Skocz do zawartości

gmaj22

Stały forumowicz
  • Postów

    4 077
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    20

Treść opublikowana przez gmaj22

  1. gmaj22

    Izolacja Rur

    PIR lub PUR. Na pewno materiał o strukturze zamkniętokomórkowej.
  2. gmaj22

    Izolacja Rur

    To są gotowe prostki długości 1 m (lub 1,2 m) i dla różnych srednic rur oraz grubości izolacji. Kolana i łuki wycinasz sam. Do tego dobra taśma aluminiowa, ostry nóż i maska p.pyłowa. 🙂
  3. gmaj22

    Izolacja Rur

    Otulina z wełny mineralnej. np. TAKA Zaizolujesz tym dokładnie i rury, i uchwyty zarazem.
  4. Dlaczego kpisz? Wentyl to zawór. I po czesku, i po angielsku, nawet po niemiecku.
  5. @pawelll ma rację. Brak prawidłowego zabezpieczenia kotła. Pozostałość po starej instalacji grawitacyjnej, gdzie jeden z pionów był równoczesnie rura bezpieczeństwa. Teraz został "zablokowany" przez 4D i pompę. Sprawdz chociaż, czy w sterowniku jest opcja całkowitego otwarcia zaworu 4D na instalację w sytuacji osiagnięcia temperatury maksymalnej przez kocioł. Oczywiście nie zwalnia to z konieczności wykonania poprawnego zabezpieczenia kotła.
  6. Podobnie jak spaliny w starych Mercedesach swego czasu przypalonymi frytkami śmierdziały 🙂
  7. Do solarnych bo przystosowana do prawcy z glikolem. Do CO moze być.
  8. Chodzi o czas pełnego otwarcia: 60s, 70s, 120s, 140s, 240s. Najczęściej są 120s i 140s.
  9. Spróbuję odpowiedzieć: zbyt duży kVs zaworu? Z reguły zawory mają zakres 0-10, co odpowiada 0-100% otwarciu zaworu na obieg instalacyjny.
  10. To bardzo dobry pomysł, powszechnie stosowany w znacznie zimniejszej Skandynawii. Poziomowane listwy metalowe, na nich płyty drewnopochodne na wpust/pióro z wyfrezowanymi rowkami. W rowki wciska się aluminiowe ekrany a w nie rurkę PEX. Pod listwami metalowymi mozesz położyć folię aluminiową, choć to zbedne. M. in. LK ma taki system.
  11. Łomatko.!!! Platynową Łopatę sam sobie przyznam, zanim ktoś to zrobi. Nie patrzyłem na datę, przykuł moją uwagę wytłuszczony temat na pierwszej stronie :))) @Stylowydom mnie wkręcił.
  12. A ja pójdę w drugą stronę... Jako że kol @Patrol już wykorzystał opcję 3x1,5 kW mnie pozostaje podać najmniejszą mozliwą: 3 x 1,1 kW = 3300 W. Dlaczego? Bo podana jest tylko pojemność "zasobnika" 50 litrów, żadnych przepływów, żadnych temperatur. Przyjąłem więc różnicę temperatur 55 stopni , czyli podgrzanie 50 l od 30 C do 85 C w ciągu godziny. Wyszło 3,20 kWh 🙂 Za duże obciążenie dla przewodów 2,5 mm2 🙂
  13. Ten sterownik ma odseparowany czujnik STB od czujnika kotła. Dlatego najlepsze rozwiązanie wskazał @FAFAŁ.
  14. Finalnie filtr dobrze zamontowany, bo na pierwszych zdjęciach i szkicu był odwrotnie 🙂
  15. Albo w internetach :) Parametry techniczne wentylatora napięcie zasilania - 220 - 230V 50 Hz moc pobierana - 70 W wydajność - 240m 3 /h sprężenie - 320 Pa masa - 2,0 kg Silnik napędzający wentylator zabezpieczony jest przed przegrzaniem na skutek nienormalnego użytkowania lub z innych przyczyn Podane parametry są parametrami maksymalnymi dla odmiany bez dodatkowych klapek
  16. UPS.....pomyliłem tematy. Myślałem że to ta kotłownia ze zbiornikiem pod sufitem i instalacją w samej podłogówce :)
  17. Tak, żeby najwyższy punkt, w tym przypadku pompa CO( w poziomie) był 0,5 m pod zbiornikiem wyrównawczym.
  18. Dokładnie.....a ten z kolei róznicą w temperaturze/gęstości wody na zasilaniu i powrocie oraz, o ile dobrze pamiętam, różnicą wysokości pomiędzy środkiem kotła a środkiem odbiornika. Było jeszcze przyśpieszenie ziemskie, ale to akurat jest wartość stała :)
  19. Gdyby chociaż "utworzyli" 0,8-12 m nad króćcem zasilajacym kotła, to już byłoby lepiej
  20. PS: Co ciekawe, w drugim obiegu mieszającym zawór zwrotny jest zdublowany, bo jest i za pompą, i na powrocie :)
  21. Ładnie, ale kolega @robin60 forum nie czyta dokładnie, bo zawór zwrotny w obiegu z 3D dał za pompą a nie na powrocie zamiast kulowego ;) Chyba że to świadomy zabieg?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.