Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ustaw minimalna modulację na 20% i obserwuj zmiany na wykresie
Powietrze bez zmian ? bo widze ze sie uśredniło i jest jescze wolniej ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanko...temp zadana na zaworze 45stopni....jak zostanie osiągnieta ta temp to zamyka mi sie zawór co doprowadza do schłodzenia grzejników i dopóki nie spadnie temp na zaworze to nie puści wody na obieg co....czy to normalne? Czy mam jakąś funkcje załączoną
Zapewne w ustawieniach masz parametr zamkniecia zaworu na 0 .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mam tak...ale nie rozumiem tego działania przy k1pv4 tak nie było...on utrzymywał tą zadana 45...a teraz zamyka sie..grzejniki zimne i nawet jak się glowica otworzy to nic to nie zmienia no bo zawór 3d jest zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie pompki-wylacza sa i zawor ustawiony na zamknij,gdy wylaczona.

Jesli grzejesz dla wewnetrznej,po dogrzaniu czasom schodzi na temp.CO minimalna-podnies.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Natben napisał:

Powietrze bez zmian ? bo widze ze sie uśredniło i jest jescze wolniej ?

Nie widzisz skoki temp.spalin spowodowane predmuchmi? Z takim szokowym powietrzem nadmuch prawidlowo nie ustawiasz.Pisalismy juž ci o ustawieniu mocy minimalnej tež,no nie dajesz na rade i stale palisz bezsenzownie i chcialbys ustawiac nadmuch modulacii,kiedy grzejesz w mocach dwustanu..........z brakiem modulowania.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

На 24 октомври 2019г в 21:44, krisgie написа:

Има ли нещо със свързващ + термостатичен клапан на връщане? Чудя се като изглежда линията на модула при сравнително постоянна (различна мен) температура на времето

 Здравейте,
имам термостатичен контролен клапан с температура 55-63 градуса, помпа на котела, хидравличен съединител, помпа за централно отопление, помпа за битова гореща вода - всички те работят през цялото време.

Това е нов котел и горещо за мен и всичко още прави корекции.

 

IMG_20191027_095034.jpg

Screenshot_2019-10-27-09-54-14-471_timel.skzp.png

Edytowane przez ValterZheliazkov
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz skoki temp.spalin spowodowane predmuchmi? Z takim szokowym powietrzem nadmuch prawidlowo nie ustawiasz.Pisalismy juž ci o ustawieniu mocy minimalnej tež,no nie dajesz na rade i stale palisz bezsenzownie i chcialbys ustawiac nadmuch modulacii,kiedy grzejesz w mocach dwustanu..........z brakiem modulowania.

Kolego ja cie rozumie ale przy takim nadmuchu kocioł osiaga zadana temperature i potem ma isc na ustawieniu 60 minut co ma podbic 5 stopni i czuwanie . Niedochodzi do tych 5 stopni przebicia tylko po jakims czasie spada znowu jakis 1 - 1.5 ponizej zadanej i znowu z 1 ponad zadanej i tal wkółko wogule niewchodzi w stan czuwania bo niemoze podbic temperatury 5 stopni wyzszej. Albo ma zamalo powietrza albo opału .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą ideą pracy tego sterownika jest to, aby tak się paliło, aby kocioł nie przechodził w czuwanie, tylko trzymał temperaturę zadaną.

Jeśli to zrozumiesz, to zrobisz krok do przodu - i to duuuuży

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą ideą pracy tego sterownika jest to, aby tak się paliło, aby kocioł nie przechodził w czuwanie, tylko trzymał temperaturę zadaną.
Jeśli to zrozumiesz, to zrobisz krok do przodu - i to duuuuży
Czyli ma isc stale bez trybu czuwania ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odbiór ciepła przez instalację CO i CWU będzie przez cały czas, a sterownik jest właściwie ustawiony, to będzie ciągła modulacja mocy kotła. Kocioł ma się prawo odstawić tylko wtedy, kiedy nie ma odbioru ciepła.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumie,bo przy czuwaniu pokazuje mu kociol zuzycie 0.
Heeeee

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Natben zacznij myśleć logicznie. Jeżeli przychodzi To Tobie z problemem to chociaż zacznij słuchać i rób co proponujemy. 

Jeżeli wiesz lepiej co zrobić to po co zawracasz nam gitarę?

Od kilkudziesięciu postów próbujemy pomóc ale odnoszę wrażenie że Ty nie chcesz nas słuchać.

Jeżeli będziesz trzymał wysoką modulację gdy za oknem jest +15st.C to tak jakby jechać autem 100km/h na trzecim biegu zaamiast na 5. Będziesz miał na liczniku 100km/h ale zamiast spalić 8 litrów ( na 5 biegu ) spalisz 15. Prościej nie potrafię wytłumaczyć.

Proponowaliśmy żebyś zmniejszył modulację min. dodatkowo wydłużył czas przekroczenia i dostosował powietrze ( tak w skrócie )

W Twojej wizytówce nie masz wpisanych podstawowych danych takich jak rodzaj podajnika, kotła opisu instalacji i m2 ogrzewania a to wiele by wyjaśniło.

Jeszcze raz apeluję do Ciebie: posłuchaj sugestii forumowiczów. Po zmianie parametru odczekaj kilka godzin na efekt.

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ValterZheliazkov napisał:

 Здравейте,

Witaj
Cieszymy się, że nasze forum i nasz temat SKZP 02 staje się już międzynarodowy 42.gif
Obserwuj sterownik, obserwuj palnik i wyciągaj właściwe wnioski, a gdy coś będzie Ci sprawiało trudność - pytaj, pomożemy

Pozdrawiam 07.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że nasz wątek się jakoś "prowadzi" ale ciekawi mnie czy wiecie jak jesteśmy nazywani przez innych ? Podobnie jak wyborców jedynie słusznej, :FANATYKAMI.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to tak właściwie ma jakieś znaczenie?

Dla mnie jest ważne, że przy Waszym udziale i poradach, których udzielacie, "opiekuję" się swoim sterownikiem, jak mogę najlepiej, na brak uwagi z mojej strony, raczej nie może narzekać... 15.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15% dla min.zawsze i max.ustawic dla zapotrzebowania,by moc zbyt zawysoko niestrzalala.Kiedy odpowiedno doberesz powietrze,gorne ograniczenie nie bedziesz potrzebowac.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy mam pytanie.Przez przypadek u kolegi Jockey na filmiku zauważyłem że Max czas przekroczenia ma ustawiony na 250 a u mnie się nie da -mam 120 i koniec.Mam wersję sv-2.24.Widzę że jest wersja panelu 2.27 a  na ślimak 2.28.Tam pewnie jest ta zmianka między innymi.Czy mogę ściągnąć inną wersje panelu 2.27 i ślimaka 2.28.Czy lepiej obie jako 2.27 bo panelu nie ma 2.28 na stronie producenta.Czy już teraz nie ma znaczenia.Gdzieś przeoczyłem zmiankę o zmianie czasu przekroczenia ,ale jak czytałem na timelu to nic nie pisało w tych wersjach po 2.24.Czy jak wgram którąś wersję nowszą to zmina czasu przekroczenia temperatury już będzie ?

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od softu 2.24  "Zmieniony protokół komunikacji z panelem. Od tej wersji panel i sterownik komunikują się uniwersalnym protokołem JSON. Dzięki temu, jeśli w przyszłości softy panelu i sterownika nie będą zgodne, to nic złego się nie wydarzy. Do tej pory było konieczne wgrywanie identycznych softów."

Wgraj od razu 2.28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Wszystko jasne.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu 42.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgram najnowszy plik to po zresetowaniu się sterownika przy aktualizacji nie zniknie np spalanie całkowite i sterownik naliczał bedzie spalone paliwo od nowa.Przy aktualizacji wyłanczam panel pokojowy i wgrywam tylko  plik 2.28 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja nie kasuje licznika spalania całkowitego. Nie wiem jak w tej wersji, ale w poprzednich z licznika spalania dobowego znikały 3 ostatnie godziny.

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.