Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy użytkownicy lepsi i gorsi?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najnowszy soft dla "wolnostojęcego" sterownika to 2.45/46. Pod tłok i zabudowę soft nie jest rozbudowywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejszą jest to że nawet dla modeli wspieranych producent nie wydaje aktualizacji chociażby by poprawić znalezione błędy a jednym z nich jest brak alarmu gdy temp nie rośnie. Na forum już kilka osób się z z tym zmierzyło.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skzp 02 jak wygaśnie w podtrzymaniu to palnik sypie węgiel do popielnika. Temperatura spada, tlen rośnie a sterownik zwiększa dawki i nie wie że palnik wygasł.  Co prawda soft 2.46 testowy ale w tym roku żadnych aktualizacji nie będzie.  Skzp 02 chyba też spadnie do drugiej ligi bo jest skzp 05. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupiłem sterownik w grudniu 2020r. A tu nagle brak wsparcia a SKZP 5 jeszcze nie był dostępny.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alf napisał:

Skzp 02 jak wygaśnie w podtrzymaniu to palnik sypie węgiel do popielnika. Temperatura spada, tlen rośnie a sterownik zwiększa dawki i nie wie że palnik wygasł.  Co prawda soft 2.46 testowy ale w tym roku żadnych aktualizacji nie będzie.  Skzp 02 chyba też spadnie do drugiej ligi bo jest skzp 05. 

Tylko że skzp05 to zupełnie inna liga także cenowo i funkcjonalnie. Ma jedną podstawową wadę - w sklepie go nie uwidzisz. Dla mnie najważniejsze jest aby sterownik pracował stabilnie. Nowe funkcje są jak zwykle mile widziane, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w skzp05? Bo w 02 jest mikrokontroler LPC1768. No tak w każdym bądź razie wynika z ustawień programatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z 02 też przypadkiem nie było jakichś jaj, że zmieniali scalaka z powodu braku dostępności?

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekaliśmy czasów że nie napalisz węglem bo procesorów brak. Jak już procesory będą to węgla nie kupisz.  Oby nam nigdy ta nowa zrobotyzowana technologia chleba nie piekła.  

Edytowane przez alf
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek wypada mieć sterownik zapasowy. Nawet taki mocno podstawowy.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam.Tutaj zdecje w ekspozycji,no juž nie chce na kotlu widac to cudo.

         <---  <--- <--- <--- <---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2021 o 10:21, Przemyslaw85 napisał:

Na wszelki wypadek wypada mieć sterownik zapasowy. Nawet taki mocno podstawowy.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
 

Do rego jeszcze piec i bojler 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi padnie skzp to podpinam Bruli, jak padnie sv200 to montuję fajkę a jak padnie wszystko to odpalam kopciucha który pogoni instalację grawitacyjnie. Tak jakoś mam że nie wyrzucam ale zostawiam na wszelki wypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rezerwowego sterownika mam podobne zdanie. Warto mieć choćby podstawowe chichło, aby grzać na czas naprawy.

Co do fajki czy SVki. One są tak skonstruowane, że wymieniasz dane elementy tj. np. sam ślimak, czy w fajce kolano lub rurę a w SVce płytkę czy wkład wewnętrzny przedni czy tylny.

Każdy palnik się jakoś wyciera, w ekoenergiach czy brucerowatych bywało,że wypadały dziury w korpusach od przetarcia, dla ekoenergii na danym paliwie czasami odkruszał się przód odlewu rantu paleniska od strony kosza. Fajki to raczej kwestia ślimak, kolano, koronka. Dla SVki na jakims koksującym najbardziej obciążone jest palenisko, więc spodziewam się,że ten wkład będzie ewentualnie do wymiany za dany czas u kogoś. Mój wkład paleniska pracuje od 2017r, rocznie spalam dośc duże ilości ze względu na duży dom z grzanym nieocieplonym garażo-magazynem i słabą izolacją samego domu. U mnie lekko wylizaną mam górę odlewu na wejściu ślimaka, ale sądzę,że jeszcze ten rok bez problemu i konieczności wymiany ze spokojem mogę palić. Ogólnie palenisko przepaliło w moim wypadku ok. 32-35ton groszku

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zamontować w końcu pompe kotłową. Pytanie pod co najlepiej podpiąć w sterowniku SKZP02? Kolejne pytanie czy w razie awarii prądu robić obejście grawitacyjne do pompy kotłowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę podepnij pod wolne gniazdo pompy cyrkulacji lub pompy CO2. W ustawieniach możesz wskazać które gniazdo będzie zasilało pompę kotłową. Żadnego obejścia nie rób. Jak będzie zanik prądu w sieci to kocioł i tak się wyłączy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.