Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj znowu rozebrałem palnik , w pps duo 17kw po zlikwidowaniu obrotu chyba za mało dałem uszczelniacza miedzy palenisko a wianek bo kurde wianek był luźny , musi być tam spora szczelina . jeżeli miałby chodzić obrót to przydałby się pierścień mosiężny o grubości z 2.5mm żeby tyle powietrza tam nie uciekało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 19:41, Oldek napisał:

Tak, o zadeklarowaną wartość obniżenia. Np. temp. obniżenia 10

to działa tylko, gdy mamy zewnętrzy regulator temperatury? czy z czujnikiem pokojowym tez będzie dzialało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia temperaturę zadaną (bazową) zaworu w funkcji czasu. Regulacja tej temperatury czujnikami pogodowym/pokojowym następuje w dalszej kolejności. Możesz nie mieć żadnego czujnika i dalej będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to w końcu działa działa z pogodówką i czujnikiem pokojowym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodówka, czujnik pokojowy on/off, tryb czasowy współpracują. Dla przykładu, Temperatura zadana za mieszaczem 40*C, temp. obniżenia 2. Pokojowy obniża o 2*C, przychodzi tryb czasowy i obniża o dalsze 2*C. Jest 36*C za mieszaczem. I dodajmy pogodówkę która podnosi teraz temp. o 1*C i mamy 37*C za mieszaczem. Obniżenie pokojowe znika i mamy 39*C za mieszaczem. Tryb czasowy obniżenia mija i mamy 41*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85a225129420.gif

Oldziu jak Ty mnie zaimponowałeś.... icon_cool.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat u siebie, więc jakby to napisać jestem na bieżąco. Żebym jeszcze był Wąski, ale ja to taki Siara :)

U mnie pogodówka (małe zmiany temp. zewnętrznej )ustawiona na 4 powoduje ćwiczenia wysiłkowe dla kotła.

153238.png.4d9fb88eb739e9025e883a501d91d09d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pokojowy przy wlaczeniu pogodowki pozbywa funkcije(mimo wskazania temperatury na ekranie).Zbywa montowac termostatu.

Mysle,že chodzilo tu o funkcija obnižania-w nastawieniu temperatur CO.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek pięknie, 25.gif jestem Twoim największym fanem, choć początki były trudne laie_67.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież  kilka osób  z tego forum testuje dla Timela rozwiązania i omawia problemy z Tomaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla skzp-02 istnieje bezprzewodowy regulator pokojowy ?. Piec mam na parterze a regulator chciałbym dać piętro wyżej - a nie mam jak poprowadzić przewodu bez niszczenia 

Edytowane przez glibo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Oldek napisał:

Np. taki

 

a ten regulator nie bedzie miał problemu z komunikacja miedzy pietrami? uzywasz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. taki
 

Czy to coś zmienia odnośnie czujnika temp w domu? Chodzi o to ze jak bym to zakupił to praca mieszacza jest taka sama jak z czujnikiem pokojowym czy coś się zmienia oprócz tego ze będę mógł temperatura sterować z domu a nie z kotłowni?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to cudo można kupić . Jak to firma ?

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze widze na filmiku, ale chyba jest to auraton rth

5 minut temu, SlawekOrfi napisał:


Czy to coś zmienia odnośnie czujnika temp w domu? Chodzi o to ze jak bym to zakupił to praca mieszacza jest taka sama jak z czujnikiem pokojowym czy coś się zmienia oprócz tego ze będę mógł temperatura sterować z domu a nie z kotłowni?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

działa według mnie tak samo tylko ze tu nie musisz przeprowadzać przewodu

niby ma funkcje programatora, ale to samo możesz ustawić w sterowniku mając czujnik pokojowy

Edytowane przez glibo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu. U mnie praktycznie pracuje jako gadżet wiszący na ścianie pokazujący temp. w pokoju. Temperaturę na "pokojach" mam praktycznie stałą. Najmniejsza histereza w tym regulatorze to 0.2*C. Trzymam 23*C, czyli sterownik wyśle sygnał przy 23.2*C aby obniżyć temperaturę za mieszaczem. Odwrotny sygnał jest przy 22.8*C. To jest 0.4C. Zanim podwyższona temperatura za zaworem zacznie nadrabiać temperaturę w pomieszczeniu, to spadnie ona jeszcze o kilka dziesiątych *C. Może przy dobrym dociepleniu domu by to pracowało bardziej zadowalająco. U mnie Auraton 2030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glibo

Dzięki. Czyli w moim przypadku gra niewarta świeczki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SlawekOrfi napisał:


Chodzi o to ze jak bym to zakupił to praca mieszacza jest taka sama jak z czujnikiem pokojowym czy coś się zmienia oprócz tego ze będę mógł temperatura sterować z domu a nie z kotłowni?
 

 

Nie, jeśli korzystasz z regulatora pokojowego Timela i temp. komf. i ekonomiczna funkcja obniżenia temp. za mieszaczem jest niedostępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek
Wlasnue o to mi chodziło. Myslalem ze cis to zmienia odnośnie sterowania. Jeśli nic się nie zmienia po zamontowaniu tego to zbędne mi to. Raz to ustawiłem w skzp i już nikt tego nie rusza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam zwykły czujnik pokojowy i mieszacz, ustawiłem temp jaka chce w domu i mieszaczem reguluje skzp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanko . Jakie macie sposoby dogrzewania cwu . Szybko na szybkich obrotach pompy i zawirowannia na kotle czy raczej wolno aby stabilne dla kotła było ale chyba długotrwałe  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.