Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz kupić przedłużkę lub sam dorobić.

Przykład https://www.domer.pl/regulator-ciagu-przepustnica-110-x-85-x-90-tr-6-zestaw-uszczelki-i-wkrety.html

Wystarczy zablokować przeciwwagą lub wymontować klapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBrz bardzo dziękuję za zmianę w Diagnostyce>Wentylator

IMG_20201108_112804.thumb.jpg.888e28872b7eb2bb688a83513cadc84a.jpg

Zmiana suwaka na przyciski oraz rzeczywiste obroty wentylatora bardzo ułatwią ustawienie skali wentylatora i zakresu pracy dmuchawy.

Dzięki temu nie będzie możliwości pomyłki (szczególnie dla początkujących) przy określeniu zakresu rzeczywistej pracy dmuchawy, bo nie jest brana pod uwagę skala.

Jeszcze raz Wielkie dziękuję 07.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak w 2.41 ale wersja 2.40 zawiera błędy w naliczaniu pracy podajnika a co za tym idzie przekłamuje licznik spalania

IMG_20201108_165411.thumb.jpg.2549bf135e1baf50875768b0ff89b640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey dzięki . Właśnie siedziałem z awaryjnyn kompen i odpalalem . Daj znać czy na 41 coś jest nie tak . Póki co winda klekla więc mam opóźnienie drobne :)

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, wskazanie licznika spalania całkowitego wzrosło przez dobę o 10,4kg (czyli o średnią wartość, jaką mam w obecnych warunkach), licznik pozostałego paliwa w zbiorniku też o tyle się zmienił, a spalanie dobowe wychodzi tylko 5kg. Licznik pracy podajnika nie pokazuje prawdziwych wartości, bo czasy po 6 czy 10s, to nawet gdy kocioł jest tylko w czuwaniu przez godzinę, to się nie zdarzają.

Podejrzewam, że czasy poniżej jednej sekundy mogą nie być naliczane, czy też sumowane... do licznika spalania dobowego i czasu pracy podajnika.

IMG_20201108_180136.thumb.jpg.4a8534aeed389860fb0d4209a39a75d3.jpg

IMG_20201108_182323.thumb.jpg.c7ba957fc31d21c969faa33822fb623e.jpg

w 2.41 też jest ten sam błąd, po 2 godzinach czasy na poziomie 10 i 8s nie mogą być rzeczywistym czasem pracy podajnika, gdy upłynie 3 godzina pracy, zmienię czas podawania min. na 1s i w ten sposób okaże się, czy podejrzenia odnośnie niezliczania czasów poniżej 1s są słuszne.

IMG_20201108_182613.thumb.jpg.087281cdfdf836db38f63759a1b556a0.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, czasy podawania poniżej 1s nie są naliczane. Godzinę temu zmieniłem na 1s i od razu widać, że licznik liczy już inaczej.

Wykres obrazuje pracę po zmianie softu, moc na podobnym poziomie, a wartości czasu pracy podajnika przez 3 pierwsze godziny zaniżone.

IMG_20201108_194612.thumb.jpg.d151b2efcfb0c1e2f3659a0f9db7cf70.jpg

IMG_20201108_194505.thumb.jpg.f0cc438cd7f73d7a1a979d03c91f3429.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się pogubiłem w tych softach. Który jest teraz najnowszy, do standardowego SKZP, bez czujników halla,  i innych sond. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.41, jeśli nie masz tych urządzeń, to nic nie przeszkadza, sterownik nie będzie brał "sondy" pod uwagę, skoro jej nie ma

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym sofcie w zakładce palnik teraz mamy czas podawania min i max. Jeśli wcześnie było podawanie w auto 4s, to teraz max również ustawić na 4s?

Doszedł również parametr w zakładce wentylator, min moc wentylatora. Jak to rozumieć, jako min od którego wentylator startuje?

Na minus można zaliczyć faktycznie ciągle załączanie podajnika na krótki czas, co może niektórym przeszkadzać, szczególnie jak jest blisko kotłownia. Nie działa sygnalizowanie dźwiękowe załączenia trybu instalatora, wcześniej było piknięcie.

IMG_20201108_203300.jpg

IMG_20201108_203409.jpg

Edytowane przez szneider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szneider napisał:

W nowym sofcie w zakładce palnik teraz mamy czas podawania min i max. Jeśli wcześnie było podawanie w auto 4s, to teraz max również ustawić na 4s?

Doszedł również parametr w zakładce wentylator, min moc wentylatora. Jak to rozumieć, jako min od którego wentylator startuje?

IMG_20201108_203300.jpg

IMG_20201108_203409.jpg

Minimalna moc wentylatora brana jest pod uwagę gdy mamy analizator, żeby analizator nie zjechał z nadmuchem poniżej mocy startowej wentylatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wprowadzenie nastaw tak krótkich czasów poniżej sekundy nie odbije się na silniku motoreduktora? Według niektórych czas ten powinien mieścic się w zakresie 2 do 8 sekund

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od potencjału podajnika, dawka paliwa podawana przez 1s przy potencjale 33kg/h to tak, jak dawka 6,5s przy potencjale 5kg/h.

Czy się nie odbije na silniku? tego nie wiem... Przez około rok miałem dawkę 1s

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czasy w granicy 1sekundy to gruba przesada. Nie wiem jak nietypowy podajnik należy mieć...

W żadnym z raportów z badań nie widziałem dla 30%mocy krótszego czasu jak 2,6sekundy... Nie wiem czy przez to co czytam nie warto tego zablokować na minimum 2sekundy softowo.

Potencjał 33kg to raczej retorta na przekładni >2obr/min przy kotłach stosuje się 1,1 pod 1,2obr/min

 

Min moc wentylatora to jest potrzebne jak analizator robi korekcję na minus i tu chodzi o to, aby wentyl się kręcił..

 

Jeszcze zostanie kosmetyka przy sofcie do panelu.

Plus przemyślenie co robić przy spalinach w trybie interwałowym na pracy z rusztem, bo odcina podajnik a dmucha dalej, co jest niepożądane. Nie wiem co tu zostanie wymyślone, czy powrót do tego co było czyli odcinka dmuchawy czy jakiś czas.

 

Ps. Tak jak zostało wspomniane soft ma być jeden i jest wybór czy mamy zapalarkę czy nie, czy mamy BCA02 czy nie, czy mamy Halla czy nie...

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krótkiego podawania.

Czy analizator wyłapuje zmiany tlenu podczas podawania i przerwy opalu? A może jest to uśrednione w jakiejś jednostce czasu np. 1min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP rules to 21 Century. Ciežko bedzie dziadkom.Kupie jescze ten elektryczny wech :-) zamiast interneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PioBin napisał:

Co do krótkiego podawania.

Czy analizator wyłapuje zmiany tlenu podczas podawania i przerwy opalu? A może jest to uśrednione w jakiejś jednostce czasu np. 1min.

Jak mówiłem po tym co czytam zablokowanym minimalny czas na 2sekundy.

Tu aby jakaś logiczna porcja z 1sekundy szła musi być motoreduktor 2,4 pod 2,6obr/min

Analizator zmienia reakcje po czasie zwłoki jaki ustawiasz pod palnik, dla mojego SV200 mam 6sekund zwłoki

 

Adam Nowakowski

Nie,to nie jest błąd. Panel pokazuje tylko tlen pod temperatura spalin. Nie ma w nim w oknie diagnostyka pola analizator i nie ma dodatkowych danych z okna z koszem.

Błędy to kosmetyka, m.in. szare pole zasypu i przy interwale brak przecinków przy podawaniu i pauzie

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pieklorz napisał:

Potencjał 33kg to raczej retorta na przekładni >2obr/min przy kotłach stosuje się 1,1 pod 1,2obr/min

Tak tylko informacyjnie- Defro z przekładniami ABM (czyli prawie wszystkie) mają przesyp ok 30 kg i w sofcie słabe kotły zawsze mają podawanie 1s, a mocniejsze 1s na mocy częściowej. Więc blokowanie 1s dla kolegów zakładających ten sterownik do Defro to błąd.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey Jak to jest możliwe że temperatura spalin jest niższa niż temperatura wody w piecu i to o 10C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pieklorz napisał:

 

Analizator zmienia reakcje po czasie zwłoki jaki ustawiasz pod palnik, dla mojego SV200 mam 6sekund zwłok

 

Jak rozumiem odczyt tlenu jest ciagly (wartosci zmieniaja sie dynamicznie - analizator nadaza) pomiar zostaje uśredniony z 6 pomiaru i następuje korekta nadmuchu.

"" zmienia na przekreslenie

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.