Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

DarekDaro76   WSZSTKO ZALEZY OD INstalacji i domu w jednym 17,8 a w drugim 8,9 

Edytowane przez marekd
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strzałeczka raz jest raz jej nie ma.Kiedyś był ten temat poruszany bo parę osób też tak miało.W sumie nie mam żadnego obniżania włączonego.Jak ktoś to rozwiązał to niech napisze.Mam już tak na różnych oprogramowaniach.Nie chcę się wypowiadać tylko napiszę bo nie jestem pewien,ale ktoś pisał chyba że to też ta szczałka się pojawia jak w gniazdku jest zamieniony przewód.Ja nic z tym nie robiłem w sumie.Do dzisiaj nie wiem czemu tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta strzałka jest wtedy gdy ustawię jakiś program czasowy . Ja akurat używam obniżenia temp. na mieszaczu.

Szału nie ma ale i budynek poniemiecki wcale nie ocieplony a palnik obrotowy.

180953094_810001096386332_913720244793218116_n.jpg

180948089_907790983407172_4002553760685431710_n.jpg

179788419_2857267271179948_4474354184178082786_n.jpg

181135112_1219345675147385_1200374031226044696_n.jpg

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strzałka się pojawia  jak wyłączam obwód CO. Jak go włączam to znika. I bądź ty mądry. Soft 2.46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carlo u mnie już coś czasem węgiel pokazuje się w popiele , no ale na pełną produkcję musze poczekac do okolo +20 

 

 

P.S 

Jak by ktoś nie skumal . Im cieplej tym gorszy ciąg kominowy , tym gorsze spalanie przez co i wpadaja niedopalki do popiolu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem specjalnie sprawdzić, i pokazuje 6,7 kg/dobę.  Pewnie jutro będzie więcej, bo chłodno dzisiaj. Ale tak to jest w dobie globalnego ocieplenia. W maju trzeba mocno w piecu palić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 05:03, DarekDaro76 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Myślałem że będzie troszkę więcej do porównania. Ja zrobiłem u siebie eksperyment i minimalana modulacje ustawiłem na 20 Efekt jest taki że piec szybciej nagrzewa się do zadanej i mało kiedy przekracza 50 proc modulacji a co za tym idzie o wiele niższe spalanie przy tragicznym palniku rynnowym Stalkota. 

16198381625471688100585296522289.jpg

16198382119539085473950696511713.jpg

Spróbuj zrobić na połowie długości palnika deflektor z szamorki podobnie jak jest w apr witkowski. Tam jest podkowa z żeliwa. Co prawda ludzie kombinowali z rynną stalkoya i było ciężko ale warto sprawdzić.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podkowę żeliwną na stalkocie.. To fabryczny dyflektor. Ale dziękuję Ci za uwagę i potrwierdzenie mojej teori że Stalkot powinien wycofać z produkcji palniki rynnowe bo to jedna wielka porażka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalkociak pali wzglednie jak się go wyciagnie troche z kotla i obuduje na wzór sv . Przy dmuchawie 70Watt jak już dmucha około 8% to już jest fajny płomyk i ogólnie jest spalanie względnie czyste . Tylko obudowanie bardzo podnosi temperaturę paleniska i rury .. Przez co węgiel koksuje puchnie i klinuje slimak . Temperatura jaką miałem tu na poczatku rury tj w miejscu wyjscia rury z blachy która służy do montażu calego zestawu do kotla , bywala okolo 180 stopni . Tak że ten tego kto może niech te coś wywali z kotla ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia strzalka pojawila sie,kiedy przelaczalem z pogodowki w program czasowy na grzanie dla pokojowej.(pokazywane)Spalanie osciluje mi pomiedzy 12 -26 Kg,dla momentalnej pogody,slonca,itp.Jest w zasobniku 50/50 zrebka i wegiel,potencjal,kalorycznosc nijak nie poprawiam,lambda radzi z ta mieszanka bardzo dobro.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarekDaro76 napisał:

Mam podkowę żeliwną na stalkocie.. To fabryczny dyflektor. Ale dziękuję Ci za uwagę i potrwierdzenie mojej teori że Stalkot powinien wycofać z produkcji palniki rynnowe bo to jedna wielka porażka. 

Ja mam apr witkowski. Może nie jestem zbyt wymagający ale paliłem różnymi paliwami i nie narzekam. Spala wszystko i w miarę oszczędnie. Mam nadzieję że w końcu wyłączę piec... przecież już majówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, 8010 napisał:

Ja mam apr witkowski

Witkowski a Stalkot to niby podobne rynny a różnica faktyczna to jak byś porównał Mercedesa do Seicento. 

A swoją drogą to większość z was pamięta moje narzekania na palnik i spalanie. Sytuacja się unormowala gdy zacząłem mieszać groszek z peletem w proporcji na 125 kg groszku 15 kg peletu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pelletu możesz mieszać trociny lub miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wsypalem pellet zamiast ekogroszku. Nie mogę ustawić pracy w pid dmuchawa ustawiona minimalnie 3% cały czas zapada się kopczyk jak jest większy to znowu przebija temp. Teraz ustawiłem dwustan i histereza 15 stopni. Czy tak ma być?? Jak to u was przy pelecie wygląda oczywiście skzp??

Edytowane przez Mirekkss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda próbowałem kiedyś palić pelletem ale na rynnie. Dmuchawę trzeba ustawić doświadczalnie. Najważniejsze to krótsze czasy podawania. Podajnik będzie chodził częściej i nie będzie się wypalał w głąb twojego kopca. Druga sprawa to czas czuwania w auto musi być krótszy żeby w razie postoju nie zniknął żar. Bo rozumiem że zapalarki nie masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 09:40, Szymek00 napisał:

a strzałeczka w dół przy zadanej to?

Wg. instrukcji to: Obniżenie temperatury wywołane programatorem czasowym.

W moim sterowniku pokazywała się czasem mimo wyłączonego programatora. Szukałem przyczyny i pomogło prawidłowe podłączenie przewodów w gniazdku. Pisałem o tym w styczniu. Myślałem, że problem rozwiązany, ale po trzech miesiącach niedaleko mnie podłączano transformator do nowego osiedla domków. W ciągu kilku godzin kilka razy włączano i wyłączano prąd i strzałeczka powróciła. Nie chciało mi się resetować sterownika i od tamtej pory strzałka pojawia się i znika. Nie przeszkadza w pracy sterownika więc dałem sobie spokój. Widocznie TTTM.

Ps. Jedynie jeśli ustawię obniżenie temperatury kotła w programie czasowym i włączy się pompa CWU, to obniżenie przestaje działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strzałka się pojawia jak nie działa żadna pompa. Ani CWU ani CO. Jak którąś z nich się załączy, to strzałka znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie.Tak jak u Was czy u Mnie pojawia sie ta szczałka w różnych przypadkach.Nowych wersji  przybyło, a ja mam tą szczałkę od iluś tam do tyłu.Zauważyłem że po w graniu nowego softu najpierw jej nie ma , a póżniej jest.Nic nie zmieniając w sterowniku.Nie poruszam tego tematu już tylko piszę jak ktoś tu napisze na forum.Dałem sobie spokój z tym.Gdzie jest przyczyna? Nie wiem.Nic mi sie nie dzieje poza tą strzałką na wyświetlaczu sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wersję  z tego co pamiętam 1.9x. Nic się nie dzieje, nie potrzebuje bajerów w sterowniku więc nie wgrywałem nowszych.

Sterownik ma za zadanie włączać i wyłączać pompę, dmuchać i podawać węgiel. 

Jestem zadowolony z pracy softu. Nic nie włącza się nieprzewidzianego. I tak ma być ?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywalem z lambda i po ostatniej poprawke jest palenie na innym levelu,automat jest naprawde automatom.Strzalka informuje dla mnia o obnižaniu temp.kotla po osiagnieciu pokojowej,kiedy byloby obnižanie kotla wlaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.