Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@mkwapisz toś mnie teraz zaskoczył !

załączona pompa to spalanie wyższe? ja właśnie przez pompę mam niższe bo stabilniejsza praca kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt miesięczny grzania wody prądem u mnie w tamtym roku wynosił ok. 100 zł. Jeśli kocioł spali 4 kilo dziennie, to miesięcznie wychodzi 120 kg. 

W moim przypadku wniosek jest oczywisty. Dopalę węgiel który mam w kotłowni, i włączam grzałkę. Myślę, że jak ustalę strefy czasowe pracy grzałki, to może będzie jeszcze taniej. Czas pokaże. 

Kociołek się wyczyści, i będzie miał wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, manx napisał:

@mkwapisz toś mnie teraz zaskoczył !

załączona pompa to spalanie wyższe? ja właśnie przez pompę mam niższe bo stabilniejsza praca kotła

W okresach przejściowych u kol. @mkwapisz możliwe że się sprawdza, jednak w sezonie pracująca kotłowa to szybsza reakcja na zmiany w instalacji i wyższa temperatura wrzucona w instalację co musi skutkować też minimalnie wyższym powrotem i niższym spalaniem chyba że mały zlad instalacji i bardzo dobre ocieplenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, manx napisał:

@mkwapisz toś mnie teraz zaskoczył !

załączona pompa to spalanie wyższe? ja właśnie przez pompę mam niższe bo stabilniejsza praca kotła

@manx

Pompa kotłowa załącza się teraz tylko jak jest odbiór ciepła, aktualnie przez CWU. @Jockey napisał mi o tej finkcji. To był w zasadzie jedyny powód aktualizacji do 2.36. Wcześniej pompa chodziła nonstop mieszając tylko wodę w piecu. Po co? Tylko ciepło ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia pompki stale,tylko w przypadku wzrastu temp.na dworze ponad 16°wylacza sa obwod CO(jest juž i tak w wiekszosci na 25°).Na tak dužej objetosci wodnej jest najekonomiczniej.Pompka kotlowa zalaczona prosto w gniazdku,pozostalo po starym sterowniku i drut nie osiagnie w skzp na przerobke zlacza.Može latom przerobie z powodu antistop,bym nie musial recznie czasom wlaczac.CWU nie grzejem kotlom.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 14:43, pochłaniacz napisał:

Koszt miesięczny grzania wody prądem u mnie w tamtym roku wynosił ok. 100 zł. Jeśli kocioł spali 4 kilo dziennie, to miesięcznie wychodzi 120 kg. 

W moim przypadku wniosek jest oczywisty. Dopalę węgiel który mam w kotłowni, i włączam grzałkę. Myślę, że jak ustalę strefy czasowe pracy grzałki, to może będzie jeszcze taniej. Czas pokaże. 

Kociołek się wyczyści, i będzie miał wakacje.

ile to wody grzejesz ,masz 1F czy 3F jaka taryfa bo super malo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 14:43, pochłaniacz napisał:

Koszt miesięczny grzania wody prądem u mnie w tamtym roku wynosił ok. 100 zł. Jeśli kocioł spali 4 kilo dziennie, to miesięcznie wychodzi 120 kg. 

W moim przypadku wniosek jest oczywisty. Dopalę węgiel który mam w kotłowni, i włączam grzałkę. Myślę, że jak ustalę strefy czasowe pracy grzałki, to może będzie jeszcze taniej. Czas pokaże. 

Kociołek się wyczyści, i będzie miał wakacje.

Hej kolego,

Nie wiem jaki węgiel kupujesz ale jakbyś kupował czarną perłę to koszt grzania wody piecem wyniósłby cię 81,6 zł miesięcznie przy podanym spalaniu lub mniej jakbyś na sterowniku zadał strefy grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 09:46, Jockey napisał:

Właśnie dlatego, że CWU jest wpięte za zaworem termostatycznym masz to opóźnienie 10 min. Gdyby CWU było wpięte przed,to reakcja byłaby praktycznie w ciągu minuty za przyczyną wzmocnienia modulacji przy spadku temp. powrotu. Wielokrotnie już tutaj wstawiałem wykresy, jak działa ta funkcja i jak dobrze funkcjonuje przy załączeniu CWU.

 

Wzmocnienie modulacji powino zadziałać wcześniej a nie dopiero po spadku poniżej zadanej potem goni i nie wyhamuje ,przekroczenie modulacji zozpoczyna się 0,5st. to i wzmocnienie im wyższe powino wcześniej zadziałąć .Mam soft 2.36 zero reakcji przed zadaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujecie cudów , piec na węgiel ma swoją bezwładność i pewnych rzeczy nie przeskoczymy . Sterownik to tylko sterownik i nie wiadomo jak jest zajebisty to nie przewidzi zużycia wody czy jakiś dziwnych skoków temperatury w instalacji. Podstawa to dobrze dobrana moc i w miarę poprawnie wykonana instalacja

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie na powrotu dziala i pomaga,nie možliwe gonič modulacji,kiedy kociol przegrzany.Ster nie wie,czy umywajesz reke,lub samochod.Wszystko jest o przeplywu obiegu CO i o tym,z jaka moca CO bedziesz grzal,w jakim czasu nagrzejesz 150 l wode o 10°C z 3mi KW? Nie potrzebnych 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej jak wyłączony obwód 1 bo zewnątrz ciepło to i wyłączyć pompę kotłową?

obecnie "wyłącz gdy zbędna" - 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mieszac tą wodę na darmo . Taka pora że jak ster odstawi kocioł to też nic się nie stanie . To zimowy sprzęt latem co najwyżej podgrzać troche wody musi w baniaku . 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marekd napisał:

ile to wody grzejesz ,masz 1F czy 3F jaka taryfa bo super malo ???

Bojler 140L.  dodatkowo docieplony.  Czy taka kwota to jest mało, to nie wiem. Jaką mam taryfę też nie wiem. Zdaje się, że jest stała całą dobę. Grzałka 3 Kw. Rachunki bez korzystania z grzałki oscylowały w okolicach 180- 190 zł.  Po włączeniu grzały podniosły się do 380-390 zł. 

7 godzin temu, Mage napisał:

Hej kolego,

Nie wiem jaki węgiel kupujesz ale jakbyś kupował czarną perłę to koszt grzania wody piecem wyniósłby cię 81,6 zł miesięcznie przy podanym spalaniu lub mniej jakbyś na sterowniku zadał strefy grzania.

Nie mam wielkiego wyboru w węglach niestety. Ale przy takim zużyciu prądu nie widzę żadnych oszczędności paląc węglem. Po za tym kocioł się kisi, i czuć to mocno będąc na zewnątrz. Robi się ciepło, i czasem fajnie by było posiedzieć na tarasku z piwkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcieł mili moi,
Sezon grzewczy się kończy na dworze coraz cieplej?, problemów zamiast mniej to pojawiają się nowe.
Grzejniki w dzień poskręcane mały odbiór ciepła kocioł pracuje z małą mocą i tu pojawia się problem . W piecu ciemno i kupa dymu. Jak temu zaradzić. I jak będzie latem gdzie tylko na ciepłą wodę będzie zapotrzebowanie.
Pozdrawiam Marek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 14:43, pochłaniacz napisał:

Koszt miesięczny grzania wody prądem u mnie w tamtym roku wynosił ok. 100 zł

5 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Rachunki bez korzystania z grzałki oscylowały w okolicach 180- 190 zł.  Po włączeniu grzały podniosły się do 380-390 zł. 

To nie jest 100zł.To jest 200zł :)

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarepP napisał:

Witajcieł mili moi,
Sezon grzewczy się kończy na dworze coraz cieplej?, problemów zamiast mniej to pojawiają się nowe.
Grzejniki w dzień poskręcane mały odbiór ciepła kocioł pracuje z małą mocą i tu pojawia się problem . W piecu ciemno i kupa dymu. Jak temu zaradzić. I jak będzie latem gdzie tylko na ciepłą wodę będzie zapotrzebowanie.
Pozdrawiam Marek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Komin nie chce współpracować :) jeśli to ratuj się czyszczeniem palnika . Kilka sekund np 3 co godzine powinny ruszyc spaliny w górę . I też trzeba zadbać o dobry doplyw powietrza niech ono pcha ten dym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, popo76 napisał:

To nie jest 100zł.To jest 200zł :)

Rachunki są naliczane co dwa miesiące. Miesięcznie wychodzi ok. 100 zł.  Czytajmy ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba naturalne, że rachunki za prąd są naliczane co dwa miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że tak :)  bez stresu :)  koniec ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.