Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz fajna rzeczą jest podawanie inne na mocy min a inne na max , można sobie ustawic podawanie np od 2 do 5 s i to jest na plus w nowych softach , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po tygodniu użytkowania zaobserwowałeś jakieś plusy dodatnie na sofcie 2.42. Mam na myśli czyściej w kotle, czy spalanie zmniejszone o 0,2 kg./dobę, klawo moduluje. Bo wg. mnie zmiany mają sens jeśli coś za nimi idzie na lepsze. Jaki jest plus tych nowych ustawień od x do y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocy min podaje np 2.5s a przy max 6s , No jeżeli takie czasy mamy ustawione w sterowniku , a po środku sterownik wylicza sobie pośrednie między tamtymi wartościami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shaft7 identycznie mam i chyba to daje rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem od tego sezonu grzewczego posiadaczem sterownika SKZP. Śledząc wątek udało mi się, przynajmniej tak mi się wydaje, ustawić piec tak jak powinno. Jednak po prawidłowym ustawieniu spalanie wzrosło. Faktycznie zrobiło się zimniej za oknem, średnia dobowa około 5 stopni ale może ktoś rzuci okiem na moje ustawienia i może coś jest jeszcze źle.

Krótko opisze co ogrzewam. Dom nowo wybudowany z czerwonego pustaka ocieplony styropianem 12cm. Grzejemy 4 sezon teraz. Pow. Użytkowa ok 150m2, powierzchnia po podłogach około 220m2. Dół podłogowka 9 pętli. Góra grzejniki z termostatami. Na dole 23 stopnie, góra troszkę chłodniej 21-22 stopnie. Piec Sas Multi 14kw. Pogodynka zamontowana. Podłogowka zawór 3d z siłownikiem. Pompa kotłowa zamontowana. Bojler 300l stojący, grzeje teraz 150l.

Ekogroszek Sobianek Lew. Potencjał podajnika ustawiony przez przesyp i wskazania sterownika zgadzają się z rzeczywistością. Spalanie średnie około 15kg na dobę. Poniżej zamieszczam zdjęcia kotła i ustawień oraz wykres.

Pozdrawiam.07d814e4832f2d3e71c43a7eb4d7c11a.jpg28e74582aa9e35cf230dcac18ab222ba.jpg3ca10a3be193e5898d5aaba760c416d1.jpgf60c792310c8b5ebe097c1ba7a9affaf.jpg4c7d72a05e722e3b328d2eebca6458d0.jpgdc02fe95a136db69b033e2f1803b5827.jpge9ec52914ed3b08ea1de91789a358423.jpgfe61808b86bd134f969670cae994a7e2.jpg671c843f9477af00fbd75294d4d75524.jpg

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się pozbyć tego czarnego placka na palniku tj trzeba zwiększyć dolem powietrze . I deflektor on jeśli masz możliwość to podnieś w górę .

07d814e4832f2d3e71c43a7eb4d7c11a.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam error na czujniku spalin i alarm bład czujnika spalin . Dzialał 1.5 sezonu . Mugł sie zepsuc czy moze jakas inna mozliwość ? Czy zamawiac nowy w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz czujnik w menu i możesz dalej palić. Świat się bez niego noe zawali :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak to jest z softem panelu a sterownika , ja mam ten nieszczęsny tłok i chciałem załadować do sterownika ostatni jaki był to jest 2.31 ale do panelu jest albo 2.28 albo wyższy 2.35 a piszą ze powinny być te same wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu po przekroczeniu temp sterownik przechodzi w czuwanie po krótszym czasie niż jest ustawione? mam ustawione na 65 min a wyłączył się wcześniej? co mam zle ustawione

15-11.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp kotła przekroczyła temp zadaną o 5C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@glibo bo temp. zadana przekroczona została o 5 stopni

Kolega Jockey mi uprzedził 

Edytowane przez AdamMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, topicktm napisał:

TIMEL zrobicie coś z tym? Wkońcu człowiek płacił nie mały piniondz za interface i support miał być na 6-8 lat

To zgłoś do Timela. Wystarczy jedno słowo przez telefon...

Myślisz że @TomekBrz siedzi ciągle przed kompem i czyta wszystkie posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowsze pancerpola maja inny wianek i inne palenisko , może się to sprawdza , może gdzieś masz mała nieszczelność ? Nadzieje tez miałem spore a tu taki zonk , trzeba będzie poważnie pomyśleć o sv200 z zapalarka albo żyć z tym co się ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, shaft7 napisał:

albo żyć z tym co się ma

I to jest najlepsze wyjscie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czakam na ta lambda dla ubogich i jestem ciekawy jak bedzie u mnia na brazowym.....jescze muse usczelnic silikonom polaczenie kociol-komin,tam isto troche zasysawa lewo,oszukawaloby,rurka z klapa dodana z kotlom nie pierscien,to istotno podstawowe...i klape wrescznie poleci w du...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.