Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

na starych softach tego problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 22:52, Szymek00 napisał:

Panowie ..mam pytanie.. przy obecnych temmp piec praktycznie w czuwaniu tylko lata .. żądaną 55ale cały czas trzyma temp na 75°....jak sprawić żeby aż takiego zapasu dużego temp nie było ..

  Zmieniłem dziś ustawienie że modulację Robiłem od 10do 50maks .

u mnie 10-50 nie pomogło. Na czas letni wróciłem do softu 2.10 i jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiscie! nie umiem tego wytłumaczyć modulacja 10-50 temp. zadana 50,  na starym sofcie w czuwaniu przebija max.56 a na 2,45 przy tych samych ustawieniach  75 a i 80+alarm się zdarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw czas przekroczenia na małą wartość - 5 min (bo to czas przekroczenia definiuje jak długo przekracza zadaną temperaturę czyli jak długo grzeje ponad limit -> max 5 C) albo coś koło tego i sprawdź warunki czuwania (czy aby na pewno w trakcie czuwania nie podbija płomienia za mocno przez co dogrzewa kocioł - będzie widać na wykresie).

Dodatkowo sprawdź parametry dynamiki i spróbuj je tak ustawić by dogrzewając CWU w stan przekroczenia piec nie wchodził na pełnej mocy tylko na najniższej lub blisko niskiej modulacji.

No i jeszcze pytanie po co ci 50% modulacji w lecie? Masz aż tak duży odbiór z CWU? Spróbuj ograniczyć górną modulację trochę.

Edytowane przez Mage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 21:08, grzegorz818 napisał:

Już wgrałem testowy, wszystko działa. Zużycie około 1,7 kg ekogroszku na dzień. Chodzi oczywiście o CWU.

Witam. Powiedz mi kolego jak osiagnoles zuzycie 1,7kg na cwu podaj cos wiecej., mozesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wygraniu nowego oprogramowania wyzerowało to co było wcześniej i stąd taki wynik. Poczekaj kilka dni i wtedy napisz jakie masz spalanie na CWU.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo kocioł dwu paliwowy obsłuży skzp-05.

Do groszku i mieszanki paliw jest skzp-02.

Do peletu jest skzp-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy sterownik Agros Pid Black mogę zastąpić sterownikiem SKZP2 ? .Kocioł jest dwu paliwowy czyli mogę palić ekogroszkiem jak i peletem po zamontowani ślimaka .Palnik SV-200 z zapalarką .

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Jak założyć przystawkę do to obsłuży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma swój SKZP02, to w Timel dostawkę może sobie załatwić (samodzielnie).

Jak dopiero planuje kupić, to musi się uzbroić w cierpliwość, bo detal zarówno 02, jak 05ek czy paneli jest wstrzymany ze względu na sytuacje na rynku i utrzymanie dostaw do producentów. Sytuacja i braki na rynku sa na tyle dzikie,że w tej chwili ciężko przewidzieć ile takie coś potrwa.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej dostawki od Timela do skzp02 żeby sterować drugim podajnikiem przy separatorze to przez dwa tygodnie ogarnialem temat. Separator nabyłem od kolegi Pieklorza z czujnikiem pojemnościowym i płytkę zamówiłem w Tunelu - w ogóle nie współpracują ze sobą, wyrzucone pieniądze - temat ogarnąłem za tańsze pieniądze i jak na razie po testach u mnie wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej kolego napisać na ten temat?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej dostawki od Timela do skzp02 żeby sterować drugim podajnikiem przy separatorze to przez dwa tygodnie ogarnialem temat. Separator nabyłem od kolegi Pieklorza z czujnikiem pojemnościowym i płytkę zamówiłem w Tunelu - w ogóle nie współpracują ze sobą, wyrzucone pieniądze - temat ogarnąłem za tańsze pieniądze i jak na razie po testach u mnie wszystko śmiga.
Działa przystawka musiałeś coś źle wpiąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kijasr podaj symbole czujnika pojemnościowego jaki masz podłączony do tej przystawki. Ja dostałem czujnik który nie działa wł/wył jego reakcja pega na obniżeniu napięcia  o 25% czyli z 24v podanych zmienia sie na 18 v. Prześlij zdjęcie lub symbole czujnika co u ciebie działa.

Nie ma co pomylić trzy kolory przewodów tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla ogarniających elektronikę - sterownik posiada zabezpieczenie - topikowy 4 A .Ostatnio pompa CWU "uwaliła" mi sterownik/oczywiście bezpiecznik i jakiś element sterujący zasilaniem CWU/ na wyjściu było tylko 170 V. Oczywiście Timel w pół godziny naprawił sterownik, ale nurtuje mnie pytanie dlaczego bezpiecznik na to pozwolił ? Dodam że przyczyną zwarcia była wilgoć w konektorze przyłączeniowym pompy CWU. Może zabezpieczenie powinno być solidniejsze tak jak w listwach antyprzepięciowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strone wcześniej masz mój problem . Tak że sterownik jest całkiem fajnie zabezpieczony . Ważne by nie ubijalo "serca" sterownika . Jak poleci rurkowy czy warystor to nic i koszta niewielkie . Chociaż wymiana tego warystora nie jest tak prosta to idzie to samemu zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn1 co chcesz wiedzieć więcej ?? Kolego Kijasr jeśli to nie problem poproszę o symbol czujnika i jak jest możliwość zdjęcia działającej dostawki do skzp02 do drugiego podajnika do palenia pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przystawkę do Timela, wcześniej był sterownik SKZP-02F a teraz Skzp-05. Wszystko działa bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik oryginalny z Argos Max, symbolu nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie też dostałem ten czujnik a jesteś w stanie zrobić zdjęcie dostawki która zrobił dla ciebie Timel  interesuje mnie jej zawartość. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.