Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiony w styczniu ale zalozony tydzien temu

I walcze z ustawieniami

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tłoka tylko że od Defro. Sterownik fabryczny zmieniłem na Iryda Rtz. Brakuje mi podglądu jakiego kolwiek, zastanawiam się nad Skzp. Tylko nie wiem czy to ma sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem ci tak . Niewiem czy znasz kotły płonka osiek ale oni sa chyba z innej planety mi na powiezchnie 260m2 plus podlogowki plus bojler zamontowali kocioł 37 kw splam 7.5 t ekogroszku na rok . Osprzet zakladaja z firmy Wita dlamnie jakas porazka ( gdy montowali nieznalem sie wogule na osprzęcie co ) porobili jakies swoje przejscia zawijasy byle by niewycinac calego starego przyłacza. Cuda biskie sie dzialy przy sezonie grzewczym . Podjąlem decyze drastyczną i wywalilem cała instalacje czyli ich przyłącz rury , piony , kaloryfery ich pompy zawory . Zakupilem caly osprzet nowy z pompami energooszczednymi . Został tylko ten niesczesny piec z ktorym walczylem ktorys sezon z kolei wsumie mam go 3 . Zaczalem od sterownika wlasnie timela ponieważ stary był strasznie ograniczony . Aha jedyna zecza jaka niezrobilem odrazu to krotkiego obiegu do ochrony powrotu . Juz dzwonilem do instalatora aby to zrobic mimo ze wyszedł odemnie z kotłowni poczatkiem tego tygodnia , ze chce to przerobic . Ja mysle ze z pomoca kolegów z forum i sterowniku timel uda mi sie chiciaż jaką tone zaoszczedzic przy tym smoku 37kw . Aha dom mam nieocieplony a kocioł to płonka elipse IV generacji . Niewiem jaki jest powod twojej checi zmiany sterownika . Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bercus napisał:

Mój kocioł do małych też nie należy, 30 kw na 244m2.Spalanie ekogroszku od 4.3t do maksimum 5t na cały sezon. Tydzień temu zamontowałem sobię, pompę krótkiego obiego, poprawiła stabilność pracy kotła. Sterownik który mam obecnie, brakuje mu kilka funkcji, które ma Timel Skzp. 

O Kotłach Płonka czytałem, faktycznie duuuże są. 

Edytowane przez adamretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamretro napisał:
Przy tłoku trzeba zwarzyć jedną porcję. 

No wlasnie chyba tak zrobie bo wczoraj te obliczenia co zrobilem daly mi 0.182 niby to chyba na cykl, wlaczylem wszytkie pompy tak jak radza koledzy z forum ale strasznie to niestabilnie mi sie wydaje chodzi . I chyba strasznie paliwożerne to co widac to jest swiezo po odpaleniu kotła na nowym sofcie 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Opera Zdjęcie_2019-10-25_090711_wojszym2244.usermd.net.png

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie, możesz zdradzić jaki zamysł towarzyszy ustawieniu mocy minimalnej na 50%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka obserwacja , dynamike modulacji mam na 1 bo podobn ma zapobiegac skokom kotła sterownik ma lepiej reagować . I z obserwacji widze ze jak mam te 60 minut przekroczony czas temp. to wzrasta o 5 stipni wyzej jak zaczyna spadac to moc 50 % modulacji fajnie podnosi kocioł do tej temperatury . Gdy mialem nizej modulacje to jakos mialem wrazenie ze strasznie dlugo podnosilo temperature i zaobserwowalem duzy spadek na kotle i na powro ie przy tym ustawieniu piec niespada poo izej 61 stopni jakie sa zadane . Wszytko odbywa sie w tym zakresie 65 - 61

Na 50 % moc kotła i powietrze minimum 40 % ( max 45 ) .

Niewiem czy coś z tego zrozumiales hehehhe .

Ps. to zle ze tak mam ?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, skądże, każdy ustawia swój sterownik, jak uważa za słuszne i stosowne, aby osiągnąć oczekiwany przez siebie efekt. Wyjaśniłeś, a ja byłem zwyczajnie ciekaw... Ja bym to ustawił całkiem inaczej, ale wszystko zależy od tego, czego kto finalnie oczekuje.

Obserwuj dalej, to dobra droga do wyciągnięcia stosownych wniosków.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wrazenie ze strasznie duzo opalu idzie przy zalaczonych tych pompach wszytkich . Moze sie myle bo chyba mnie jeszcze oszukuje to wyliczenie . Niewiem czy doczytales wczesniej ale mam kociol tłokowy o mocy 37 kw ale tu ustawine na 26 . Tyllo czuwanie mam co 6 minut , czas 40 , siła 40 . Zaobserwowalem jak czesciej dmuchnie to dluzej trzyma temperature zadaną i troszke spowalnia spadek na kotle .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorygowana jest na 26 kw . Chyba ze to nic niewnosi !?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na YouTube na filmy kolegi Jockey , on tam wszystko tłumaczy krok po kroku co wnosi każda zmiana w sterowniku. Idealna lektura na weekend.

 

ps. to że wpiszesz w sterowniku np. 20kW to nie znaczy że palnik się zmniejszył, on nadal jest taki jaki był i taki nadal będzie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednia moc u ciebie kol 20%.Dla czego ustawiles moc minimalna na 50%.Jak može twoj kociol modulowač moc?To jest od konca.Ustaw maximalna 50 i minimalna 20,trzeba troche pomyslec.

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Natben ja bym proponowal eksperymentalnie puścić go na polowie tego co masz . Czyli modulacja minimalna na 25%. I skorygować powietrze . Przy tym co teraz masz to 140 stopni jest za duzo . Na pełnej mocy ile on poleci ? 200 moze I z220 . To stanowczo za dużo . Zmniejsz je tak do 34 i zobacz czy kopci . Nie wiem co masz za dmuchawe bo może się okazać że to tez za dużo będzie. A i tak przy okazji im wolnej piec dobija do zadanej tym mniej spala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, czy te podpowiedzi coś dadzą, bo odnosząc się do zaprezentowanych wykresów doradzamy jakąś nastawę, a w między czasie jest zmiana innej, o której do głowy by mi nie przyszło, aby na taką zmienić, więc w tej chwili, chyba to gra nie warta świeczki.

Kolega @Natben musi to wszystko najpierw sobie poobserwować, zrozumieć co z czym i dlaczego, i dopiero wtedy można coś sensownego pisać, aby te porady miały jakiś większy sens... Tak sadzę. 23.gif

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja noga jestem z takich zagadnien . Mase zeczy z instrukcji zle interpretuje bo bo niewiem oco kaman . Wybaczcie jak zadaje mase zbednych i nielogicznych pytań dla was ale dlamnie to naprawde dość trudny temat . Chce za wszelką cene zaoszczedzic ale niewiem jak dokladnoe do tego podejść . Zaczne jeszcze od filmów kolegi .

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest od kotła z podajnikiem tłokowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy takowa wogule istnieje . Ostania jaka widzialem to do wersji 2.20 .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz czas pełnego ruchu podajnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.18

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15s i 0.24kg jeden cykl. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i rodzina jesteśmy czujnikami pokojowymi. Pogodówki nie wiesza się nad łóżkiem. 
Acha rozumiem ,czyli jak za zimno to lecisz do kotłowni i przedstawiasz temp na chate.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.