Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Weź podjedź, sprawdź jaka dmuchawa, sprawdź potencjał podajnika przesypując opał przez palnik i wtedy będzie można coś konkretnie powiedzieć, bo tak to wróżenie z fusów. Potencjał to podstawowy parametr odpowiedzialny za nawęglanie i jeżeli rzeczywisty potencjał jest ok 5k/h jak piszą koledzy, a Ty ustawiłeś 8, to na palnik idzie o połowę mniej węgla niż powinno. Efekt jest taki, że węgiel się wypala, sterownik szybko podnosi moc, dmucha jeszcze mocniej i jak w końcu dowali węgla i się rozpali, to przekracza temperaturę zadaną i moc spada na minimum, potem spada temperatura kotła i cykl zaczyna się od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak podaje określoną objętość opału, dlatego przesyp zależy od granulacji opału i może być zarówno 5 kg dla groszku 32 mm jak i 8 kg dla np Greenpala. Najlepiej samemu dokładnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już się trochę wyjaśniło przesyp 5.5 kg/h dmuchawa potwór 80W.juz zamówiona WPA 07- 34 W Pompa kotłowa ,nowa LFP i się okazało że zablokowana. Jednak dalej słaby odbiór ciepła, wymusiłem ogrzewanie poddasza. I zaczął modulować. Dalej kopci. a1939f5b92cf9f464cf78926aebd88f9.jpg&key=55057955e557357a7a7de643184497e04987f4f6139495bdc6a99dbffa03e1e8

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poprawiłeś...

Podpowiadałem:

Dm85

RV13AMS

Rms120-40W

Celowo nie wymieniałem WPa07 (zamiennik tych wyżej,jest na EBM)

Zamówiłeś WPa07, to jedyna mała dmuchawa w której producent dmuchawy stosuje niezgodny z zaleceniami producenta silnika kondensator rozruchowy. MplusM daje bodajże 0,68uF a producent silnika wymaga 1uF...

Zamów sobie teraz kondensator do tego 1uF bo inaczej dmuchawa ciężko wstaje i dalej będzie przykapcac tym razem na starcie...

Edytowane przez Pieklorz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wracając do problemu który występował u mnie, pompka założona test przeprowdzony i jest totalna różnica. Pierwsze zdjęcie wykresu przed montażem , drugie po montażu. Tak jak pisałem wcześniej piec 19kw i tak ustawione na sterowniku modulacja 12 100 procent, kocioł się nie odstawia. Pompka wstawiona stara w ramach eksperymentu, szukam coś lepszego w to miejsce- może jakieś propozycje - podłączona pod gniazdo CO2 i tam jest opcja " pompa kotłowa".

Mam jeszcze jedno pytanie , jaka powinna być temperatura spalin przy kotłach 5klasy? 

IMG_20190926_061116.jpg

IMG_20190927_062231.jpg

Edytowane przez Misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzadko kiedy przebija 100°C, przynajmniej u mnie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiu podnieś minimalną modulacje O 1 i zobacz czy jeszcze bardziej się stabilizuje. Różnica jest mega kolosalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiu Twój poprzedni wykres to właśnie typowy przykład na mały przepływ wody przez kocioł i obrazuje brak pompy na powrocie do kotła od 4D, tak jak wspomniałem wcześniej. Założyłeś pompę, ustabilizowałeś temperaturę na kotle i już jesteś zadowolony. 06.gif

Teraz jeszcze tylko popracuj nad proporcją paliwo/powietrze i będzie gitara.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już zrozumiałem. Zamówienie qut, szukam modeli o których wspominasz. Planuje jeszcze zadzwonić do Maliny z "pretensjami"

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna mała pompka wiecej , a tyle radości, proporcje paliwo/ powietrze wydają mi się dobrze dobrane zadnego niedopalonego wegla, popiół pył, podniosę tylko modulacje z 10 do 13 może 15 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiu Idziesz w dobrym kierunku 13.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misiu napisał:

Pompka wstawiona stara w ramach eksperymentu, szukam coś lepszego w to miejsce- może jakieś propozycje

Ponieważ ma pracować ciągle, to najlepiej energooszczędna. Do tego z płynną regulacją - taką pompą jest np. Wilo Yonos Pico starszego typu:

image.jpeg.dcd1b3d29f76e935005aac1ea448952b.jpeg

PS: Potwierdzam informację podaną przez @Pieklorz W mojej WPA 07 również był kondensator 0,68 uF. Zmieniłem na 1,5 uF - różnica kolosalna.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, rozejrze się za czym takim lub coś podobnego.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracales ustawienia fabryczne? Ja nie mam tego wlaczonego ale moge sprawdzic.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2019 o 20:37, gmaj22 napisał:

Patrzysz na temperaturę pracy? Tam jest do 50 C.

Najważniejsze: dlaczego 1 cal? Jaka moc kotła, ewentualnie straty ciepła budynku.

kocioł 25kw, budynek dość szczelny, pietrowka z lat80 podwójny mur, 1' dlatego że chce zachować grawitację a mam ożenioną starą grubościenna instalację z nową wokół pieca.

ochrony powrotu nie potrzebuje ale potrzebuje obniżyć temp. zasilania na grzejniki, nie mam głowic tylko zwykłe motylki i to też nie wszędzie, w zeszłą zimę regulowalem przepływami teraz się wkurzyłem i montuje 3d

Edytowane przez loko00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zbyszko125 napisał:

Ok już zrozumiałem. Zamówienie qut, szukam modeli o których wspominasz. Planuje jeszcze zadzwonić do Maliny z "pretensjami"

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

WPa07 oprócz za małego kondensatora ma przesłonę typu O, która wystaje za obrys dmuchawy (może wadzić o izolacje kotła itp.)

RMS120-40W ma dobry kondzior, ale też przesłona typu O

RV13AMS ma silnik EMC, kondzior 1uF i przesłona typu X nie wystającą za obrys dmuchawy

DM85 ma wiele modeli, szukać z przesłoną typu X i na silniku EMC (wychodzi jeszcze na ZiehlAbegg oraz EBM- też mogą być)

Ta większa DM80 jest dobra do SV 200-15 , 25... Do tego małego moim zdaniem przy sterowaniu fazowym jak w SKZP02 jest za duża. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, loko00 napisał:

kocioł 25kw, budynek dość szczelny, pietrowka z lat80 podwójny mur, 1' dlatego że chce zachować grawitację a mam ożenioną starą grubościenna instalację z nową wokół pieca.

ochrony powrotu nie potrzebuje ale potrzebuje obniżyć temp. zasilania na grzejniki, nie mam głowic tylko zwykłe motylki i to też nie wszędzie, w zeszłą zimę regulowalem przepływami teraz się wkurzyłem i montuje 3d

Teoretycznie rurą 1" - 25 kW da się "przesłać". Potrzebna tylko odpowiednia prędkość przepływu i różnica temperatur zasilanie/powrót

Żeby zachować grawitację z 3D, trzeba z głową podłączyć pompę oraz  zapewnić zabezpieczenie kotła zgodnie z zasadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oldek napisał:

Jak nie potrzebujesz ochrony powrotu, a tylko obniżenie temp. zasilania, no cóż prostszego, zmniejsz zadaną na kotle.

nie będę palił na 45st żeby zachować komfort cieplny w domu no bez przesady, w zeszłym roku przy największych mrozach miałem ok 58 na piecu i przymknięte przepływy a i tak w domu było ok 25-26 st

zasilanie zaworu z powrotu będę miał zaraz za pompą bo ta jest na powrocie, projekt montażu mam od znajomego hydraulika, po prostu nie ma czasu mi tego podłączyć

cała inst. wokół pieca mam na 28 miedzi a dalej idzie chyba 2' grubościenna, jak na razie grawitacja działała pięknie

Edytowane przez loko00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym pragnę wyrazić moje  podziękowanie @TomekBrz   i zespołowi Timel za przyspieszoną kurację uzdrawiającą mojego "biedaczka".

Panowie - WIELKIE DZIĘKUJĘ   07.gif

Sterownik już do mnie wrócił i chętnie podjął współpracę, a mnie podłączył do tlenu, bo przez ten czas, gdy go zabrakło, to chodziłem jak zaczadzony...

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.