pompą CO (wł/wył), czy temperaturą za mieszaczem. U mnie pompka CO pracuje nonstop. Ale jak tu ktoś napisał wcześniej, nie lubię zimnych kaloryferów w okresie grzewczym.

10 minut temu, Pomocyklimosz napisał:

Dobrze rozumiem, że czujnik STB może być w jednym otworze z czujnikiem kotła? Prawidłowa taka instalacja?
 

Ten czujnik ma być w czopuchu kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stb to zabezpieczenie i czopuch to nie dobre miejsce dla niego 🙂

 lepiej niech będzie na rurze wyjscia wody , lub w miejscu gdzie czujnik od wody a wodny dac na rure . Ważne by nie było kłopotu z jego przyleganiem i "odczytem" temperatury .

 

 

Edytowane przez FAFAŁ
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=89219]Szymek00[/mention], musisz na własnej instalacji sprawdzić, czy korzystniej jest sterować pompą CO (wł/wył), czy temperaturą za mieszaczem. U mnie pompka CO pracuje nonstop. Ale jak tu ktoś napisał wcześniej, nie lubię zimnych kaloryferów w okresie grzewczym.
Ten czujnik ma być w czopuchu kotła.

Stb w czopuchu? To zaraz zblokuje. Mylisz czujniki.
W swoim kotle mam gniazdo na czujnik kotła i mieści się tam również STB. Wydaje mi się to dobrą opcją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik ma odseparowany czujnik STB od czujnika kotła. Dlatego najlepsze rozwiązanie wskazał @FAFAŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.