Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wyjaśnić :) jest jeden czujnik kotla no ale to kazdy posiada . C.O to u mnie czujnik zamontowany do zaworu odcinajacego całe ogrzewanie bez baniaka i lazienki ze zmniejszona temperatura O 5 by widziec jego linie  . Ogólnie te dwie kreski trzymaja mi się mniej więcej równo . A co wplywa nie wiem chyba dobra praca palnika na wyższej modulacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie teraz po zmianie oprogramowania na wersję 2.42, po zastosowaniu tych samych nastaw na sterownik mam problem ze spalinami mam kaganiec na 160 stopni na starszej wersji gdy dotarł do tej temp spadała modulacja i spaliny spadały a teraz blokuje podajnik, lecz wentylator nadal dmucha i średnia temp to prawie 200 stopni  więc jak to poprawić palnik sv200 9kw. zmniejszać nadmuchu nie chcę ponieważ groszek ładnie się teraz spala jak i wcześniej ze starszą wersją. Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz moc kotła albo daj kaloryczność wyżej i zmniejsz nadmuch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie przemyślenie że gdyby podajnik się blokował a jednocześnie moc nadmuchu by spadała np o 10 procent tego problemu by nie było, na razie dam spokój jutro mam dostać analizator może on coś zmieni   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przekracza 200*C na spalinach to masz źle ustawioną moc, zajrzyj do certyfikatu jaka temperatura spalin jest dla 100% mocy kotła, prawdopodobnie jest mocniejszy węgiel niż masz w ustawieniach. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset do fabrycznych robiłeś? Może coś zostało na fabrycznych, sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timel to zmienił ze spalinami na takie działanie, że po przekroczeniu temperatury spalin zatrzymuje podajnik do wypalenia dawki.... Już więcej osób na to narzekało, jakaś modyfikacja tego będzie. Trzeba jednak trochę podziałać aby zobaczyć czy gdzieś indziej jeszcze błędów nie ma, aby co pół dnia nowego softu nie robić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wstrzymuje podajnik to ok, ale równocześnie powinno być zdjęte powietrze o np. 50% (to trzeba sprawdzić doświadczalnie), aby nie rozpalać bardziej złoża, bo w ten sposób jak jest teraz, to nie zapobiega w żaden sposób przekroczeniu ustawionej temp. spalin, oraz jeśli ktoś pali w dużym kotle z dużą mocą, to czujniki spalin również są zagrożone, bo w tej chwili za bardzo nie mają wpływu na zabezpieczenie przed przekroczeniem założonej temp. spalin.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednio, w przypadku przekroczenia zadanej temp. spalin, powietrze spadało do wartości ustawionej na min. modulacji, ale to zbyt nisko, bo złoże kopciło (ale skutecznie ograniczało przyrost spalin), sądzę, że pośrednie rozwiązanie załatwiłoby sprawę

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przegapiłem info, albo nie mogę znaleźć co oznacza parametr zaznaczony na czerwono na fotce?

Posiadam WPA06 83W i nie wiem co tam ustawić....

swwws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jockey napisał:

poprzednio, w przypadku przekroczenia zadanej temp. spalin, powietrze spadało do wartości ustawionej na min. modulacji, ale to zbyt nisko, bo złoże kopciło (ale skutecznie ograniczało przyrost spalin), sądzę, że pośrednie rozwiązanie załatwiłoby sprawę

Na pewno zrzucenie modulacji na 10% jest rozwiązaniem najbezpieczniejszym. I tak za chwilę skacze do poprzedniej wartości gdy temperatura spalin spadnie. Ponieważ nie mam BCA to poczekam na testy tego "finalnego" softu i na kolejną wersję finalną, która poprawi błędy tej poprzedniej. Ostatnio jak tak zaktualizowałem, to po 2 tygodniach pokazała się wersja kolejna. A ponieważ naprawiała coś z czego nie korzystam, to sobie odpuściłem.

A co do temperatury spalin, to u siebie ustawiłem na 140, ale potem zacząłem przycinać max modulację tak, żeby tej temperatury piec nigdy nie osiągnął. Co ciekawe na tej maksymalnej modulacji (65% z 17kW) to i tak on przebywa chyba z 5 min, a potem utrzymuje ok 50%. Tak się głównie dzieje gdy uruchamiana jest pompa CWU. Może jak na dworze byłoby z -20C to trzeba by coś zmienić, ale teraz jest 5C, a na grzejnikach 32C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy skzp-02 ma możliwość ustawienia mieszacza w programie czasowym?np 16-20 temp za mieszaczem 40'C a w pozostałych 30'C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 23:04, Pieklorz napisał:

WPa06 dół 4-8% zależy od węgla i palnika, góra od 22 do 27%zalezy od węgla i palnika

WPax6 dół od 16-17% góra tak 37-42% zależy od węgla, palnika

DM85 dół od 18% góra 50-57%  zależy od węgla palnika

 

Nic innego nie wymyślisz, reszta to kombinacje z konstrukcją kotła, ciągu kominowego. Masz dolniaka, więc kwestia utrafienia z której strony i jak dużo cegłą szamotową nawrót przysłonić.

a dmuchawa wta 120? domer, montowana w kotłach defro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wersji bodajże 2.20 nie musi być, inaczej się komunikują. Warto mieć identyczne softy ze względu na wskazania. Na chwilę obecne 2.42 ster i 2.41 panel to są najnowsze softy. Ponoć coś tam się dzieje odnośnie poprawek pod analizator

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajnie macie . Ja kupilem timela przed zeszłą zimo do tłoka a ostatnio dowiedzialem sie ze juz niema wsparcia. A wiele jest do poprawy . Rok sie czieszylem teraz został żal ze tak szybko poszło w odstawke ino kasa poszla . Bo kupilem sterownik , moduł internetowy i panel pokojowy 

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od dawna już nie ma w sprzedaży chyba tłokowców. Na szczęście timel można po zmianie palnika aktualizować. Wydaje mi się że zmiana palnika może zmniejszyć spalanie. Ja mam rynnę i sobie chwalę. Fakt że nie ma też sensu  zmiany Soft za każdym razem jeżeli nie używamy nowych funkcji. Ja mam od zeszłej zimy Soft i nie zmieniam na razie ponieważ jestem zadowolony z procesu palenia. Jeżeli coś dobrze działa to po co kombinować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.