Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@wilk30

Linia kotla luks :) 

w Twoim przypadku jesli powrót cieply , a powinienen byc bo masz wymiennik . Jesli firanek z sadzy nie ma . To jest ok . Co z tego że tam instalacja pracuje tak jak widac ,wazne ze spala się czysto i bez dużych skoków modulacji . Moze poznasz bardziej instalacje , może cos przymkniesz a tam gdzieś indziej bardziej otworzysz :) i się linie tez wyplaszcza .

moze jesli będziesz chciał oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FAFAŁ napisał:

Moze poznasz bardziej instalacje , może cos przymkniesz a tam gdzieś indziej bardziej otworzysz :) i się linie tez wyplaszcza .

moze jesli będziesz chciał oczywiście

Potwierdzam, satysfakcja, bezcenna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, glibo napisał:

możesz użyć termostatycznego zaworu 4d . Jeśli siłownik bardzo kreci ustaw np temp na wyjściu taka jaka chcesz mieć w pomieszczeniach na stałe

 

 

Zeby chyba ustawic temperature na sztywno na mieszaczy musial bym chyba zrezygnowac z pogodówki , poniewaz ona wlasnie dostosowywuje temp w ukladzie i tak sobie zmienia temperatury . Niechcial bym rezygnowac z pogodówki raczej wolal bym zalozyc cos na drugim zaworze co bedzie korygowac zmiany ktore wynikną ze zmian na.mieszaczu na podłogówce . Szkoda ze timel niema 2 mieszaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem jakis tech (st 431n,czy jak) tylko na mieszac i byl dobry.Mialy by byc dostepne tanio bazarowe,teraz juz sterowniki wentyl krecza......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Natben napisał:

Zeby chyba ustawic temperature na sztywno na mieszaczy musial bym chyba zrezygnowac z pogodówki , poniewaz ona wlasnie dostosowywuje temp w ukladzie i tak sobie zmienia temperatury . Niechcial bym rezygnowac z pogodówki raczej wolal bym zalozyc cos na drugim zaworze co bedzie korygowac zmiany ktore wynikną ze zmian na.mieszaczu na podłogówce . Szkoda ze timel niema 2 mieszaczy

nie masz czujnika pokojowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani 

https://www.kgelektronik.pl/produkty/sterowniki-pompy/cs-13.html

Ale mocno ograniczona funkcjonalność

Jak chcesz mieć rozbudowany to z Techa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj przeszedłem w pid , ale wydaje mi się ze mam nie poprawny kopczyk oraz widzę nie dopalony ekogroszek.prosze o ocenę20201018_202938.thumb.jpg.b0163c5c8cf26551fa895750eee37361.jpg20201018_202930.thumb.jpg.930f8e2d2903dc878fc560ca58ef730e.jpg

chart18-10.thumb.jpeg.4e6316f43440e812bdd5f46def958e59.jpeg

kocioł kawah 30kw, palnik ekoenergia 25kw , dmuchawa wpa06, groszek kgm gold,wydajnośc podajnika 17.5kg , obecnie kalorycznosc ustawiona na 30mj .

zwiększyć kaloryczność paliwa oraz dodać powietrza?

obecnie wentylator :  2-29%

powietrze : 15-90%

dodmuch:  6

opoznienie 25

Edytowane przez glibo
dodanie informacji o powietrzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darekgra napisał:

Tani 

https://www.kgelektronik.pl/produkty/sterowniki-pompy/cs-13.html

Ale mocno ograniczona funkcjonalność

Jak chcesz mieć rozbudowany to z Techa.

Takie coś się nada ?

https://allegro.pl/oferta/silownik-zaworu-afriso-343-sterownik-tech-431n-7855342290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest on.Kasa ronič lzy..swoiho kupilem starszego za 2000,-Kč ,sprzedalem za 1000,-   6Kč =1Zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Natben jak najbardziej 

Uruchomisz na nim nawet sterowanie pogodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.bardzo rozbudowane sterowanie wentyla.Na poczatku skzp do CO nie bylo tak dobre,teraz juž fifty fifty....no pogodowka na st 431 jest lepsza :-/   Popytalembym tu na forum,czy nie ma ktos zbytny w piwnicy...

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt , mój błąd . 

Pytanie do kol Pieklorz , jakie jest twoje zdanie na temat analizatora spalin BCA-02 eco ? Jakieś sugestie do parametrów dla 30% i 100% mocy ? Warto podłączyć czujnik temp spalin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, shaft7 napisał:

No fakt , mój błąd . 

Pytanie do kol Pieklorz , jakie jest twoje zdanie na temat analizatora spalin BCA-02 eco ? Jakieś sugestie do parametrów dla 30% i 100% mocy ? Warto podłączyć czujnik temp spalin ?

W moim wypadku wcześniej kupując opał podłączałem swój analizator spalin , ja mam Kigaz. To.jednak służy do krótkiego testu do 15minut.

Podłączenie BCA i stały podgląd tlenu spowodował zaklejenie dwóch rzędów otworów, ustawienie na 15kW, redukcję po tym zabiegu powietrza do wartości 2-50 dla węgla Tauron różowy. Tyle zmian jak się widzi poziom tlenu.

 

Ogólnie jednak w ostatnim czasie na rynek trafiła gorsza partia Lwa oraz Chwałowice. Brudzą i przykapcaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pieklorz napisał:

Podłączenie BCA i stały podgląd tlenu spowodował zaklejenie dwóch rzędów otworów, ustawienie na 15kW, redukcję po tym zabiegu powietrza do wartości 2-50 dla węgla Tauron

Sam stały podgląd to chyba nie mógł cokolwiek spowodować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gorzej, jak podgląd za 2 worki będzie musiał spowodować ponowne rozwiercenie tych otworów:-) Ja tylko czekam na konkret typu: ustawiłem sterownik na oko na granicę robienia się sadzy, potem dodałem 1 % nadmuchu - spalanie miałem 100kg/tydzień. Założyłem sondę - spalanie mam 80 kg/tydzień. Bo narazie to producent powiedział - zaoszczędzisz 300kg/rok i za 2 lata sprzęt się zwraca. A po mojemu to za 3 się przepali, a nie zwróci nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co się stanie gdy do zabudowy wgram zwykły soft.
Pytanie nr. 2 mam soft u siebie 2.35A czy w tych nowszych coś się zmieniło odnośnie algorytmu spalania czy doszły tylko funkcje inne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Sam stały podgląd to chyba nie mógł cokolwiek spowodować ? 

Nie rozumiem o co pytasz?

Wcześniej wrzucałem na 10-15minut analizator, ustawiałem i póki paliłem tym samym nie grzebałem

Teraz widzę stale 24/h tlen w spalinach i mogłem się dokładniej pobawić i mogę na bieżąco 2oczka w lewo czy prawo skorygowac jak wrzucam kolejne worki.

Kiedyś w samochodach tez sondy lambda nie było i wiekszość przy jej wejściu wieściła dziwne teorie spiskowe

 

To jest jakiś kolejny krok w stronę lepszego spalania i mam nadzieję,że firma Timel podejmie rękawicę i uda się zaoferować współprace automatyczną z analizatorem.

Jestem realistą i nie licze na to wczesniej , jak pod koniec roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład chybionym. Akurat samochody bez lambda paliły mniej. Wg podręcznika Boscha o 7%. Silnik Otto pali najmniej na lambda 1.1, bo spadają opory ssania (przepustnica jest mocniej otwarta). Dopiero cykl Atkinsona pozwala mocniej otworzyć przepustnicę dzięki przepływom wstecznym i znów ma największą sprawność ok. 1, ale mniejszą moc jednostkową. Tak podrzucam temat do zgaszenia doktorka bragera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.