Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Masz takie minimum, ale niech jeszcze chłopaki rzucą okiem. I według mnie powinien być układ otwarty na min. 1" rurce 83264b719f41d7f0b431aab135251a91.jpg&key=7fc2f5bfeebbcf1cb40ea868a99abeb6e5a8a656030c4489efddb220010f8f17

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi jaka może być przyczyna ster.SKZP -02 jak wyświetli STOP I zanik płomienia w awariach , a płomień jest na retorcie .Pare razy się to zdarzyło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może dojść do zadanej temperatury przez dłuższy czas? Może to jest przyczyna?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd ustaw parametr czas wygaszania na 120 minut i po problemie.Jaki masz w tej chwili ustawiony?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, baranowski.jakub napisał:

Nie może dojść do zadanej temperatury przez dłuższy czas? Może to jest przyczyna?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie to,nie może osiągnąć temperatury zadanej przez czas jaki jest ustawiony w oknie-czas wygaszania-,nie mylić z parametrem czas wypychania żaru.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm Zanik Płomienia jest tożsamy z alarmem Brak Paliwa

CZAS WYGASZANIA – ustawiamy czas, po którym zostanie zgłoszony alarm „BRAK PALIWA” jeśli sterownik nie może uzyskać temperatury zadanej na kotle.
Czas jest odliczany gdy temperatura na kotle jest mniejsza o co najmniej 3 stopnie od zadanej.
Jeśli sterownik jest wyposażony w czujnik temp. spalin, to czas wygaszania jest naliczany gdy temp kotła jest o co najmniej 3 stopnie mniejsza od zadanej oraz temperatura spalin nie rośnie.
Po wystąpieniu alarmu „BRAK PALIWA”, sterownik przechodzi do trybu STOP.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, slawek56 napisał:

Marekd ustaw parametr czas wygaszania na 120 minut i po problemie.Jaki masz w tej chwili ustawiony?

Muszę sprawdzic dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jockey napisał:

Alarm Zanik Płomienia jest tożsamy z alarmem Brak Paliwa

CZAS WYGASZANIA – ustawiamy czas, po którym zostanie zgłoszony alarm „BRAK PALIWA” jeśli sterownik nie może uzyskać temperatury zadanej na kotle.
Czas jest odliczany gdy temperatura na kotle jest mniejsza o co najmniej 3 stopnie od zadanej.
Jeśli sterownik jest wyposażony w czujnik temp. spalin, to czas wygaszania jest naliczany gdy temp kotła jest o co najmniej 3 stopnie mniejsza od zadanej oraz temperatura spalin nie rośnie.
Po wystąpieniu alarmu „BRAK PALIWA”, sterownik przechodzi do trybu STOP.

Witaj to co radzisz co przedmówcy .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłuż maksymalnie czas wygaszania i ewentualnie zobacz dlaczego kocioł nie może uzyskać zadanej. Czy tylko przez krótki czas wygaszania? Czy są inne przyczyny. Przecież teraz kocioł nie powinien mieć najmniejszego problemu uzyskać zadaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że czas wygaszania był ustawiony bardzo krótki u marekd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzałem powrót i ster lepiej pracuje. Tylko spaliny wydają mi się wysokie. Wykres taki mocno szarpany bo cwu grzało i co chwilę spaliny blokowały pracę ( ustawiony palnik na 10 kw) . Dalej wykres lepszy bo cwu nagrzane ale zmieniłem moc palnika na 14 kw czyli tyle ile ma mocy kocioł. Wydaje mi się że spala sporo bo 11,5 kg w domu 23,5 stopnia. Pompy pracują non stop.

IMG_20191003_184634.jpg

IMG_20191003_184835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmieniłeś moc palnika, to powietrze też zmieniłeś, czy zostało, jak było???

To, co pokazałeś na wykresie to nie jest poprawna praca palnika

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co robisz brak ładu i składu (tylko prosze sie nie obraź czasem).

Podnosisz moc z 10 na 14kW, czyli o 40%  zwiekszasz naweglanie, a jednocześnie obniżasz powietrze. To są całkiem przeciwstawne nastawy i nie mają nic wspólnego z poprawnym dobieraniem dawki paliwo/powietrze. Powiedz czego oczekiwałeś robiąc takie zmiany?

Bo od tego trzeba zacząć. Musisz zacząć rozumieć co robisz, to podstawa, i jak Twoje zmiany parametrów wpłyną na palnik i czego oczekujesz po wprowadzonych zmianach

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie mam pojęcia jak ustawić moc palnika. kocioł jest 14kw a ekoenergia 15-25kw. Chce to jakoś ustawic żeby w miarę śmigało ale do tej pory miałem lodowaty powrót i wszytsko co robiłem to szło na marne bo pracował w dwustanie. Od czego zacząc twoim zdaniem?
myślałem że jak ustawię 10kw to mniej spali ale to chyba tak nie działa ;-)

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zacząć od zrozumienia zasad pracy sterownika, inaczej się nie da, jeśli chcesz być świadomym użytkownikiem sterownika i swojego kotła. Bo jeśli tego nie zrobisz, to będziesz strzelał nastawami na prawo i lewo, no i może czasem trafisz, a potem problem znowu się zacznie wraz ze zmianą opału.

Jak ustawisz proces spalania tak, jak trzeba, to kocioł Ci spali tyle opału ile energii będzie potrzebowała Twoja chata, ani mniej ani więcej.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbierz pocztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aikon91 napisał:

Gdzie znajdę zrozumienie? instrukcja sterownika jest taka sobie. Masz jakies wskazówki cenne?

 Tu można się b. dużo podszkolić w obsłudze sterownika. Myślę że więcej niż z instrukcji serwisowej.

https://www.youtube.com/channel/UCkXfq6g_jgecYd7jU5SerSw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek56 napisał:

Przypuszczam że czas wygaszania był ustawiony bardzo krótki u marekd.

Czas jest 15 minut można zwiększyć do 20 minut nic więcej opr.2.16B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz Czas wygaszania, nie czas wypychania żaru, bo to co innego

Karta Palnik > Ustawienia > Opcje

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jockey napisał:

Sprawdź jeszcze raz Czas wygaszania, nie czas wypychania żaru, bo to co innego

Karta Palnik > Ustawienia > Opcje

Ok idę sprawdzic dam znac

Bylo 20 minut dałem 120 minut zobaczymy co będzie robił .

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.