Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 @Pieklorz swego czasu dyskutowałeś nt. dmuchaw. Nic z tego nie rozumiem :) więc zapytam wprost. Mam taką jak na zdjęciu czy ona jest ok czy powinienem zmienić? 

IMG_20191001_055012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa powinna być dobrana do mocy palnika, czyli palnik małej mocy - mała wydajność dmuchawy, do palnika dużej mocy - dmuchawa z większą wydajnością, niestety większość producentów kotłów ma to gdzieś i wstawiają dmuchawy takie jakie im pasują, przeważnie o zbyt dużej wydajności, przez co potem jest wąski zakres regulacji powietrza w stosunku do podawanego węgla.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo UPS..faktycznie warto mieć. U mnie trzyma +- 4 , 5 h . Nie dalej jak wczoraj wyłączyli prąd na 7 h. UPS uratował mnie o tyle że nie musiałem rozpalać od nowa. Padł po 4 h

Jeśli ktoś by chciał mogę podesłać nazwę mego  zestawu (ups plus akum). Koszt nie wielki bo ok 500 pln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey ok dziękuję. Więc żebym uzyskał odp. czy ta dmuchawa jest dobrze dobrana musiałbym podać moc palnika?

Muszę to ustalić, kiedyś producent mi podawał ale wyleciało z głowy. (piec 50 kw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 50KW jest OK.Fachowci montujac taka sama dla 15 :-) 

W moim 25 tež.Juž mam o mocy polowej.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W nawiązaniu do dmuchaw mam WPA X6 67 W, i trochę późno startuje , ustawienia 10 procent kotla 17 procent nadmuchu 100 - 38, sprawdzałem jest kondensator 2uf, czy zmieniając go na 2,5 uf przyspieszę start dmuchawy, chodzi mi o wydluzenie zakresu pracy dmuchawy. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jaka powinna być różnica temperatur pomiedzy zasilaniem a powrotem aby SKZP dobrze pracował. U mnie waha się pomiędzy 6-10 stopni, zda to egzamin?"

Od d.... strony patrzysz. To na SKZP02 ustawiasz takie parametry pracy, aby Twoja instalacja i kocioł dobrze pracowały zachowując odpowiednią temp. powrotu.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba powinieneś dążyć do jak najmniejszej delty pomiędzy zasilaniem i powrotem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie tylko o ochrone powrotu.Kiedy wzrasta zapotrzebowanie domu na cieplo,4d wiecej sa otwara i temp powrotu spada,nastaje czas zwiekszania temperatury kotla.Tym 4d popryzamyka i temp powrotu wzrasta.Im wieksza roznica pomiedzy temp.kotla i zasilaniem na grzejniki,tym mniejsza delta kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz ten sam problem co ja miałem, skoki mocy kotła, nie wiem jak wygląda twoja instalacja i czy masz cwu, u mnie rozwiązała pompka dodatkowa na drodze 4d do powrotu. Opis trzy strony wstecz , chyba. Złączone wykresy pracy kotła przed i po montażu pompki.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Jestem tu nowy ale długą czytałem wasze forum zanim kupiłem SKZP-02

Wszystko fajnie działa z tym sterownikiem

Bym powiedział że nawet za dobrze

Mam kocioł 24kw zawór 4d z siłownikiem pompe co pompe cwu nowy wymiennik ciepła w tym roku remont instalacji pod sterownik.

Temperatura zadana 55 temp. CWU 45

Pompa CO załącza się kiedy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej 10stopni.

Na tą chwilę chodzi tylko podgrzewanie wody bo 13 stopni na zew.

Piec jak osiągnie zadana 55 stopni i CWU 45 to wyłącza pompę CWU (CO nie chodzi bo cieplo)

Temperatura rosnie z "rozpędu" jeszcze do 70 stopni w trybie czuwania

CWU utrzymuje ciąglę te 45-46 stopni (w domu nikogo nie ma wiec woda z zasobniku nie jest używana)

Czy tak powinno być ze piec przekracza o tyle zadaną temperaturę ? z 55 na 70

Czy może załączyć w opcjach pomy CWU żeby była zawsze włączona i spełniała funkcje pompy kotłowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli u ciebie 55° kociol,to za malo.Može ochrone powrotu dziala skoki wentyla i z tym zwiazane skoki mocy.Ja na kotle trzymam 70°,w mrozach 75 i temperatura liniowo pewna.U ciebie temp.kotla jest dla wykresow + - 5° w tej sytuacii silownik 4d wentylu kreczy,by utrzymal temp.zasilania grzejnikow i destabilizuje caly zestaw.

TO GADOS-

Obnižaj max.modulacii dla zapotrzebowania mocy obecnej,+jakis  KW.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz modulacje mam ustawioną na między 10 a 100. Moc kotła i tak zaniżyłem bo nie podawałem 24 a 22 .

Ile sugerujesz ustawić max modulacji 70?

Pompy CWU jako kotłowej nie załączać?

Sory za jakość zdjęcia ale mam kamere internetową przy piecu i tak sobie to zdalnie obserwuje

 

IPCAM-12.28.01.jpg

Edytowane przez gados82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź parametry czuwania jakie masz ustawione. Moze za mała przerwa.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od nie dawna na forum, ale sprawdź jeszcze dynamikę w modulacji wg mnie powinno 1. Zalacz pompę cwu jako kotłowa i zobacz co będzie się działo.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misiu napisał:

Prawdopodobnie masz ten sam problem co ja miałem, skoki mocy kotła, nie wiem jak wygląda twoja instalacja i czy masz cwu, u mnie rozwiązała pompka dodatkowa na drodze 4d do powrotu. Opis trzy strony wstecz , chyba. Złączone wykresy pracy kotła przed i po montażu pompki.

Lub wyciągnąć czujnik temp bojlera i założyć go na powrocie zasilania bojlera ten myk załatwia to idealnie i wszystko gładziutko idzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie niewiele to zmieni powrót ma 44 stopnie na bojlerze ma 45,9 to jest tylko 2 stopnie , a do zbicie ma prawie 14 stopni powyżej zadanej na piecu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam dynamikę mam domyślną 4. Dziś przyjdę do domu to zmienię pompe cwu na tryb kotlowej. Zmienię modulacje max na 70%. Z drugiej strony to fajnie że tak trzyma temperature bo w sumie mniej kasy spala.

Teraz na 14:30 temperatura 64.5 stopnia i poooooowoli spada

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gados82 jak mało spala to w czym problem? 

Jak masz teraz mały odbiór ciepła w domu to musi przejść w czuwanie. 

Podbija temperaturę naturalnie bo jak masz ustawione czas przekroczenia np.+30 to przez 30 minut grzeje chociaż nie ma odbioru ciepła. 

Jak będzie chłodniej na zewnątrz to wszystko będzie się normować.

U mnie jak głowice przy grzejnikach się zamkną bo jest gorąco to bojler zostaje jedynie odbiornikiem ale jeżeli zrówna sie temp.z piecem to logiczne że jak bym miał długi czas grzania ti bym przebił temp.dlatego w takim okresie jak teraz mam tylko +5st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bojler blisko pieca to on robi podobną robotę do kotłowej pompy. 

Dynamika na 1 jak pisał kolega.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Otóż : nastawa temp kotła 58 st, gdy koocioł wychodzi z czuwania mamy start palnika, jedzie na 10% i nagle skacze na 50%( na chwile obecną taka nastawa max mocy). Temp zejdzie do ok 56.5-57.6 dlaczego następuje nagły skok mocy z 10% ( min nastawa mocy) na owe 50% a nie wchodzi płynnie ,podobnie przy osiągnięciu temp zadanej jedzie jeszcze na 50% gdy przekroczy 59-59.5 niby wskoczy na 45-48% i nagle skok do 10% . czym jest to spowodowane? I jeszcze wyświetlana temp powrotu skacze jak głupia 58-58.5-56.5-56-58-57 nie ma płynnego przechodzenia?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.