Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A ok to by się zgadzało,w takim razie na sterowniku jest. Teraz mam pytanie, przed chwilą zamówiłem analizator spalin i w związku z tym nurtuje mnie pytanie odnośnie panela, czy podłączając ten analizator pod sterownik skzp02 to mając panel podpięty do sterownika czy wyświetli się nam na panelu status powietrza zmierzonego na analizatorze spalin, ten odczyt na niebieskim tle?

Edytowane przez Alanos777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla odczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, fizycznie trzeba dołożyć dodatkową płytkę pod hallotron, więc wysyłka na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czy wysyłając do serwisu dołożą płytkę i dorobią dodatkowe gniazdo do podłączenia? Czy zlikwidują jedno z obecnych gniazd? Tego bym nie chciał bo wykorzystuje obecnie wszystkie wyjścia. Czy jest gdzieś jakieś info, opis, post na temat tego dokładania płytki i podłączenia halotron do wentylatora bez? Jakiś tutorial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alanos777.Powiem Ci tak.Stracisz dobry sezon w kotłowni na ustawieniach sterownika.Jakiś tam hallotron,analizator spalin i jakie tam jeszcze ulepszenia będą i tak wrócisz do samego powietrza z modulacją.Po prostu ustaw dobrze powietrze i modulację oraz pozostałe funkcje jak potencjał podajnika itd ,a zaoszczędzisz kasę i czas spędzony przy kotle.Ja te wszystkie ustrojstwa mam .Przecież jest w sterowniku opóżnienie powietrza czy też do dmuch i jeszcze np korekty powietrza .Odłączyłem wszystko bo czasu już mi brakowało i nie mogłem ustawić.Teraz ustawiłem powietrze na 37 w dmuchawie i nawet bez korekt  jest super.Dziura w czopuchu zaklejona po sondzie ,hallotron spakowany i tyle w temacie.Kasa wywalona.Mniej nie spalisz z tymi gadżetami.Spalanie mam ok a wykres jak się patrzy.

20211110_214816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijasr.Wykres spoko.Mi wystarczy taki jak mam a spalanie i czystość w kotle mnie zadawala.A tak przy okazji na priv pisałem o internecie,ale już odpowiedzi nie dostałem.Jakby co to temat jest aktualny.Kolega Alanos777 jak ma kasę i chce teraz zimą się w to bawić to jego sprawa i jego pieniadze.Tylko chciałem mu napisać jak to u mnie wyglada, bo przecież te forum tego dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Mam podstawową wersję Skzp02 bez analizatora, bez halatronu, kocioł bez zapalarki ( zwykła retorta). Którą wersję softu mogę wgrać bo ja zatrzymałem się na którejś z cyklu 2.2... Te nowe wersje do prawidłowego działania potrzebują wszystkich tych gadżetów?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie potrzebują gadżetów bo bez nich dobrze sobie radzą .

A tu moja "modulacja" 🙂

IMG_20211113_072337547.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapalarkę, bo to wygoda. Szczególnie jeśli u kogoś są częste przerwy w dostawie prądu. Retorta wstaje po 8-10 godzinach przerwy. U mnie SV200 najdłużej wytrzymał 3,5. Jeżeli kolega zamówił analizator, to na pewno jego działanie pomoże w ustawieniu powietrza i prawidłowym spalaniu opału. Ja z niego nie korzystam. Potrafię dobrze ustawić powietrze. Zakup analizatora nigdy by mi się nie zwrócił. Dla początkującego palacza będzie pomocny, dla doświadczonego już niekoniecznie.

Godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Nie potrzebują gadżetów bo bez nich dobrze sobie radzą .

A tu moja "modulacja" 🙂

Mam pytanie. Sterownik pracuje w dwu stanie, czy masz ustawioną wysoko min. modulację i krótki czas przekroczenia temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwustanie . Moc koło 9 kw z tego co pokazuje sterownik 

Edit 

Sorki 6,9 pokazuje

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też 😄

20211113_094650.thumb.jpg.9519744229d39f646e85733a948bf9e9.jpg20211113_094625.thumb.jpg.97fda3db61a982bc5929607a7e5d927d.jpg

W kotle szaro, a z komina biały dym. Jak otworzę drzwiczki kociołka to też widać i czuć dym. Powietrze już dosyć wysoko. Zaczynają się tworzyć spieki. Groszek z Janiny  22-24. Czary jakieś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bialy to by wygladalo na zbyt duže napowietrzanie i przechladzone zlože na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek od jakiegoś czasu , tu na forum kilka stron wcześniej wstawiłem foto i tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak widocznego dymu z komina w czasie normalnej pracy. Jedynie latem, gdy zapalarka rozpala opał i w czasie mrozów, ale to prawdopodobnie z powodu różnicy temperatur spalin i powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.