Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Przewód do czujnika pokojowego można przedłużyć ma tylko 5m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Možno przedlužyc,mam +- 20m.dobro pospawač.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jockey napisał:

Здравейте.
Радваме се, че нашият форум и нашата тема SKZP 02 се превръща в международен. Гледайте контролера, гледайте горелката и правите правилните изводи и когато нещо ще ви бъде трудно - питайте, ние ще помогнем 42.gif

поздрави 07.gif

Cześć
Wszystko, co do tej pory osiągnąłeś, jest dzięki swojemu forum.
Spalam rosyjski węgiel, ułamek 8-18 milimetrów i mam ten certyfikat. Jaką kalorię powinienem wgnieść do kontrolera?

Picture1 443 043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ValterZheliazkov napisał:

 

Picture1 443 043.jpg

Na moje oko

 gross calorific value as recived  - 6530 kcal = 27.3398 MJ

trzeba przyjąć, że to 6530 kcal to jest mniej więcej też średnia z net calorific value

ale pewien nie jestem

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych terminów ale sekcja gross to może być ciepło spalania a net wartość opałowa. Ja bym wpisał 26Mj.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam:
Moc 14 kW, dostrojona przez sprzedawcę.
Modulacja 10–100
Przekraczanie czasu 120 minut
Wentylator Air 6-23, DM 80
Wartość opałowa 7,5 kwh / kg - 27 MJ / kg
Wydajność ślimaka 13 kg / h, posuw 5 sekund.
Mam system solarny CWU i pompa się wyłączyła.
Wciąż dostrajam. Obniżyłem temperaturę miksera do 28 stopni i zrobiło się naprawdę gorąco.
Wykresy wyglądają następująco:

IMG_20191027_191328.jpg.34f8bff9215444548d0090c14f405f5a.jpgIMG_20191027_191316.jpg.b3000d55e68d87b75706ec17f604212c.jpg

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych terminów ale sekcja gross to może być ciepło spalania a net wartość opałowa. Ja bym wpisał 26Mj.

Gross = brutto. By trzeba zajrzeć do normy jest podana ISO 1928 - jak to jest liczone

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ValterZheliazkov Jest dobrze, obserwuj palnik, a będzie coraz lepiej 14.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, baranowski.jakub napisał:

Gross = brutto

Właśnie dlatego pomyślałem że to ciepło spalania bo pieniężnie wiem co to gross  :-) 

Biorąc "net received 6251" jako wartość opałową to wychodzi ok 26Mj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć tą pierwszą 7232kcal/kg to jest niby w suchym, ale wyliczone jest laboratoryjnie poprzez spalenia węgla razem z wodą którą on sam zawiera w sobie. Pod warunkiem, że kolega dosuszył ten węgiel.
Jeśli jest mokry to ta wartość poniżej, bo część energii pójdzie po prostu na sam proces spalania wody, którą węgiel zawiera po dostawie. "as recived" czyli w postaci jaką dostarczono.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pali się dobrze, węgiel został zakupiony na sucho w sierpniu.
Kontroler przyszedł z ustawieniem 13 kg / h. Zważyłem w 6 minut - 11,5 kg / h. Przyłożyłem 11,5 kg, ale po spaleniu 100 kg. okazało się, że węgiel ma pojemność ~ 13 kg. Muszę znów spalić 100 kg. i sprawdź potencjał. Przy 11,5 kg może osiągnąć 8,2 kwh / kg, ale węgiel nie jest tak kaloryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, sprawdź sobie dobrze potencjał po spaleniu 100kg i ewentualnie wprowadzisz korekty.

Nic nie zmieniaj na razie. Tylko obserwuj i wyciągaj wnioski. Nie spiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak to teraz wygląda , czekam no opinie i ukierunkowanie jeśli można bo powoli chyba to forum ma mnie już dość :) JEst bez czuwania ale tak ma byc podobno

Opera Zdjęcie_2019-10-27_192243_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-27_192324_wojszym2244.usermd.net.png

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, zostaw tak na razie i niech pracuje do jutra. Już widać światełko w tunelu.

Czasem trzeba nam trochę zaufać, wierzę, że w tym wątku każdy chce, aby paliło Ci się, jak najlepiej.

Pamiętaj jednak, że to Ty jesteś przy kotle, że to Ty widzisz co się dzieje na palniku, że to Ty na bieżąco możesz obserwować zachowanie instalacji, jak wygląda wymiennik, płomień itp... i najważniejsze: to Ty sam musisz zrozumieć, jak zmiana danego parametru wpływa na to, co się dzieje na palniku i to Ty sam musisz dostroić swój sterownik, aby kocioł pracował jak najbardziej ekonomicznie i najefektywniej.

Tego nikt z nas za Ciebie nie zrobi. Powodzenia.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tą minimalną modulacje w górę tak o dwa oczka  I będzie fajnie :) . Jednak poczekaj daj mu szansę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest jeszcze kwestia dawki paliwo /powietrze, ale na to potrzeba czas i stabilizacji instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko jedna zecz ochrona powrotu . Mianowice mam ja na obiegu cwu i mampa tam jest ustawiona na 1.5 podnoszenia i zrobu mi lekkie zamieszanie na podłogówce mianowicoe zeby grzala.musze m8ec zawór otwarty prawie na 9 bo inaczej zimna tak jalby pompa z cwu zbierala calą wode z instalacji . Dodam ze pompa z podlogowki idzie na 3 podnoszenia a od grzejników na 4 . Problem widze dotyczy tylko podlogowki chyba ze musze ja wlaczyc jeszcze na mocniej . Zaś z pompa cwu jak zmniejsze na 1.2 np to odrazu leci powrut na granice 50 stopni i ciezko ma sie podnieśc

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie dobowe masz 21.2kg?Umnie pokazuje średnio około 12kg na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejesz cały układ ? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto lato przy 14°C wyłącza pompę a przy 13°C załącza. Plus sterowanie pokojowe. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adamretro napisał:

Auto lato przy 14°C wyłącza pompę a przy 13°C załącza. 

Czyli w tym momencie ci układ stoi grzejesz tylko bojler ja na całym domu teraz mam na grzejnikach i podłodze 30 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie liepiej.21 to mniej,niž 23 i w domu cieplej :-) Do ustawienia wegiel/powietrze potrzeba czasu....I stale cos sterujesz,to tež nie zminiejsza spalanie.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ teraz pracuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie temperatura za zaworem zbliżona, jak robi się zimniej to pogodówka koryguje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.