Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby sprawdzić „na sucho”, to mam podłączyć sam czujnik?
Czy stoker też żeby zobaczyć czy kręci?


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu, na tym twoim filmie kocioł jest wygaszony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, ten dolny nie musi pracować, żeby załączył się górny. Umnie na przystawce od Timela, górny bez dolnego się nie załącza i jego rozłącza mi czujnik zasypowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem zrobione że jeśli chodzi główny podajnik to dopiero załączy się dodatkowy , ale tu jest pytanie czy mają one takie wydajności te dwa podajniki , czy w tym samym czasie podają tyle samo pelletu, dlatego u mnie chodzi niezależnie od głównego podajnika załącza go czujnik i chociaż główny będzie stał a czujnik wykryje brak pelletu u mnie dodatkowy podajnik go uzupełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poto jest czujnik, żeby górny dolnego nie zasypał. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie post 23451 kolegi Oldek.Nie będę powielał jego postu.Ma rację .Plis dajcie na wstrzymanie . Dzięki z góry.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od ilu dostawców mają. Wcześniej były z częściowym gwintem i gładkie na końcu, ostatnio gwint przez całość.

W Argos Max który mam uszykowany do wysyłki z kotłem mam teraz o symbolu Aotoro CR18-8DN. Opis brązowy, czarny, niebieski +DC 3.3V, NPN NO, 200mA max. Przewód niebieski 0V

 

Ps rozmowa dotyczy SKZP 02 oraz SKZP 05 z dorobioną dostawką pod czujnik pojemnościowy pelletu, więc  skoro panowie Oldek czy Darko nie są w temacie, to proponuję pominąć te posty w czytaniu i niepotrzebnie nie dołączać do dyskusji.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pieklorz napisał:

Opis brązowy, czarny, niebieski +DC 3.3V, NPN NO, 200mA max.

Sprawdźcie oznaczenia PNP czy NPN bo tutaj jest problem/różnice. Gwinty, światełka, gładkie nie ma znaczenia. 3,3V???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 3.3V wskazuje na bezpośrednie podłączenie do mikrokontrolera. Hmmm ok. ale to nie jest dobry pomysł (fatalny) od strony elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że nie ma co robić gówno burzy tylko kolega misiu musiał by zadzwonić do timela z reklamacją że mu nie działa ta przystawka. A temat dotyczy jak najbardziej sterownika skzp02 więc nie ma sensu zakładać nowego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijasr, nie robię jak to nazwałeś "gówno burzy" od tego chyba jest forum żeby rozmawiać i wspierać się na wzajem, wszyscy mówią że powinno działać Time, Pieklorz a ja cały czas czekam na odpowiedź od Technicsa bo to jego czujnik jak on działa. Jestem ciekawy czy u Sławek007 działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu kabelków wg opisu kolorów od czujnika pojemnościowe stoker nie kręci po oddaleniu czujnika i zgaśnięciu lampki czujnika pojemnościowego. Stoker wpięty wg opisu do listwy stoker. Po podłączeniu bezpośrednio do gniazdka 230v kręci.
Od czujnika są trzy przewody: niebieski, czarny, brązowy. Na liście do wpięcia jest jeszcze złącze z opisem „biały”
Teraz widzę, że u mnie na płytce są inaczej opisane kolory na złączach. Odwrotnie mam niebieski i brązowy.
22577f045c41ed3f7feb9a4ad08867f9.jpg


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Stoker pracowała, musisz w menu palnik, Podajnik zewnętrzny zwłoka dać na 1.Bo inaczej nie będzie pracować, też tak miałem. 

16265271605164027660816264912567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niepodłączone czujniki i miałem alarmy spalin i podajnika. Wyskakiwały alarmy.
Po podłączeniu czujników stoker co jakiś czas się kręci jakby podawał paliwo i nie ma znaczenia czy czujnik pojemnościowy się swieci czy nie.
Nie ogarniam tego.
W menu palnik na drugiej stronie jest wybór paliwa. Rozumiem, że trzeba wybrać pellet?
SKZP-05


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pojemnościowy na Stoker nie działa, tylko na żmijke ze zbiornika. Jak palisz Pelletem, to tak wybór paliwa Pelet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niepodłączone czujniki i miałem alarmy spalin i podajnika. Wyskakiwały alarmy.
Po podłączeniu czujników stoker co jakiś czas się kręci jakby podawał paliwo i nie ma znaczenia czy czujnik pojemnościowy się swieci czy nie.
Nie ogarniam tego.
W menu palnik na drugiej stronie jest wybór paliwa. Rozumiem, że trzeba wybrać pellet?
SKZP-05


Wysłane za pomocą Tapatalk
Trzeba drugi podajnik podłączyć pod tą przystawkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wstrzymam się z testami czujnika pojemnościowego do czasu zamontowania kotła.
Pieklorz pisał jakiś czas temu, że SKZP05 dla indywidualnej wyprzedaży wstrzymano ze względu na braki układu. Wyszły też SKZP05 na układzie innym niż wcześniejsze. Ważne przy upgradzie, bo są inne softy.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krótkie pytanie, bo może ktoś takie rozwiązanie stosuje. Czy poprzez zastosowanie czujnika pokojowego jest możliwość zmuszenia SKZP z zapalarką do pracy takiej jak kocioł peletowy? Mianowicie ster dostaje sygnał, że pomieszczenia są nagrzane, czujnik pokojowy jest w najchłodniejszym pomieszczeniu ( pomieszczenia dodatkowo ochronione przed przegrzaniem za pomocą termostatów na grzejnikach). Po otrzymaniu takiej informacji sterownik przechodzi w czuwanie eko bez podtrzymania żaru i oczekuje na zgłoszenie zapotrzebowania ze strony któregoś z obiegów grzewczych. To może być fajna opcja na okresy przejściowe. Fanem prostych kresek nie jestem. Interesuje mnie by była odpowiednia temperatura i by możliwie mało palił. @Pieklorzchyba Ty kiedyś o czymś podobnym gdzieś wspominałeś na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.