Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiłbym tam, gdzie jest, jak najwięcej na metal bojlera i zaizolowałem go tak jak pisze Bercus.

czujnik ten ma za zadanie włączać CWU tylko przy określonej temperaturze. Sam to zrozumiesz

zimna woda popycha ciepłą wodę do góry i po umieszczeniu czujnika na górnej rurze na wyświetlaczu będzie temperatura 40 stopni, ale w bojlerze będzie np. 20 litrów ciepłej wody

Edytowane przez mirekcafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy wtrącę się do Waszych wypowiedzi z tym położeniem czujnika w cwu.Od miesiąca mam cwu stojące 300l , a wcześniej miałem 140 l w poziomie (zawieszony baniak).Było tam miejsce PO ŚRODKU i najlepiej tam czujnik się sprawował z grzaniem oraz przemieszczaniem sie wody z dołu do góry.Dokładnie na tej samej wysokości po drugiej stronie była grzałka cwu.Więc wszystko jasne.Dajmy już "stop" tym dalszym  wypowiedziom na temat miejsca usytuowania czujnika.Dla jeszcze mało przekonanych to powiem że cwu 140 l miałem 8 lat i też szukałem różnych rozwiązań ,gdzie go dać bo chciałem sie cieszyć długim czasem nie włączania sie grzania cwu bo chyba głównie oto tu koledze w myśli też chodziło ale niestety się nie sprawdziło przyczepiania go jak najwyżej np.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie tak jest ze do bojlera wpada ciepła woda z kotła jedna rurą górną, druga rura od dołu woda z sieci idzie przez bojler i wychodzi górą i wylatuje kranem?? a ta ciepła woda z kotła wylatuje dołem spowrotem do kotła, więc by wychodziło, że najlepszą opcją było by umieszczenie czujki przy górnej rurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperaturę kotła gdzie mierzysz, na górze czy pośrodku kotła ?
Zgadnij

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 14:29, carlo napisał:

Piec wygaszony (Wygaszanie->Stop->Zapisz).
Tryb pracy -> podajnik nieaktywny.
Zanik zasilania, po 5 min zasilanie powraca, sterownik się włącza i .... podajnik zaczyna chodzić bez przerwy.
Dobrze, że ktoś był w domu i wyciągnął wtyczkę bo bym musiał wyciągać z kotła całą zawartość zbiornika opału.
 

Panie @TomekBrz ponownie zgłaszam powyższy poważny błąd w oprogramowaniu 2.24 dla zabudowy (ślimak) i proszę o pilne i poważne zajęcie się tym tematem.

PS
Wszystkim użytkownikom za rady typu: kup sobie ups z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest forum o przyjmowaniu reklamacji itp. Wystarczy wykonać jeden telefon do producenta i temat myślę że byłby załatwiony od ręki. 

Ja miałem kilka zapytań swego czasu di Timela i jeden telefon w przyjemnej atmosferze wszystko załatwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 8010 napisał:

To chyba nie jest forum o przyjmowaniu reklamacji itp.

To forum nie jest od zgłaszania błędów w oprogramowaniu sterownika skzp-02?
To od czego jest to forum? Może od pisania o:
-rodzajach opału,
-bojlerach,
-dmuchawach,
-teściowych,
-polityce,
-instalacji elektrycznej,
-i wielu innych tematach zaśmiecających to forum,
-itd. itp. więcej nie pamiętam a było tego mnóstwo.
 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na forum rozmawiamy o wszystkim na temat sterownika. Generalnie problemy związane ze sterem które są tylko u Ciebie a nie zdarzają się innym powinny być najpierw sygnalizowane producentowi żeby mógł tobie pomóc. 

Przecież Pan Tomek nie ma obowiązku śledzenia forów internetowych. Jeżeli mam np.  problem z pralką  to najpierw dzwonię do serwisu lub gwaranta ( ewentualnie do sprzedawcy ) a  nie piszę o tym na forum. No chyba że nie  potrzebujesz szybkiej reakcji producenta i czekasz czy będzie czytał post czy też nie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki informacji zamieszczonej w tym wątku przez kolegę @carlo, nie tylko producent, ale i inni użytkownicy, którzy mają oprogramowanie 2.24, czyli ostatnie dla sterownika w zabudowie, mogą się dowiedzieć o potencjalnym zagrożeniu, jakie u nich istnieje, w związku z ewentualnym błędem tego softu.

Bezpośredni kontakt z serwisem oczywiście również wskazany

Niemniej, jak dla mnie, info w tym wątku jest jak najbardziej na miejscu i to bardzo przydatna informacja dla posiadaczy sterownika w zabudowie.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, carlo napisał:

Panie @TomekBrz ponownie zgłaszam powyższy poważny błąd

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Z posta wynika że kolega carlo zgłasza problem dla Tomka. 

Do Tomka lub serwisu powinno się zgłosić bezpośrednio a na forum poinformować innych użytkowników o problemie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ustawienie zakresu wentylatora to dla max nie da się zejść niżej niż 20%?

Zmieniłem węgiel na niespiekający i przy ustawieniach dla poprzedniego to zaczął mi wychodzić z palnika jeden wielki spiek żużlowy. Udało się to opanować poprzez przymknięcie klapki na wentylatorze o jakieś 90% oraz lekkie podbicie ilości podawanego opału. Wiem, że jeszcze jest korekta pracy wentylatora ale poziomy mocy są tam kiepsko dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dmuchawa WPA120 80W, startuje od 17% i przyspiesza w pełnym zakresie, czyli do 100%. Jak ja ustawic w karcie WENTYLATOR? Na razie mam ja w pełnym zakresie 1-100 a w karcie powietrze 17-34% i z działania paleniska jestem zadowolony, ale rozumiem, że ustawienie w karcie WENTYLATOR zwiększy płynność regulacji nadmuchu.

Edytowane przez Dyzio997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPA120 nie była w mìałowcach stosowana? Nie ma za dużego przerobu powietrza w m3/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ona dmucha porządnie, ale jak jest sprawna i da się ustawić to po co zmieniać. 

@Oldek a jak to będzie się miało do czyszczenia palnika? Wtedy nie będzie dmuchało 34% zamiast 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym czyszczeniem palnika jest. Czy 100% to te Twoje 34% czy może parametr w WENTYLATOR jest pomijany i dmuchawa dostaje max zasilania. Innej sytuacji jestem pewien, że deklarując WENTYLATOR 17-34%, procenty korekty będą się przedstawiały jak w załączniku.

dodmuch.png.61add504dcf14b727467a2a00a2f1151.png

1,2,3% to wartości dla dmuchawy gdybyś WENTYLATOR deklarował 1-100%, te poniżej to już odpowiedniki tych % po zastosowaniu WENTYLATORA 17-34%

2 godziny temu, 8010 napisał:

WPA120 nie była w mìałowcach stosowana? Nie ma za dużego przerobu powietrza w m3/h ?

Wręcz przeciwnie, u mnie w miałowcu była stosowana WPA120. Na dwa miesiące przed awarią miałowca  kupiłem nową WPA120 i po wymianie kotła na podajnik nadaje się psu na budę bo mocowania ma inne niż DM80 którą teraz posiadam. leży w garażu i czeka na lepsze czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba było pytanie a nie stwierdzenie. W moim piecu(zębiec merkury)  jest wpa120 a nie jest to miałowiec.

6 godzin temu, Dyzio997 napisał:

Panowie, dmuchawa WPA120 80W, startuje od 17% i przyspiesza w pełnym zakresie, czyli do 100%. Jak ja ustawic w karcie WENTYLATOR? Na razie mam ja w pełnym zakresie 1-100 a w karcie powietrze 17-34% i z działania paleniska jestem zadowolony, ale rozumiem, że ustawienie w karcie WENTYLATOR zwiększy płynność regulacji nadmuchu.

U mnie ustawienia wentylatora to 10-40. Górę dałoby się podciągnąć jeszcze trochę, ale bez przesady. Startuje od 8, a dla pewności dałem 10 (to jest wartość przy 1%). W tej dmuchawie mam jeszcze czujnik Halla, ale skzp02 nie potrafi tego obsłużyć, za to stary sterownik jak najbardziej. Dzięki temu mogłem podglądać prędkość obrotową. O ile mnie pamięć nie myli, to są dwie wersje tej dmuchawy o różnej mocy.

Powietrze przy 10% modulacji mam na 16-20 - zależy od węgla, dla modulacji 100% jest 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek  Moja dmuchawa działa już od 1% czy ile tam najmniej da się ustawić. Od mniej więcej 25% w górę już nie bardzo słychać różnicę w przyspieszaniu jak się zwiększa procenty (wg ustawień sprzed aktualizacji zwiększającej precyzje dmuchawy).

Ta zmiana zakresu 1-20% na 1-100 to super wg mnie ale te 20% to nadal za dużo dla tego węgla. Nie wiem dlaczego ustalono limit dla max na 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Oldek, szedłem do kotłowni zrobić zdjęcie o co mi chodzi i patrząc na ustawienia i mając w pamięci co napisałeś zatrybiłem... Ehhh niby sterownik mam już ze 3 lata a czasem dalej jak uczniak.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym chyba w zakładce wentylatora zmniejszył z 20 na 18, zamiast schodzić z powietrzem względem modulacji. W takim ustawieniu to 18 rozkłada się na na pełną skalę czyli 100 -> precyzja 0,18. W tym co proponuje @Oldek to 20 rozkłada się na 40 -> precyzja 0,5. Może efektywnie liczone jest to inaczej, ale tutaj to producent by musiał się wypowiedzieć. Po coś ten feature w tym sofcie jednak wprowadzili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dmuchawie 100% nie zmniejszasz pod 20. Kiedy chces miec 18-ustawiasz dmuchawe na 20 i powietrze 90.(w przypadku,že 1₌1)

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.