Skocz do zawartości

gmaj22

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  3512
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana gmaj22 w dniu 9 Wrzesień

Użytkownicy przyznają gmaj22 punkty reputacji!

Reputacja

267 Doskonały

3 obserwujących

O gmaj22

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Opolszczyzna
 • Zainteresowania
  problemy instalacyjne,

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom jednorodzinny, wyremontowany, 160 m2, ocieplony umiarkowanie styropianem 6 cm, kl. C-D,
 • Instalacja
  9 grzejników C22, 2 drabinki , jedna pompa, bojler cwu 140 l.
 • Kocioł
  z podajnikiem RBR Ekouniwersal 11 kW

Ostatnie wizyty

2766 wyświetleń profilu
 1. Sam to się co najwyżej rozdzielacz odpowietrzy, pętle trzeba przelać.
 2. Nie taki zielony, skoro jesteś pewien, że błędów nie ma...
 3. Wtedy zawór trzeba obrócić, bo manometr będzie nieczytelny(od ściany). A ponieważ tam jest wbudowany ZZ, jest to nieuzasadnione.
 4. Dokładając styropian od spodu nie likwidujesz mostka na wieńcu a do tego i wylewkę anhydrytową musisz zrobić "pływającą".
 5. PS: Co ciekawe, w drugim obiegu mieszającym zawór zwrotny jest zdublowany, bo jest i za pompą, i na powrocie :)
 6. "Książkowo" to to byłoby, gdybyś bez pompy dał 5/4 cala, a i tak nie miałbyś gwarancji, że będzie to działać bez zarzutu ( sa jeszcze inne warunki) Skoro ma być pompa, w zupełnosci wystarczy 1". Lepiej zrób zdjęcie tych powrotów, bo istotne jest włączenie powrotu CWU oraz powrotu z 4D i umiejscowienie ewentualnych zaworów zwrotnych.
 7. Ładnie, ale kolega @robin60 forum nie czyta dokładnie, bo zawór zwrotny w obiegu z 3D dał za pompą a nie na powrocie zamiast kulowego ;) Chyba że to świadomy zabieg?
 8. Moim zdaniem nie warto. Można podłączyć ten grzejnik z obiegu wężownicy bojlera CWU. Ale wtedy niepotrzebny również staje się cały uklad mieszający przy rozdzielaczu, tj. pompa obiegowa i mieszacz 3D :)
 9. Ten co zamówiłeś, może być dalej od czopucha, ale do niego możesz włożyć tylko metalową końcówkę, przewód zaś na zewnątrz. Ten z :"mojego" zdjęcia montujesz bezpośrednio na czopuchu, ma długą tulejkę . Jest jednak niewygodny do odczytu, gdy czopuch jest z tyłu lub za kotłem.
 10. gmaj22

  Instalacja co

  Dlatego, że na powrocie i pracuje z napływem :)
 11. To zły zamówiłeś. Taki powinien być:
 12. gmaj22

  Palniki Pelletowe

  Racja.... Jest to na pewno lepsze rozwiązanie, niż np. palnik za 5 tys do starego śmieciucha, czy choćby 20 kW peleciak bez bufora dla 100 m2 oraz 120 l bojlera.
 13. Jest jeszcze kwestia podłączenia samej pompy do właściwych zacisków. Podejrzewam, że dla 3D przełączającego na CO i CWU oraz samej pompy CWU są wspólne 2-zaciski, dlatego tak ważny jest wybór CWU lub zawór 3-drożny.
 14. Jeśli producent systemu gwarantuje odporność na spaliny do 450 C czy 600 C, to dotyczy to rur, połączeń, uszczelnień itp. Ale faktem jest, że kolana składane z "rybek" powinny na zykach być uszczelniane, zwłaszcza w instalacji kominowej pracującej z nadciśnieniem (wentylator wyciągowy spalin)
 15. gmaj22

  Praca zaworu 3D.

  To nie w tym problem. Wg zdjęcia z siłownikiem, wszystko wydaje się być OK, kierunek otwierania w lewo również. W tej pozycji zawór powinien być zamknięty a za zaworem temperatura powrotu. Zakładam, że siłownik jest prawidłowo podłączony, tzn. otwieranie obraca nim w lewo, a zamykanie-w prawo. Jeśli po obróceniu w lewo do oporu masz w dalszym ciągu niską temperaturę, czyli brak przepływu przez pompę, to znaczy, że: 1/zwierciadło zamyka od strony pompy 2/zapowietrzona pompa 3/zapchany całkowicie filtr przed pompą 4/ zablokowany zawór zwrotny na obiegu
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.