Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czas podawania nie ma nic do naweglania.Potencjal,kalorycznosc,korekta. Zmniejszanie mocy tež jest proteza.Do wyliczonego podawania sterownikom na podstawe danych dobieramy nadmuch.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ustawienia "czas podawania w auto". Pewnie masz starszy soft. Ja mam najnowszy wgrany. I mój podajnik ma potencjał 15.6 kg/h. od 12 kw zaczyna przesypywac. Byłem już z korektą na -20% i dalej w popielniku groszek leżał. A przy-20% to kaloryczność jak nie wiem wychodzi. Teraz mam 11 albo 10 kw ustawione i na razie nie przesypuje. Zwiększając powietrze robił spieki więc tak źle, tak niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym wysterowaniu powietrza(zaleznie na ustawionej mocy kotla) bedzie w pracy kotla take same napowietrzanie,naweglenie,spalanie=moc aktualna kotla na tym samym poziome jak teraz,tylko %towo bedzie pokazywal odpowiedno mocy kotlowej ustawionej.(bez spiekow)Dla tego pisalem o proteze,ktora ja tež mam založona na kotlu,tylko z powodu dužego przewymiarowania kotla.Kociol pracuje w tych samych warunkach z proteza i bez.Z proteza dziala tylko stabilniej,bo modulacyjne zmiany mocy sa odpowiedniejsze zapotrzebowaniu mojej instalacji.No palnik nie z tego sczestliwy,wyprojektowany do innych mocy.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia co do pompy kotłowej. Przy małym remoncie kotłowni instalacja z otwartej poszła w zamkniętą.

Teraz ilość wody w kotle + kilku metrach rur to ok 75l. Wode ciągle mieli pompa przy wymienniku ciepła. Jak bym nie ustawił prędkości pompki to kocioł ma ekg. Sytuacja się zmienia gdy włącze CWU na stałe ze zbiornikiem 140l. Wtedy kocioł pracuje łagodnie i kreski proste 🤔

A co do ostatniej aktualizacji sterownika to zauważyłem, że obniżenie nocne w programie czasowym wyłącza pompę CO i zamyka zawór. Ciekawe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pomocyklimosz napisał:

Ja mam 2.46. o Jakiej 3.7 mówisz?

Tak, moja pomyłka, 2.37 powinno być. Ale ja mam skzp02, jeśli masz skzp05, to nie wiem co tam lepiej się sprawdza. Ja 2.46 wgrywałem 2 razy i sobie powiedziałem że więcej tego nie zrobię i wróciłem do 2.37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Oldek napisał:

Tak, moja pomyłka, 2.37 powinno być. Ale ja mam skzp02, jeśli masz skzp05, to nie wiem co tam lepiej się sprawdza. Ja 2.46 wgrywałem 2 razy i sobie powiedziałem że więcej tego nie zrobię i wróciłem do 2.37

A możesz napisać jaki był powód powrotu do softu 2.37 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisując najprościej, to nie mogłem ustabilizować pracy kotła. A przyczyna jaką zaobserwowałem była taka. Powiedzmy że sterownik startuje 2 stopnie poniżej zadanej. 58 z 60 zadanych. Zbliżając się do zadanej przebija ją z prawie całkowitą mocą z któtą dochodził do zadanej. PO przekroczeniu zadanej o 0.6  st. tj 60.6 sterownik schodził mocą do najmniejszej zadeklarowanej. I powiedzmy że z tego rozpędu do zadanej przekroczył ją 2-3 stopnie. I teraz po przekroczeniu tej temp. sterownik nie zwiększał swojej mocy do czasu aż temperatura na kotle nie spadła do zadanej. I znowu temp. na kotle siadała 2 stopnie, sterownik gonił do zadanej, przekraczał, odpoczywał do ponownego powrotu do zadanej i tak w kółko. Jak udało mi się ustawić dla np. 30% modulacji, to przy 40% sterownik już się gubił. Widocznie temu algorytmowi 2.46 moja instalacja nie pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 2.46 nie zauwažylem problemow z przebijanim temperatury,odwrotno mam czucie,že wczesniej i szybczej obniža moc niž osiagnie zadana.Tež sredna temp. na starszych softach mialem rowna zadanej,teraz o 0,3-0,4 nizsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .Koledzy szanowni mamy tu temat : Wszystko o Sterowniku Skzp-02 -Ustawienia - Porady.Zaraz nam się zrobi tu kilka stron  na temat Co.Może dwa posty dla kolegi jeszcze z podpowiedziami jak chcecie pomóc i ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ostatnich kilkanaście postów nie ma wiele wspólnego z SKZP 02. Więc wydzieliłem - tam proszę kontynuować dyskusję o instalacji. Tutaj proszę skupić się na samym SKZP 02.

Oraz

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zaktualizować skzp. Chciałem wgrac 2.37. Na dwóch laptopach próby i nic.
Sterownik po podłączeniu przejściówki rs232 albo nie chce się wgl włączyć a jak się włączy i kliknę altualizuj to robią się kolorwe kreski (jak padnięta karta graficzna) i restart sterownika. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowy sterownik, przeczytaj post № 23537 z 05.09.2021 na ten temat, prawdopodobnie masz połączenie, problem z wyjściami rs 232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przeciąg w kotle niesamowity. Ustaw zakres na dmuchawie w wentylator skala min 20, maks 60. Minimalna moc wentylatora 5  Z tego ustaw w powietrze palnik 20-80 i obserwuj. Dodmuch gdy podaje na razie wyłącz. Czyść palnik też proponuję na początek wyłączyć. Płomieniem, a raczej jego długością się nie sugeruj, bo to lipa i dużo zależy od opału. Jak wszystko dobrze to możesz zejść 5% w dół ze skali z 80 na 75%. Znów doba obserwacji. Jak wszystko dopalone i kocioł ma moc to znów 5% w dół. Jak zacznie syfić, niedopalać lub będzie mało mocy to podnosisz do ostatniego ustawienia gdzie było dobrze i tak zostaw. Powinno być ok.

W czuwaniu ustaw podawanie co 15 minut. Długość przedmuchu trochę zwiększ, bo 15 sekund to mało. Dmuchawa dobrze się nie rozkręci a czas się skończy. Daj śmiało 30 sekund. Wyjście z czuwania to samo, daj 30 sekund spokojnie. Powietrze w czuwaniu zwiększ na 50%.

Minimalnej i maksymalnej mocy nie ruszaj. Lepiej by się odstawił niż pyrkał na 10% modulacji. Podawanie 2 sekund w minimalnej mocy przy tym potencjale i wielkości palnika to trochę mało. Zwiększ na 5 sekund. 10 sekund w maksymalnej mocy zostaw. Dynamika tutaj już musisz dostosować do swojej instalacji. Ja jestem zwolennikiem ustawienia na 1. 

Edytowane przez MrWolf
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pytanie mam dziwnej treści 🙂

jaka była najnowsza wersja instrukcji do SKZP-02 w wersji pdf? Poszukuję do poczytania o korekcie pogodowej oraz obniżeniu temperatury kotła nocą o 5 stopni 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.