Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.04.2020 o 16:29, bryan64coll napisał:

@Dyzio997 a jaką masz ustawioną minimalną temperaturę na mieszaczu?

Na mieszaczu mam min. 20°C.

@Oldek nie głupia sprawa z tym regulatorem, tak właśnie powinien działać czujnik temp. pokojowej, temp. zadana osiągnięta to zadana CO powinna się zmniejszyć o parametr obniżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dyzio997 napisał:

Na mieszaczu mam min. 20°C.

@Oldek nie głupia sprawa z tym regulatorem, tak właśnie powinien działać czujnik temp. pokojowej, temp. zadana osiągnięta to zadana CO powinna się zmniejszyć o parametr obniżenia.

Dyzio daj wzmocnienie na 8 lub 9 szybciej będzie liczył i szybciej schodził. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz, HarryH napisał:

A jaki masz reduktor w Defro? Jeśli ABM, to z Timelem nie zadziała.

 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pospisz napisał:

Dyzio daj wzmocnienie na 8 lub 9 szybciej będzie liczył i szybciej schodził. 

Zmieni to tyle, że zamiast 32,9 będzie dawało 32.3...

U mnie po zmianie softu daje dużo za dużo paliwa. Eko 25-27, ustawione 28,2. Palnik 20-25, ustawiony na 15kW a sypie jak jak w załączniku.

IMG_20200421_180947.jpg

Edytowane przez Dyzio997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe z tym większym paliwem że daje po zmianie softu.Wręcz u mnie odwrotnie .Wcześniej wszystko wyliczone potencjał itd i krekty paliwa raz były raz nie,a i tak kopczyk był ale nie taki do końca jak powinien być.Teraz na 2.36 jak przeniosłem ustawienia i wpisałem tą sama kaloryczność to kopczyk jest na bardzo dobrym poziomie.Krótko mówiąc lepiej mi się pali no i dmucha na retorte lepiej.W kotle bardzo czysto.Nawet nie mam takiego pyłku nalotu takiego aż bardzo widocznego.Palę tym samym groszkiem a zmiany widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne ustawienia które kiedyś @Dyzio997 Ci podawałem i jakoś nie mam problemu. Zdjęcie z tej chwili dzisiaj słoneczny dzień dlatego mocne przegrzanie. Pokaz ustawienia temperatury ochrony powrotu masz przecież 4d.Zawór musi spełniać jedną funkcje. 

Screenshot_20200421_190302.jpg

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochronę mam wyłączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-90% co to znaczy pozwól mu się zamknąć? Ja bym chciał, żeby on się zamknął, ale CO wylicza temp. w których on się otwiera ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób 2 do 100 wzmocnienie 10

Jeżeli nic to nie da skorektuj w diagnostyce temperaturę wewnętrzna i oszukaj go ale będzie zimniej w domu. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-90% co to znaczy pozwól mu się zamknąć? Ja bym chciał, żeby on się zamknął, ale CO wylicza temp. w których on się otwiera ;-)
Pokaż fotki nastaw jakie masz w mieszaczu. Bo to musi działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 10:32, Dyzio997 napisał:

Ja nadal nie mogę dojść do ładu z temp. zadaną CO. Mam ustawioną 35°C, wzmocnienie 7. Temp. pokojowa zadana 21.5°C, mierzona załóżmy 21.8°C. Po co mi w takim wypadku idzie na CO 32,9°C skoro zadana pokojowa jest przekroczona? Czy mogę coś zrobić w ustawieniach, żeby po przekroczeniu temp. pokojowej zadanej mieszacz się zamykał? Oczywiście jest opcja wyłączenia pompy CO po osiągnięciu zadanej pokojowej, ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie? 

Po prostu daj mniejsza zadana 30-32 CO (do tej pogody 35 za dužo) i wieksze wzmocnienie na kartce mieszaca do sterowania pokojowej 8-9,minimalna CO ustaw 22 i maximalna do 36.Niech 2 dni pochodzi i bedzie gut,bedzie sa i zamykac,kiedy naucze sa,že jest grzac zbytne,kiedy temp.pomieszenia rosnie i przy obnižaniu.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus - dobrze radzi, ja mam ustawioną tempeaturę na 29' i wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 29 st to na grzejnikach czy podłogówce?
Mam grzejniki i jakbym ustawił 29 st to w łazience na odkręconych na max termostatach będzie za zimno. Przy 29 st grzejnik jest praktycznie chłodny.
Ja mam włączone sterowanie pogodowe i aktualnie 33 st minimalna (czyli przy +10 st na zewnątrz) z korektą 7.

Edytowane przez popo76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak na grzejniki. 30/32 dla termostatu(nie wiem,czy obnižanie dziala tež dla niego,czy zostaje 32 ,nie obserwowalem). 35 ustawiony max,bo žonka wywiatralaby spokojnie do 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kolejne propozycje do softu po wgraniu najnowszej wersji;

1 - jak nie ma żadnego odbioru to zastosować inny czas przekroczenia (albo w ogóle nie dopuszczać do przekroczenia). U mnie często jest tak, że jak działa CO to przekroczenie rzędu 30 min się sprawdza ale teraz jak CO się wyłącza a CWU nie potrzebuje wody to piec nie potrzebnie ciągnie węgiel i przegrzewa wodę a z kolei np. 3 minuty i załączone CO na regulatorze zewnętrznym to trochę za mało i czasem zbędnie odstawia piec (pomijam optymalność instalacji i sensowność sterowania CO przez on-off bo jak widać są instalacje które nie są sensowne do końca tak jak np. moja)

2 - zmienna dynamika i/lub maksymalna modulacja - zwłaszcza na sezon wiosna-lato-jesień tzn dla grzania CO jedna nastawa, dla grzania CWU inna oraz dla grzania kompletu jeszcze inna. Np. grzejąc CWU nie potrzebuję by piec pędził jak głupi i wywalał w komin ciepło bo nie mam takiego odbioru na zbiorniku ale jak włączy się CO to mam prawie 600 m2 domu i jak ta cała woda zaczyna spływać to warto byłoby by kocioł od razu wskakiwał na wysokie obroty. Tak samo jak wszystkie odbiory się uruchomią to również warto byłoby by jeszcze szybciej zareagował nim mu się powrót wychłodzi (piec daje radę z CO+CWU w tym samym czasie - ma 50 kW). Ma to szczególnie duże znaczenie przy słabszym groszku który potrzebuje trochę "pchnięcia" na starcie z czuwania zanim utrzyma zadaną temperaturę, jak za wolno się będzie bujał to pompy się odstawią bo temperatura za bardzo spadnie (tak wiem, brak pompy kotłowej i mieszacza sterowanego itd) a jak za szybko się bujnie np przy CWU to wskoczy w pracę interwałową bo rozbuja się na maxa, przekroczy o 5C zadaną, odstawi się a później powtórka jeśli zbiornik nadal nie będzie dogrzany

3 - alarm niskiego poziomu węgla i zgaśnięcia płomienia w postaci sygnału ciągłego / przerywanego ale cały czas - mam kocioł w garażu, jak jadę do pracy to teraz muszę wchodzić i sprawdzać stan węgla bo alarm jest ale zapiszczy raz i koniec - lepiej by była opcja ustawienia alarmu na tryb ciągły gdzie piszczy tak długo aż go nie potwierdzę. Może być to jednostajny pisk chociaż lepiej byłby słyszalny przerywany beep beep

4 - statystyka kasowalna ile czasu piec spędza na danym kroku ale także na danym przedziale mocy np co 10% - jest wykres ale obejmuje on tylko 12h a nie każdy ma moduł internetowy by mieć historię. Dzięki statystyce możnaby lepiej dostroić parametry mając np dane z miesiąca albo tygodnia

 

Jak zwykle, jestem chętny by pomóc - mogę sam popracować nad kodem sterownika by dodać te opcje tylko potrzebowałbym dostęp do kodu :) NDA mogę podpisać a robotę mogę zrobić pro bono :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, popo76 napisał:

Te 29 st to na grzejnikach czy podłogówce?
Mam grzejniki i jakbym ustawił 29 st to w łazience na odkręconych na max termostatach będzie za zimno. Przy 29 st grzejnik jest praktycznie chłodny.
Ja mam włączone sterowanie pogodowe i aktualnie 33 st minimalna (czyli przy +10 st na zewnątrz) z korektą 7.

Na grzejniki. Temperatura w domu 22,5 st.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jest tu ktos co powie mi o CZUWANIU w skzp bo czegos nie rozumie .

Kociol nabil 70 st ustawiony na 55 i wl.Czuwanie  jest ok

W ekranie Czuwanie mamy czas czuwania co jaki ma sie wlaczyc i podac paliwo nastawione jest na 30 min i nic czekalem i obserwowalem ,z ciekawosci dalem 3 minuty i nic oco chodzi ? 

Powie ktos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd Daj screena z ustawień czuwania.
Swoją drogą to chyba coś z nastawami nie tak, jak przekroczył temp. zadaną o 15 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.