Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mkwapisz napisał:

Po coś ten feature w tym sofcie jednak wprowadzili

Instrukcja się kłania...

Cytat

Oczywiście skala nie zmienia fizycznej rozdzielczości pracy regulatora obrotów. Rozdzielczość jest stała i wynosi ok 180 punktów na cały zakres wentylatora. (jest ponad 2 razy większa niż w poprzednich wersjach oprogramowania).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Uzyskanie takiego wykresu na dmuchawie wpa120 nie było trudne natomiast na wpa117 już tak....nie jestem w stanie ustawić kotła tak by nie przebijał zadanej...jakieś rady

20201031_082600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku te same problemy :)

Jeżeli w domu jest ciepło  a na dworze  +10, nawet w nocy jest ciepło to nie ma odbioru ciepła z instalacji. W takim przypadku sterownik ma prawo przebić temp.zadaną lub wejść w czuwanie.

Poczekajcie aż będzie  chłodniej. Z drugiej strony przy spalaniu na poziomie kilku kilogramów  na dobę nie śpieszno  mi do mrozów.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manx Przebicia i spadki zadanej wynikają z nagłej zmiany wartości przepływu wody przez kocioł, np. włączenie pompy, otwarcie się głowicy lub obiegu grzewczego powoduje szybki spadek temp. na kotle. Gdy kocioł rozpocznie uzupełnianie mocy, aby osiągnąć zadaną to z kolei następuje zamknięcie obwodu, głowicy lub wyłącznie pompy i w efekcie przekroczenia zadanej, bo kocioł nie ma gdzie odprowadzić wytworzonej mocy.

Gdy jest spokój w przepływach przez kocioł, to temperatura oscyluje łagodnie wokół zadanej.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja to wszystko wiem mi bardziej chodzi o to że przy wpa120 pare korekt i wykres fajny...gdy dam wpa117 już tak nie ma....więc osbiór ciepła nie ma tu znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres, który zaprezentowałeś mówi, że nagły odbiór ciepła lub jego brak jednak ma znaczenie...

Innych danych nie znam, więc wypowiadam się na pdst. tego co widzę.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczący odbiór ciepła to cwu i widać to na wykresie....zmienie jutro dmuchawę na wpa117 i nie zmieniając dynamiki czy nawet podawania w auto i dopasowując wiatry nie uzyskam takiego wykresu....zdaję sobie z tego sprawę że to są dwie różne dmuchawy o innej charakterystyce....może przy ustawieniu wpa117 popełniam gdzieś błąd np w skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manxTylko że to jest porównanie dmuchawy 80W vs 34W. Ciekawe która da większy ciąg i bardziej rozgrzeje węgielki?

Dokładnie 0,68uF https://mplusm.com.pl/wpa-117.html

 

21 godzin temu, carlo napisał:

Instrukcja się kłania...

Oczywiście skala nie zmienia fizycznej rozdzielczości pracy regulatora obrotów. Rozdzielczość jest stała i wynosi ok 180 punktów na cały zakres wentylatora. (jest ponad 2 razy większa niż w poprzednich wersjach oprogramowania).

 

Moja wersja papierowa nie obejmuje tego tematu. Ostatnia którą znalazłem w pdf to 2.30. Jest jakaś bardziej aktualna?

Jeżeli jeszcze czytać umiem, to wynika z tego że te 180 poziomów jest rozłożone na cały zakres. Jak przytnę go do np 50%, to by znaczyło że zostaje mi tylko 90. Tak więc i tak jest lepiej dobrać parametry wentylatora a powietrze mieć ustawione od 1 - 100%. A cytując instrukcję "Jeśli prawidłowo ustawimy zakres pracy wentylatora w oknie SKALA, to w oknie PALNIK-> POWIETRZE możemy ustawiać zakres powietrza w zakresie 1-100 % (zyskujemy szerszy zakres regulacji)"

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkwapisz jak widać na wpa120 łatwiej zrobić taki wykresik niż na wpa117 jednak nie wien czemu spalanie poszło do góry mimo że dmucham 1 a 18 na wpa120 i to mnie zastanawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym ustawic pompe CWU by pracowała tylko w wyznaczonych godzinach -ustawiłem tryb pracy na  "program czasowy"  w programie ustawiłem wyznaczone godziny, a pompa się nie włącza dlaczego?

Edytowane przez glibo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam  mam tak ustawione. Histereza ustawiona na 10C. Szczególnie przydatne w weekendy, gdzie cała rodzina siedzi w domu i leje wodę. Przez to piec grzeje ją po 4-5 razy dziennie. A tak udaje się ograniczyć do 2. Wadą jest, że parę razy woda leciała nie za ciepła, ale dzięki temu wszyscy się nauczyli, że do umycia talerza nie trzeba odkręcać kurka na full. 

Wczoraj stała się jakaś dziwna rzecz, mianowicie sterownik zaczął źle regulować nastawem, zaworu 3D co całkowicie rozregulowało temperaturę podawaną na grzejniki i samą modulację. Wykresy przypominały piłę. Temperatura zamiast się ustalić to latała góra dół. Ostatecznie wyłączyłem siłownik i wszystko zaczęło działać normalnie. Nic nie ruszałem i nigdy wcześniej coś takiego mi się nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy palę karlikiem i mam problem z trybem czuwania mianowicie gaśnie , nie wiem czy mało powietrza czy za dużo czy za mało paliwa , podrzuci kto jakie ustawienia na test ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, bardzo fajny sprzęt, ale z innym sterownikiem. U mnie startuje praktycznie od 1%, normalnie pracuje w zakresie 14-17% w tej chwili.

 

20200321_103818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 11:13, Oldek napisał:

Może temperatura bojlera lub histereza nie daje pompi pozwolenia na pracę?

temp pieca 50'C ,  temp cwu 55'C ,  histereza cwu 3'C

zauważyłem ze dopiero gdy temp pieca jest większa o 1'C to załącza pompę -da się to wyłączyć

02-11.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :)

Sterownik Timel posiadam od  lutego , więc długo się nim nie bawię .Do tej pory steruje kotłem dobrze, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Pracuje bez siłownika i regulatora pokojowego. Przymierzam się do zakupu tego sprzętu ale nie wiem czy się w to bawić mając zawory termostatyczne przy których kocioł pracuje dość poprawnie a nie chciałbym zrobić czegoś w myśl zasady " co by tu polepszyć żeby spieprzyć " . Jeżeli warto to mam pytanie jaki regulator kupić , zależy mi na mocnym sygnale radiowym i dobrym zasięgu, sygnał musi przebić się przez strop i 3 ścianki działowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomicznie nie ma to sensu żadnego, przez lata nie zarobisz w zaoszczędzonym węglu na te ustrojstwa.

Strop stropowi nie równy, zwłaszcza jak masz w nim jakieś żelastwo, więc w razie czego daje się wzmacniacze lub częściowo ciągnie drut. Jak to ma być zwykły styk beznapięciowy, to właściwie wszystko działa dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.