Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czego gratulować. Ustawienia na pewno nie są idealne, groch, hmm - Bartex Gold z Obi. Pali się, nie wygasa, spalanie teraz na poziomie 12kg na dobę z CWU, więc jak na moje może być. Jak mam się wprowadzić do kotłowni na miesiąc żeby osiągnąć oszczędność rzędu worek na miesiąc, to już niech ten worek pójdzie w komin - przeboleję. 

Co do ustawień to na pewno przydały by się jeszcze korekty, ale to po tym jak hydraulik poprawi niedoróbki w kotłowni i będzie mógł pójść w końcu siłownik na 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silownik mieszaca jest najwiecej przydatny wspolpracownik @1 dla workow wegla,ktore maja zostac w kotlowni i nie przechodzič w komin :-)

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 10:50, gmaj22 napisał:

Ponieważ ma pracować ciągle, to najlepiej energooszczędna. Do tego z płynną regulacją - taką pompą jest np. Wilo Yonos Pico starszego typu:

image.jpeg.dcd1b3d29f76e935005aac1ea448952b.jpeg

PS: Potwierdzam informację podaną przez @Pieklorz W mojej WPA 07 również był kondensator 0,68 uF. Zmieniłem na 1,5 uF - różnica kolosalna.

Witam. Chciałem powrócić do mojego tematu pompka zmieniona na model - zdjęcie - nastawy lekko poprawione, wykres pracy - zdjęcie - chyba wychodzi wzorowo , zawartość popielnika wg mnie ok - zdjęcie - kocioł 19 kw palnik SV 200 dmuchawa WPA X6 67 w.  Mam jeszcze pytanie o spaliny - czy nie są za niskie ???? Przy tych nastawach wszystko ładnie się wypala - popielnik. To jest mój pierwszy kocioł z podajnikiem, poprzednie były zasypowe. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie zawskazówki. 

IMG_20190930_094019.jpg

IMG_20190930_075342.jpg

IMG_20190930_075416.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz czujnik spalin w tulejce,więc spaliny są zaniżone o 20-30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz dobrze spaliny,przy tak małej modulacji.

Edytowane przez slawek56
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Misiu napisał:

Zgadza się, czujnik w tulejce.

Owinąć folią alu lub najlepiej miedzianą tak, aby ciasno w tej tulejce siedział. Dodatkowo przymocować przewód czujnika w pobliżu tulejki, żeby przypadkowo jakiś zabłąkany kotek nie spowodował jego wysunięcia. :)

PS: Te pompy są fajne do obiegów kotłowych sprzęgieł. Tutaj jest nawet za mocna.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Owine w folię aluminiową, kot faktycznie jest ale zniechecilem go do wchodzenia do kotłowni.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia czujnik w spalinach,temperatura jest przy malych mocach bliska lub nizsza temp.kotla.Czujnik schlodzi rura i stalowa termoizolacia-owiniecie drutu.

Pompki u mnia tež willo.Sa niezawodne i ekonomiczne.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Misiu napisał:

Zgadza się, czujnik w tulejce.

Jak koledzy wyżej napisali, przy takiej modulacji spaliny są jakie są, mam to samo.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiuTroszkę masz mało powietrza  u dołu . Okopcony jest ten kociolek , nawet wylot z palnika. Z drugiej strony teraz to może tak byc przy malym zapotrzebowaniu .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okopcenia zostaly po tym jak się odstawiał przed założeniem pompki kotlowej, teraz zero kopcenia.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jeszcze jedno pytanie głównie do użytkowników palnika SV 200 - przepraszam, że nie dotyczy sterownika - jaki groszek preferujecie , grubszy czy drobniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę grubszy,  w ostatnim sezonie paliłem drobniejszym i po ok 700kg musiałem czyścić komorę powietrzną, na grubszym trochę dłużej wytrzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem grubszym ale mi go trochę kruszy i głośno chodzi przez to.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grubszy kawałek to i chrupnie. Chodziło mi bardziej  że wolę np 8-25 a nie 5-25.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź, a próbowałeś może varmo - pelett węglowy ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, nie znalazłem go lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chwilowy brak napięcia (silny wiatr), po którym sterownik zaczął piszczeć, pojawił się alarm "Brak komunikacji". Nie pracowały ani pompy, ani podajnik, ani dmuchawa.
Skasowanie alarmu nie pomogło. Dopiero po wyciągnięciu wtyczki i ponownym włączeniu sterownik wystartował.
Nie chciałbym by takie coś się zdarzyło gdy nie będzie mnie w domu. :/

Do wiadomości @TomekBrz
SKZP-02Z ślimak v2.24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, carlo napisał:

Nie chciałbym by takie coś się zdarzyło gdy nie będzie mnie w domu. :/

Upsssss..... Dzień dobry koleżeństwu..

Właśnie UPS-a kolega sobie sprawi..... a propos  przed chwilką u mnie zgasło ale po 3 minutach agregat się sam uruchomił i jest git.

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było prądu ponad 10 godzin, nie mam UPS-a dlatego kocioł wygasł.
Po przywróceniu zasilania sterownik się włączył i zaczął normalnie pracować, co przyczyniło się do przesypywania węgla.
Wolałbym samodzielnie ponownie uruchomić sterownik.

Jaki czas wygaszania macie ustawiony? Bo chyba tylko w ten sposób można sobie poradzić z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bryan64coll napisał:

(...) kocioł wygasł.
Po przywróceniu zasilania sterownik się włączył i zaczął normalnie pracować, co przyczyniło się do przesypywania węgla.
Wolałbym samodzielnie ponownie uruchomić sterownik.

Sterownik liczy datę i czas. Wystarczyła by jakaś opcja (ustawiana indywidualnie) by po określonym czasie nie zaczynał już pracy.

Ps. Też mnie to spotkało, niestety z pełnym popiołu popielnikiem ;) 

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka powinna być różnica temperatur pomiedzy zasilaniem a powrotem aby SKZP dobrze pracował. U mnie waha się pomiędzy 6-10 stopni, zda to egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.