Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Obwód CO1 masz wyłączony, bo coś Ci go wyłączyło, proponuje poczytać instrukcję, jakie funkcje sterownika mają wpływ na wyłączenie obwodu CO1. Zaręczam, że czas poświęcony Instrukcji obsługi, to nie będzie czas stracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jockey napisał:

Obwód CO1 masz wyłączony, bo coś Ci go wyłączyło, proponuje poczytać instrukcję, jakie funkcje sterownika mają wpływ na wyłączenie obwodu CO1. Zaręczam, że czas poświęcony Instrukcji obsługi, to nie będzie czas stracony.

Zapewne temperatura pogodówki mam 20,5 a jest więcej i pompa się wyłaczyła i siłownik zamknął obwód  ,chyba ze cos innego ale raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijasr pamiętasz? Ty też kiedyś zaczynałeś i zadawałeś pytania, ja też kiedyś byłem początkującym...

 

Pogodówki nie można ustawić na 20,5...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mam 

Opera Zdjęcie_2019-10-25_090711_wojszym2244.usermd.net.png

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natben posłuchaj co Ci radzi Jockey, huśtawka modulacji i odstawianie się kotła jest to wina właśnie krótkiego czasu przekroczenia i słabego odbioru ciepła. Gdy kocioł dobije do zadanej, i ja przekroczy będzie "prytal" na małej mocy aż do momentu osiągnięcia temp max i się odstawia, lub przekroczy czas o którym mowa. Jeśli zapewnisz stały odbiór ciepła choć minimalny kocioł wyrówna modulację i będzie "psztykał" na.malej mocy. Jak sam zauważyłeś włączenie pompy od bojlera skutkowało podniesieniem temp powrotu, jak narazie idzie dobrze. Popraw to o czym pisze Jockey

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Natben napisał:

Tak to mam 

Opera Zdjęcie_2019-10-25_090711_wojszym2244.usermd.net.png

To jest wg Ciebie pogodówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to jest regulator temperatury pokojowej  to tak pewnie blokuje pompe ze stoi ale nie chce podnosci temp w pomieszczeniach , przepraszam cie bardzo za wprowadzenie w błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tu jest problem ustawienia 

Opera Zdjęcie_2019-10-25_090711_wojszym2244.usermd.net.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawienie regulatora pogodowego przy tej temperaturze, która teraz jest, nie jest przyczyną wyłączenia pompy

Pompę wyłączył Ci regulator pokojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko wtrące trochę, problemem jest też to ,że masz ustawiony program czasowy i to że temp w domu jest wyższa niż ustawiona

Edytowane przez altoro
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jockey napisał:

Takie ustawienie regulatora pogodowego przy tej temperaturze, która teraz jest, nie jest przyczyną wyłączenia pompy

Pompę wyłączył Ci regulator pokojowy

Dokładnie a nie widze opcji aby włączyć pompę na stałe , chyba ze ja niewidze wydawało mi sie ze na twoich filmikach widziałem tryby pracy w wersji najnowszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie temp eko jest niższa jak aktualna, i to jest powód że pompa CO1 stoi,. A tak na marginesie pracuje pompa CO2 co tam jest podłączone?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a nie widze opcji aby włączyć pompę na stałe , chyba ze ja niewidze wydawało mi sie ze na twoich filmikach widziałem tryby pracy w wersji najnowszej
Nie widzisz? A tu e7476adaaeafa40665bad45bf2fd529f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Natben napisał:

Dokładnie a nie widze opcji aby włączyć pompę na stałe , chyba ze ja niewidze wydawało mi sie ze na twoich filmikach widziałem tryby pracy w wersji najnowszej

Dla CO1 inna nazwa nie ma znaczenia, bo Ustawienie pompa aktywna,  to jest to samo co stale włączona, bo pomimo, że będzie stale włączona, czy aktywna, to wyłączać CO1 wciąż może regulator pogodowy, pokojowy, temperatura ekonomiczna, program czasowy.

Wciąż polecam poczytać Instrukcję obsługi 13.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie chłopaki, muszę podniesc temperature komfortową i właczc na komfort , i potem na mieszaczu ustawic otwarcie i ustawic sobie temperature taka by układ sie grzał ale nie podnosił znacząco temperatury ? 

Instrukcje poczytam na spokojnie dzis w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na dobrej drodze, a drogowskazy znajdziesz w Instrukcji... 13.gif

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Zbyszko125 napisał:

Faktycznie temp eko jest niższa jak aktualna, i to jest powód że pompa CO1 stoi,. A tak na marginesie pracuje pompa CO2 co tam jest podłączone?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Na co2 jest podłogówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jockey napisał:

Jesteś na dobrej drodze, a drogowskazy znajdziesz w Instrukcji... 13.gif

A jak sie ma temperatura zadana , minimalna i maxymalna do maxymalnego otwarcia zaworu ? bedzie sobie sam przymykał jak np bedzie max zadana 40 stopni na mieszaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czytaj instrukcii obslugi

2.Tutaj szukaj rade,                               Kiedy kupisz siebie gwiazdolat,wsiadniesz,odlecisz i nastepnie bedziesz pisac do kosmonautskiego fora kdzie jest kierownica?

:::::: ,,Jest w przodu"-----,,Kdzie jest ,,,,w przodu""?"

 

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Natben napisał:

A jak sie ma temperatura zadana , minimalna i maxymalna do maxymalnego otwarcia zaworu ? bedzie sobie sam przymykał jak np bedzie max zadana 40 stopni na mieszaczu ?

Zawor bedzie sterownikom sterowany dla temperatur,nie poza min. i max.ustawione otwarcie zawora. U mnia na przyklad kiedy zawor otwarty na 10%,fyzycznie jest klape wewnatrz zawora zatwarta.Ponad 10% ruchu silnika pozwoli otwara sie.To jest jeden z powodow ustawieni min i max otwarcia.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te parametry ster wylicza z kilku innych danych np temp za oknem czujnik tzw pogodówka, również z aktualnej temp w chacie i jaka jest jej nastawa. czujnik panelu lub czujnik wewnętrzny zależy co masz

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natben:

Podstawowo dozwiedz sie,kilka stopni max.može mieč twoja podlogowka!!!! I obnižaj wtedy o 2-3 stopni twoj max.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.