Skocz do zawartości

gmaj22

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  3108
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana gmaj22 w dniu 8 Styczeń

Użytkownicy przyznają gmaj22 punkty reputacji!

Reputacja

224 Doskonały

3 obserwujących

O gmaj22

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Opolszczyzna
 • Zainteresowania
  problemy instalacyjne,

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom jednorodzinny, wyremontowany, 160 m2, ocieplony umiarkowanie styropianem 6 cm, kl. C-D,
 • Instalacja
  9 grzejników C22, 2 drabinki , jedna pompa, bojler cwu 140 l.
 • Kocioł
  z podajnikiem RBR Ekouniwersal 11 kW

Ostatnie wizyty

2253 wyświetleń profilu
 1. Czyli odwrotnie niz sądziłem. Niemniej zastanawia mnie znacznik na niebieskim pierścieniu, który może świadczyć o tym, że zawór może przymykać od strony pompy. Mógłbyś ściągnąć zaślepkę ze skalą i pokrętło z trzpienia zaworu, żeby to sprawdzić i ewentualnie wykluczyć?
 2. OK, nie musisz sie na wszystkim znać/ Jednak przyjmij do wiadomości, że są tu osoby, które maja taka wiedzę i chcą Ci pomóc. Potwierdż, czy na zdjęciu z mieszaczem króćce są dobrze znaczone: lewa strona-powrót z bufora, prawa -powrót kotła, góra-zasilanie od kotła do bufora? /ciach/ PS: wstawiono zdjęcie z prawidłowym oznaczeniem wg opisu z postu poniżej.
 3. Bardzo możliwe. Niedokładny spaw lub tp.
 4. Korozja i rozszczelnienie kotła spowodowane niskimi temperaturami, mokrym opałem itp. Ale rzeczywiście można było wywnioskować z mojej wypowiedzi, że mogłem mieć na myśli wilgoć z kondensacji :)
 5. Zawory zwrotne potrzebujesz w miejscach zaznaczonych czerwonymi strzałkami. Jeden na powrocie podłogówki a drugi na powrocie PP, ponieważ nie ma go za czerwoną pompą (CWU? CO?)
 6. Skoro jeszcze na gwarancji jest, zwrócić się do producenta/sprzedawcy.
 7. @mrekzoZawór zwrotny pod 3D w złym miejscu. Dlaczego ładowanie CWU nie jest przed sprzęgłem a naczynie przeponowe przy kotle?
 8. I u kolegi tak właśnie zaciąga... Ma ustawiony 3D tak, że zamknięte jest podmieszanie z zasilania i cały strumień płynie z dołu bufora na powrót kotła. Stąd mój żart z mufką zamiast 3D:) Tez się uczę...całe życie ;)
 9. Cieknie na ścianie grodziowej komory nawrotnej. Najprawdopodobniej to skutek kiszenia opału na niskich temperaturach i niskiej temperatury powrotu.
 10. gmaj22

  Sekom Palnik sv200

  Zastanawiające, dlaczego nie mając siłownika a więc "automatycznej" korekty temp. za zaworem ani powrotu, tak mocno rzucało przepływami. Gdzieś musi być tego przyczyna. Jest druga pompa np. CWU? Są za pompami zawory zwrotne?
 11. Przy kotle peletowym i buforze wręcz wskazany. Laddomat zbyt drogi, stąd zalecany zawór temperaturowy 55 C. Podejrzewam, że kol. @Puławiak zgodzi się ze mną. Jest doskonale zorientowany w temacie Laguny.
 12. gmaj22

  Sekom Palnik sv200

  Pokaż no kolego ten czterodrogowy i jak jest podłączony? Bo to wyglądało jakby się co jakiś czas otwierał i zamykał np. po wyłączeniu pompy.
 13. To teraz będziesz musiał patrzeć, bo należałoby wymienić ten zawór np. na taki: I przypilnuj, żeby chociaż jeden śrubunek zamontował (drugi jest przy pompie). Bo obecny trzeba wycinać, żeby go zdemontować.
 14. Ale 70 stopni ma mieć na dolnym czujniku a nie górnym. Po spadku na górnym czujniku do 50 C ma się załączyć.
 15. Otóz to...czyli jak napisałem wcześniej: kocioł startuje wg górnego czujnika a wygasza wg dolnego :)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.