Skocz do zawartości

Darekgra

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1230
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Darekgra w dniu 16 Październik

Użytkownicy przyznają Darekgra punkty reputacji!

Reputacja

73 Doskonały

O Darekgra

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warmia i Mazury

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom 160m2, ocieplenie 15 cm
 • Instalacja
  10 grzejników panelowych, 4D + pompy Wilo yonos pico 1-4 na CO, CWU, Kotłowa, pokojówka dwustan + moduł internetowy
 • Kocioł
  Defro komfort eko lux 15kW

Ostatnie wizyty

1292 wyświetleń profilu
 1. Niech kolega wstawi te zdjęcia zaworu termostatycznego i rotametrów, bo to jest najważniejsze aby ta instalacja w ogóle chciała pracować po zamontowaniu.
 2. Należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych rotametrow oraz na typ zaworu termostatycznego. Zrób zdjęcie zaworu i rotametrow które masz tylko z bliska a my ocenimy czy możesz je wykorzystać do takiego układu.
 3. Niestety nie tak. Opis układu z posta nr. 6 Zasilanie rozdzielacza + zasilenie grzejników + zasilanie zaworu termostatycznego to prawa górna belka. Dolna prawa to powrót z grzejników. Górna lewa to powrót z podłogi + podmieszanie do zaworu termostatycznego. Dolna lewa to zasilanie obiegu podłogowego. Pompa zasysa wodę z prawej i lewej górnej belki w proporcjach odpowiednich dla zadanej temperatury na zaworze 3d termostatycznym, w dół do dolnej lewej belki tj zasilanie OP. Obieg grzejnikowy zapewnia pompa znajdująca się przy zaworze 4d przy kotle. Górna lewa belka połączona z dolną prawą z zaworem zz o przepływie w kierunku dolnej prawej.
 4. @michal-rowniak przeczytaj dwie ostatnie strony tego tematu. https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/30773-sas-bio-compact-10-kw-wasze-ustawienia/?do=findComment&comment=533283
 5. Ustaw zadaną kotła na 65 stopni a histerezę CO na 15 stopni będzie mniej odpaleń
 6. Sprawdziłeś czy niema luzów, i jak będzie się zachowywać po przekręceniu ręcznie trzpienia?
 7. @Gonzo19 nie jestem złośliwy, lubię z tobą pisać, i dlatego... Tak dla podtrzymania ognia. Sterowanie pogodowe będzie działać, tylko sprawdź ten zawór z siłownikiem, ręcznie tak jak wspominałem wcześniej. Ja do termostatów/zaworów na podłodze nie jestem przekonany no chyba że masz na każdej pętli czujnik w podłodze.
 8. Trzeba by wyciąć całą instalację aby zrobić ochronę na 3D termostatycznym.:):):) Przecież zasilanie podłogi już jest przed zaworem 4d... Wystarczy zawór termostatyczny w mieszaczu wymienić na 3d z siłownikiem i sterownikiem a na 4d zadaną temperaturę podnieść do wymaganej dla grzejników typu wieszak.
 9. @Gonzo19Jak tak zrobi/zrobisz to OP pozostanie bez żadnej pompy. Zobacz gdzie jest wpięte zasilanie OP :) za zaworem 4d lecz przed pompą.
 10. Wiedziałem że tak będzie:). Ja tylko naprawiam to co jest można powiedzieć najniższą linia oporu, nie robię rewolucji :) Zawór 4d lub siłownik który nie domyka zaworu. Zdejmij siłownik i pokręcić zaworem ręcznie wtedy coś wyeliminujesz .
 11. Bez wpięcia pompy za zaworem w OP, niema szans. Instalacja wcale niejest taka skomplikowana tylko popsuta :)
 12. @Gonzo19Wtedy trzeba jeszcze przebudować instalację przy zaworze 4d, bo inaczej podłoga działać nie będzie :). Ciekawe jak długie są pętlę, bo ja tej operacji raczej bym nie przeprowadzał, niezbyt duże średnice, parę pętli jest na tym rozdzielaczu. Nie wiem ja jak przymnknę zawór na 3 procent to niema bata aby temperatura się utrzymała a o podnoszeniu niema mowy. Coś jest nie tak z zaworem 4d. Może jest już wytarty, ma za duże luzy itp.
 13. Nie wiem może ma dużo podłóg wyeksponowanych na promienie słoneczne i to one grzeją :)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.