Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Harry 2sekundy to nadal mała porcja. 

Energooszczędne jakie montujemy mają klasyczny przełożenie 1,1 a różnica do 2,4 czy 2,7 to co mam Ci powiedzieć. Tak naprawdę soft z zapalarką i BCA rozwijamy pod SVki a przy okazji trafia to też na inne. Jak komuś przy klasycznym przełożeniu przyjdzie do głowy ustawianie na 1sekunde lub mniej, to nic dobrego z tego nie będzie.

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pieklorz napisał:

Jak mówiłem po tym co czytam zablokowanym minimalny czas na 2sekundy.

Tu aby jakaś logiczna porcja z 1sekundy szła musi być motoreduktor 2,4 pod 2,6obr/min

Bez urazy, ale to że Ty akurat nie potrzebujesz krótkiego czasu podawania, to nie jest powód, aby obligatoryjnie producent zablokował czas podawania na 2s, skoro dotąd był dostępny czas 1s. To, że Ty nie potrzebujesz, to nie znaczy, że inni nie skorzystają..

Pokazałem co i jak na przykładach nie dla wytykania błędów producentowi, tylko dla usprawnienia i poprawienia softu, jeśli wcześniej nie zostało to wychwycone.

Mam silnik energooszczędny z przekładnią 2,2, więc akurat dla mnie krótkie czasy są ok. Prawie dobę po zmianie softu jechałem z ustawieniem 0,5s - 4s z czystej ciekawości, bo lubię sprawdzić różne opcje i niczego niepokojącego na małej mocy nie zauważyłem, a za początkującego w tych tematach też się nie uważam. Może analizator pokaże coś innego, to chętnie o tym napiszę i pokażę we filmie.

0,5s na mojej przekładni, to jak ustawione 3s przy potencjale 5kg/h, co ludzie tak nie ustawiają???

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Defro naprawdę podaje 1s. Mnie nie przekonuj, ja tu nie jestem stroną. Jeśli chcesz, mogę Ci wysłać zrzut ustawień z emodul.

Edit -to było dla  @Pieklorz, @Jockey mnie słusznie uprzedził

Edytowane przez HarryH
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba jakoś z głową,albo opisać.

Nastawy czasów podawania poniżej 2sekund na klasyczne przełożenie 1 do 1,2obr/min nie jest niczym dobrym.

 

Nie mam nic do poprawienia softu w zakresie błędu liczenia czy odczytu. Do myślenia dał mi wpis, że ktoś ustawia poniżej 1sekundy. To wszystko fajnie,jak robi to z rozmysłem, sęk w tym, że posty czytają różne osoby i przeraża mnie fakt, że ktoś może to bezmyślnie skopiować i ustawić na klasycznym przełożeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba to umieszczać w opisach softu i checklistach zmian.

Dla palnika 15kW retorta Defro z przekładnią ABM 2 sekundy to max czas podawania przy mocy maksymalnej, co w tym wypadku zablokowanie na 2s czyni sterownik Timela prawie bezużytecznym w kotłach defro.

Edytowane przez Darekgra
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys do kotlow wejda silniki DC i plynne sterowanie predkoscia (podawaniem) a nie jakieś czasy on/off. Bedzie wtedy wszystko dzialac jak nalezy.

@Pieklorz moze zginelo Ci moje pytanie, obserwujesz zmianę nadmuchu podczas podawania/przerwy? Czy jest to uśrednione i nie ma korekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioBin cały czas na bieżąco są lekkie wahania.

Zobacz na tym drugim wątku są krótkie filmiki, słychać podawanie i widać też minimalne korekty powietrza.

 

Dla mnie uwaga o danych przekładniach jest bardzo istotna. To trzeba bardzo wyraźnie zaznaczyć, motoreduktory z przełożeniem 1-1,2obr/min np. w palniku SV200 15-48 nie ustawiać minimalnego czasu podawania poniżej 2sekund (zalecane np. minimum 2,5sek), dla palnika SV200-10 nie ustawiać krócej jak 5sekund (zalecane np.6sek)

A motoreduktory z przełożeniem 2,2 pod 2,7obr/min np.ABM w kotłach Defro mogą pracować z czasem 0,6sek (zalecane min.1sekunda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz O widzisz i to już jest inne Twoje podejście 07.gif

ludzie mają różne kotły z różnymi podajnikami w które wyposażył je producent. Zaletą SKZP jest to, że producent stosuje elastyczne oprogramowanie, które można z powodzeniem stosować nawet przy "egzotycznych" konfiguracjach sprzętowych.

Nikt nikomu nie narzuca ustawień poniżej jednej sekundy, ale kto chce może ustawić, bo jest taka możliwość.

Ale mi wczoraj podniosłeś ciśnienie oświadczeniem blokowania czasu podawania na min. 2 sek... 12.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mkwapisz napisał:

@Jockey Jak to jest możliwe że temperatura spalin jest niższa niż temperatura wody w piecu i to o 10C?

Ano tak to się w rzeczywistości u mnie przedstawia

Temperatura zewnętrzna deflektora pokrytego popiołem

IMG_20201109_091717.thumb.jpg.c520cfb03009f8b22e4efa5163362d81.jpg

temperatura ponad komorą spalania

IMG_20201109_091848.thumb.jpg.9730b4992e1d7408a46b857386b05c07.jpg

Temperatura na pierwszej półce wymiennika

IMG_20201109_091234.thumb.jpg.a62dd0bb32387f912266a01279c3c826.jpg

Temperatura na drugiej półce wymiennika

IMG_20201109_091245.thumb.jpg.f30a47582fa0e7f7bd690cc4a8186a3b.jpg

Temperatura na trzeciej półce wymiennika

IMG_20201109_091256.thumb.jpg.1838a1af00d1717b925b932b8202ba85.jpg

Temperatura na czwartej półce wymiennika

IMG_20201109_091301.thumb.jpg.b2cfd54e538bb328ec7a24d373d55c34.jpg

Temperatura spalin w czopuchu

IMG_20201109_091314.thumb.jpg.a5fdaacc0f9a6982613b7c16879b857c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pomarańczowa gdy kocioł pracuje na normalnej temp. zadanej, a bez koloru, gdy kocioł pracuje w obniżeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien gwóźdż i nie moge sobie z nim poradzic. A chodzi o to ze palilem ekogroszkiem niedzwiedz z castoramy 26mj i 100kg starczalo na 7 dni, teraz pale KGM Krolewski o kalorycznosci 29mj i tez starcza na 7 dni to jak to jest w koncu. Myslalem ze lepszy groch ususzony bedzie starczal na dluzej. Oczywiscie grzejniki podlogowka tak samo chodzila na jednym i drugim groszku. Od czego to jest zalezne gdzie szukac rozwiazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak warunki te same, temperatury wewn , zewn... To może być tak, że tamto miało powyżej 26 a to królewski trafilo Ci się bliżej 27 i stąd podobny efekt. Pytanie jak spalasz tyle samo, czy jest różnica w ilości popiołu, bo to Królewskie powinno być drobne i blisko 3%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może temperatura zewnętrzna przez ten tydzień była niższa niż przez poprzednie 7 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy inną wilgotność lub wiatr na zewnątrz.

Generalnie jak nie ma różnicy to po co przepłacać:) jak mówi reklama.

Ja kupuję groch luzem workowany na składzie. Suchy  jak pieprz.  Nie interesuje mnie nazwa  itp. Po prostu dobrze się pali, jest suchy i tani.  Co więcej trzeba? Trzeci sezon i zero problemów. Może mój podajnik i instalacja jest mało wymagająca podobnie jak ja :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no nowy sofcik smiga . Trochę mi się na początku rozjechal jednak już wraca do porządku :)

 

IMG_20201109_195812747.jpg

IMG_20201109_195801956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w 2.41 wygląda dodmuch gdy podaje? Teraz dla 5 sek. podawania dodmuch jest aktywny jeszcze kilka sek. (ok. 8 sek. tak na oko) . Z tego co wyczytałem "mała moc - krótsze czasy podawania i krótsze odstępy, duża moc  - dłuższe czasy podawania". I pytanie. Czy dla tych krótszych odstępów jest zachowana taka sama zasada dodmuchu jak dla dłuższych, czyli te ok. 8 sek. po podaniu opału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczatkowe info na stronie . Jest poprawka z wyliczaniem spalania i chyba tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie o temperaturę za mieszaczem. 

Mam ustawioną zadaną 40 stopni. Mam ustawione sterowanie pogodowe mieszaczem, które przy obecnej temperaturze pokazuje mi podwyższenie o 2.0 stopnia. Mam ustawione utrzymywanie temperatury komfortowej w domu (akurat 23 stopnie i dokładnie tyle w domu jest, parametr wzmocnienie = 2). A sterownik wylicza 44,37 stopnia. Co jeszcze wpływa na tę temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 20:01, FAFAŁ napisał:

No no nowy sofcik smiga . Trochę mi się na początku rozjechal jednak już wraca do porządku :)

 

IMG_20201109_195812747.jpg

IMG_20201109_195801956.jpg

Czy mozesz podpowiedzieć co wpływa na taką prace modulacji ? U ciebie widać że non stop moduluje by utrzymać zadaną na CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.