Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ideą obiegu kotłowego jest ciągła praca.

Jeżeli chcesz, aby pracowała tylko czasem, to załóż bajpas, ale musisz też pamiętać o zaworze zwrotnym na powrocie za zaworem 4D, a przed trójnikiem z bajpasem, aby pompa kotłowa zainstalowana na bajpasie nie pchała wody do powrotu z 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobic aktualizacje skzp z wersji 2.10 ktoś poleci jakąś stabilną najnowszą wersję ?

 SKZP-02 V2.21RC Ślimak będzie ok ?

Edytowane przez piterr123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Natben napisał:

No tak racja , wyłączyłem to juz ale reszte staram sie ustawic tak jak radzicie

Ty nie "staraj" się, tylko to ZRÓB ! Bo robi się prawdziwy kocioł. Złotego środka nie dostaniesz. Słuchaj kolegów, to będziesz zadowolony. Czeka Cię dłuuuuga droga.

To nie są ustawy TVP3 na telewizorze, w 10 sekund.

Edytowane przez Deafnezz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piterr123 napisał:

Chciałbym zrobic aktualizacje skzp z wersji 2.10 ktoś poleci jakąś stabilną najnowszą wersję ?

 SKZP-02 V2.21RC Ślimak będzie ok ?

2.28 jest Ok.

http://costerowniki.pl/pl/p/file/30be254678d1eab1894192c66a0b436d/SKZP_02_V_2_28_Slimak.hex

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Deafnezz napisał:

To nie są ustawy TVP3 na telewizorze, w 10 sekund.

Im dłużej go czytam tym bardziej wierzę że ogląda tylko TVP 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8010,deafnezz

Powiem wam ze wy dwaj najwiecej macie do powiedzenia na temat tego jak ktos zadaje pytania i jakies podcinki , niewidze nigdzie waszych porad

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kocioł ma najwidoczniej wiele wad konstrukcyjnych bo takie info usłyszalem od jednego z waszych kolegów i niebedzie zachowywał sie jak wasze ekonomiczne kotły i niebedzie jak wasze super kotły i pewnie temu uwazacie ze robie syf swoimi postami . Ale myslalem ze to forum pomocy w ustawieniu kotła ale widze ze tu bardzie wszyscy pisza za tak ma byc nie inaczej bo ja tak mam i koniec inne wskazanie sa złe i zle ustawione .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Natben osobiście pisałem żeby zmniejszyć modulację i żeby po każdej zmianie czekać na efekt. Niestety Ty nie chciałeś nas słuchać tylko zalewałeś nowymi " złotymi myślami".

Piszesz że min. ja nie pomagałem a to Ty nie słuchasz naszych rad. Rozumiem że chcesz coś poprawić ale żeby to zrobić trzeba nas słuchać.

Pisałem o tym nie tylko ja ale też  między innymi Jokey, Bercus i inni.

Życzę powodzenia w prowadzeniu kotła i wiecej uśmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolega wyżej ma rację nie chciałeś słuchać i dlatego niektórzy się już wycofali. Większość nie chce słuchać i dlatego nie da się im pomóc.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Natben napisał:

8010,deafnezz
Powiem wam ze wy dwaj najwiecej macie do powiedzenia na temat tego jak ktos zadaje pytania i jakies podcinki , niewidze nigdzie waszych porad.
 

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie:

Po co jestem na tym forum? Reszta już poleci. I poluźnij majty :) My wszyscy robiliśmy pierwszy krok ale słuchaliśmy "starszych" kolegów. Nota bene, mój kocioł i palnik to ogromna porażka. Nie dość, że przewymiarowany to palnik z jednej strony spiekał, a z drugiej niedopałki. W środku smoła, bo pracował w dwustanie. No i przyszedł czas na SKZP-02, który wszystko unormował i obniżył spalanie o 40%,  oczywiście z pomocą kolegów z forum. Mnie to zajęło mniej czasu, bo słuchałem, o co Cię też  proszę. Całuję , buziaczki. :) Więcej uśmiechu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladnijcie posty do tylu kiedy pisaliscie o zmianach modulacji, powietrza itp i posprawdzajcie moje zrzuty kiedy je wprowadzalem i co potem pisalem . Niestety moj kocioł niebedzie chodzil na.modulacji 15 czy 20 procent i caly czas o tym pisze , temperatury spalin tez niesa normalne w tym kotle bo juz wiem ze ten kocioł ma ten problem ze ma duze straty kominowe i tez to pokazywalem na wykresach . Wy piszecie ze tak niemoze byc i tyle i mowice ze ja sie niestosuje do wytycznych waszych . Myslałem ze ktos doradzi skoro niechodzi tak jak wszyscy mają to znaczy ze niebedzie chodzic ale coś dzwigniesz i cos tam osiagniesz . Tyle chce osiagnąć .Ja spalam 7 ton opalu dlamnie oszczednosc 700 kg to mistrzostwo niewymagam spalania 4.5 tony bo juz od dwuch sezonów wiem ze tyle niespale bo nikt na tym akurat kotle tyle niespala bo jest jak to sie muwi h...y .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień kocioł i zacznij spalać 4,5tony. Zaoszczędzisz 2,5 tony x około 800 zeta rocznie. To 4 sezony i nowy kocioł wyjdzie na zero. Może trzeba iść w tą stronę? Skoro już wiesz, że się nie da nic więcej osiągnąć. Albo może przeróbka z tłokowca na ślimaczek, poprzez wymianę podajnika (taniej wyjdzie niż cały kocioł - szybszy zwrot)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum kilka osób które podobnie jak ja mają przerobione zwykłe kotły na podajnikowe. Zrobilismy je samodzielnie i po zakupie skzp musieliśmy je okiełznać. (Jest wątek w którym pokazujemy nasze kotły ). Takich kotłów nie kupisz i nie ma opcji żeby je porównać z innymi.

Dzięki forumowiczom udalo się nam to w 100 procentach. 

Też zaczynaliśmy od zera. Słuchaliśmy starszych kolegów i przy okazji też sami staraliśmy się poczuć jak powinien działać ster.

Nikogo nie oskarzaliśmy o złe intencje i nie boczyliśmy się tylko słuchaliśmy a efektem jest to że jak rozpalamy piec jesienią to musimy tylko pamiętać żeby czasem popiół wysypać...

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień kocioł i zacznij spalać 4,5tony. Zaoszczędzisz 2,5 tony x około 800 zeta rocznie. To 4 sezony i nowy kocioł wyjdzie na zero. Może trzeba iść w tą stronę? Skoro już wiesz, że się nie da nic więcej osiągnąć. Albo może przeróbka z tłokowca na ślimaczek, poprzez wymianę podajnika (taniej wyjdzie niż cały kocioł - szybszy zwrot)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Tez juz taką propozy je mialem zeby zalozyć sv200

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum kilka osób które podobnie jak ja mają przerobione zwykłe kotły na podajnikowe. Zrobilismy je samodzielnie i po zakupie skzp musieliśmy je okiełznać. (Jest wątek w którym pokazujemy nasze kotły ). Takich kotłów nie kupisz i nie ma opcji żeby je porównać z innymi.

Dzięki forumowiczom udalo się nam to w 100 procentach. 

Też zaczynaliśmy od zera. Słuchaliśmy starszych kolegów i przy okazji też sami staraliśmy się poczuć jak powinien działać ster.

Nikogo nie oskarzaliśmy o złe intencje i nie boczyliśmy się tylko słuchaliśmy a efektem jest to że jak rozpalamy piec jesienią to musimy tylko pamiętać żeby czasem popiół wysypać...

 

szacun za wykon

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Natben napisał:

Tez juz taką propozy je mialem zeby zalozyć sv200

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Ja też przez to przechodziłem tylko, że u mnie wystarczyło wymienić koronę. Nie wiem co Tobą kierowało, że wybrałeś kocioł , który ogrzał by kościół. Czytałeś choć trochę na ten temat przed zakupem? "Tera" to już po ptokach, musisz kombinować. SV-ka chwalą koledzy. @KamilMiernik dużo wie, bywa na tym forum i na YT.

Na temat Twojego kotła jest też temat na tym forum, poszperaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy, a fachowość @KamilMiernik dorówna @sambor fachowością, chociaż różnice są o wiele mil morskich. Kamil 12 miesięcy temu promował na max. Ogień, do tej pory nie przeprosił tych którzy poszli w ten temat. Więc może więcej strzemięźliwości w doradzaniu palnika promowanego na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Miernik już od pewnego czasu nie bywa na tym forum,gdy załapał się do Maliny na serwisanta. Ale pamiętam gdy sam raczkował z SKZP. Tu na forum dostaniesz tylko wskazówki, a nie gotowa receptę, pewnie setki razy już tu było że każda instalacja jest inna, każdy kocioł i palnik mimo że mogą być identyczne, ale inny komin,ciąg kominowy inny i nastawy nigdy nie będą takie same. Trzeba poznać zasadę działania i wtedy łatwiej ogarnąć temat. Co do temp spalin, pomyśl o zawirowywaczach, mogą pomóc. Zmiana deflektora także może zmienić temp spalin. Czystość wymiennika ma także wpływ na spaliny. Im bardziej zaje.....ny tym spaliny wyższe.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie fajne powiedzenie z G.. bata nie ukrecisz . I tu trzeba się z tym zgodzić . Sam jestem po takich przeprawach ze aż dziwne że nie porabalem kotla którejś nocy . Może lepiej było by zrobic tu obliczenia http://cieplowlasciwie.pl/start

I pomyśleć nad zakupem czegoś innego . Perełki zdarzają się na olx . @Natben szacun za chęci ogarnięcia tego I różne dziwne kombinację . Jednak powiem Ci szkoda zdrowia czasu i nerwów . Jak się da zmienić palnik zrób to . Jeśli nie to zmień kocioł . Ewentualnie posc go w dwustanie i zamykaj oczy patrząc na wykresy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, aikon91 napisał:

W jakim wątku? Jakiś namiar?

Proszę

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/27413-przeróbki-pieców-miałowych-na-podajnikowe/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.