Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, pochłaniacz napisał:

To chyba naturalne, że rachunki za prąd są naliczane co dwa miesiące. 

Nie koniecznie. Ja mam w Enegii rozliczenie rzeczywiste i rachunki co miesiąc :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja się czegoś nauczyłem. Faktycznie trochę jest tych firm co handlują prądem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  chyba siedem metrów kabla od czujnika pogodowego, i działa. W razie czego można skorygować w sterowniku wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną reakcję sterownika. Mam sift 2,17b 

Wchodzę do kotłowni a ster ma temp.przekroczoną od zadanej o 12 stopni a na dolnej belce napis rozpalanie. Włączyłem na kilka sekund podawanie wegla w oknie rozpalanie i kliknąłem rozpalony. Sterownik po chwili wszedł w czuwanie i jak na razie jest wezystko ok. Zdarzyło się to po raz pierwszy. Ciekawe ci było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sterownik chce zmiany softu, i daje znaki :)  

Chociaż ten nowy soft też czasem dziwne rzeczy robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, altoro napisał:

Co takiego robi ten nowy soft jeśli to nie tajemnica?

Nowy soft robi tyle, że nie pojawia się dla wszystkich.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, altoro napisał:

Co takiego robi ten nowy soft jeśli to nie tajemnica?

Pisałem już tutaj wcześniej, że zdarza się, że palnik startuje za szybko. Sytuacja taka.  Temp. zadana 60 stopni,  temp. max 63 stopnie.  Kocioł przebija zadaną mocno, i odstawia się.  Po jakimś czasie wychładza się, i palnik startuje przy temperaturze 63 stopni, a powinien przy 60. Taka to dziwna sytuacja się zdarza, ale nie zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzialalo i na starszych softach,jest to odwisle najprawdopodobniej od szybkosczi spadku temperatury kotla,lub powrotu,lub kombinacji...startuje lub na zadanej,lub przedtem.Nie widze w tym problem.

@8010Nie zle ustawione czuwanie,lub mini moc,wzgladom k spalinam nie zauwažyl sterownik wygaszanie?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką oto sytuacje miałem . Zablokował się podajnik , no coś tam złapał . Ster gonil pelna mocą , podajnik stal , silnik cieply . Spaliny spadaly A ja nie zalapalem się na stop maszyna coś jest nie tak . Chociażby mały drobny alarm by się przydał . Zbyt dlugo gonił na pelnej mocy i mial spadek spalin by to zignorować .

IMG_20200503_144210.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz opał z trocinami? Jeżeli tak, poderzewam ,że podajnik złapał jakiś kawałek drewna.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie dodaje . Musiał być kamyk lub kawalek drewna . Predzej drewno bo po cofnieciu kilka obrotow silnikiem poszlo wszystko bez żadnych trzaskow jak to z kamieniami bywa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFAL a bezpiecznik nie wywalil w sterowniku ,dziwne jak co to jepiej to dobezpieczyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic nie poszlo  :) dalej działa jak trzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie tak się zastanawiam czy sterownik ma jakąś listę oficjalnie wspieranych dmuchaw?
Miałem WPA 120, wyzionęła ducha i teraz startuje przy 30% :) Nowy kondzior nic nie pomógł, łożyska też nie, wcześniej startowała od 10%. I teraz mam dylemat co kupić? Ogrzewam ~230m, palnik 25kW. Kupić nową WPA 120 czy może coś innego polecacie do tego sterownika? Widzę, ze teraz WPA 120 ma dwa różne silniki, jeden embpast a drugi innego producenta, pewnie loteria co się trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej prawidłowo było by dobrać dmuchawę do palnika. To palnik potrzebuje pdpowiednią ilość powietrza. Sterownik dostanie od ciebie dane typu obr.max i min. Będzie wtedy sam wiedział jak ma nią sterować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektóre dmuchawy ruszają od 1%, niektóre od 15%. Podejrzewam, że też osiągają max obroty przy innych %. Dlatego też pewnie między innymi w menu instalatora przy dmuchawie możemy ograniczyć min. i max. obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do palnika 25 kw  RMS 120 AL na  silniku Ziehl Abegg/EMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek Są dwa najczęściej występujące kołnierze, trzeba patrzeć przy zakupie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dyzio997 napisał:

Witam,

Panowie tak się zastanawiam czy sterownik ma jakąś listę oficjalnie wspieranych dmuchaw?
Miałem WPA 120, wyzionęła ducha i teraz startuje przy 30% :) Nowy kondzior nic nie pomógł, łożyska też nie, wcześniej startowała od 10%. I teraz mam dylemat co kupić? Ogrzewam ~230m, palnik 25kW. Kupić nową WPA 120 czy może coś innego polecacie do tego sterownika? Widzę, ze teraz WPA 120 ma dwa różne silniki, jeden embpast a drugi innego producenta, pewnie loteria co się trafi...

Była już na forum propozycja aby oprogramowanie sterownika wspierało domyślną konfigurację dla różnych dmuchaw. Wybierasz z menu i sprawa załatwiona.

A takie zachowanie dmuchawy to dziwna sprawa. Mam dokładnie taką samą  i też do pieca 25kw, więc na twoim miejscu kupiłbym identyczną. Generalnie w nowym sofcie nie ma znaczenia od jakiej wartości startuje dmuchawa. Teraz po prostu podajesz jej zakres od 10-38 (tak chyba mam) i ten przedział skaluje ci się na 0-100. Wydawało mi się jednak ze dmuchawa startuje z poziomu ok 5-6 ale ja mam w niej taką uchylną klapką. Żeby wytworzyła jakikolwiek ciąg w piecu to musi pracować mocniej. Dmuchawę ustawiałem tak jak radzi @Jockey, czyli po prostu na minimalnej modulacji ma być płomyk.

WPA120 masz w wydaniu z czujnikiem halla i bez oraz dwie wersje różniące się mocą (75 i 83) i maksymalną prędkością obrotową. Sprawdź na etykiecie swojej co masz napisane. Swoją drogą nie mam pojęcia dlaczego w SKZP2 nie ma podłączenia pod ten czujnik. Podobnie jak pod czujnik obrotu wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem łożyska i wróciło do normy. Mam wersję bez halla, 83W, silnik embpapst. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.  Czy to jest normalne w sterów Oki że jak temp żądaną 47 i sterownik robił do 47 i modulacja dalej się utrzymuje np 40 i dopiwro jak przekroczy tak na 47,1 to powoli spada czasami wogole nie spada. Czy jest ok czy trzeba to wyregulowac ustawieniem dynamika ? I o co chodzi z tym ustawieniem dynamika ? W którą stronę szybciej sterownik reaguję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.