Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolega załapał bakcyla uzerania się ze sterownikiem :)

wyjściowa dynamika była taka jaka możemy wybrać po ustawieniu 4 . 

dynamika 1 jest najwolniejsza/ delikatniejsza . Dynamika 7 jest najszybsza / najbardziej ostra .

,1 nie jest jakimś wielkim powodem do wprowadzania zmian :) chociaż hmm do tego dojdziesz sam :) 

- W oknie MODULACJA doszedł parametr DYNAMIKA. Odpowiada on za szybkość reakcji sterownika na zmiany temperatury kotła i  spalin. 

   Można regulować zakresie od 1 do 7. Wartość 4 - odpowiada standardowej szybkości jak w poprzednich wersjach softów. 

  Mniejszy parametr - wolniejsza reakcja algorytmu. Tym parametrem można próbować ustabilizować wahania modulacji. 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masz kilka opcji . 

Manewrowanie potencialem jeśli Nie jesteś pewny że jest zgodny .

Zwiekszenie kalorycznosci , to spowoduje mniejsze podawanie . 

Zwiększenie powietrza w całym zakresie .

Ogólnie jesli mniej więcej masz dobry potencial to zwiększ tylko kaloryczność . I pamiętaj tak czy siak powietrze trzeba później sprawdzić w kilku zakresach mocy . Czy zaru nie ubywa czy wręcz przeciwnie .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmienisz opal to musisz potencjał sprawdzić . Wiadomo to kłopotliwe jest troche . Bo trzeba by zgasis I zrobić przesyp , czy to raz czy dla pewnosci dwa razy z różną wartością wsypanego opalu do kosza . Tak to też ma wplyw na wynik pomiaru . Inaczej niestety trzeba się trochę pomeczyc . 

Zwiększając mu z np 16,2 do 17 zmniejszysz ilość podawanego wegla . Do tego kaloryczność musisz zmieniać . Zmienisz tak do czasu aż się upewnisz że np wagowe 100 kilo wsypane do zasobnika odpowiada temu co slimak podal . I tak np przy 10 czy 15 kilogramach jak pokazuje sterownik że tyle zostalo . Wyciagasz wszystko na wagę i wprowadzasz jak trzeba korekte . 

@Jockey wstawial wzór na obliczenie korekty .  

Czeka Cię długa droga trochę ze złapaniem dobrych ustawień bez pomiaru potencialu po zmianie opału .

Oszukiwać sterownika troche nie warto bo bedzie np pokazywał złe spalanie dobowe .No i oczywiście pamiętamy o powietrzu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica w potencjali nie bedzie do niedopalania.Bedzie raczej wlasnosc tego wegla wiecej powietrza do spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to potencjał podajnika nie służy tylko do wyliczania spalania do owego, całkowitego itp.? Wcześnie, o ile się nie mylę, widziałem wpisy, że potencjał podajnika nie ma wpływu na proces spalania.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah.Potencjał podajnika ma wpływ na proces spalania.Żle wyliczony robi bałagan w procesie spalania.Było tu o tym bardzo dużo powiedziane, a jakby kolega wbił sie na YT i oglądnął filmik o potencjale podajnika to by się tu nie pytał.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sterownk musi wiedzieć jaka jest wydajność podajnika (potencjał) wtedy wie jaki czas potrzebuje do podania odpowiedniej ilości paliwa w danym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usypiac czy zostawić ?IMG_20200511_140439.thumb.jpg.dd3d40e920c833e8b8cd8000fe87996e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie smoli to zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki drabinka w łazience coś tam oddaje to powinien chodzić. Tylko to też się kiedyś skonczy hmmm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie łazienki czyli 2 drabinki i 24h cwu grzane cały czas ponieważ jest wpięte w pionie łazienek oraz termostaty cały czas otwarte i mieszacz wpusza od 20 do 30 stopni w zależności od czujnika pokojowego. Pracuje między 0,5 kw do 2,8 kw. 

Screenshot_20200511_182350.jpg

Edytowane przez pospisz
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ostatniej oficjalnej wersji występuje drobny błąd . Po ograniczeniu mocy dmuchawy w skali do tej samej wartości rozpędza się dmuchawa w diagnostyce . Tak że jak coś miejcie to na uwadze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,37 :) chociaż to obciecie było na testowej 2,35A  tak mi się zdaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Poczekajem z wgraniem do nowego sezonu,testowa mi dziala OK :-) Ten sezon juž jest nie konczajacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://costerowniki.pl/pl/p/Pliki-wsadowe-SKZP-02-Slimak/3

Na samym dole strony.

Edytowane przez szelest
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co tu się u mnie odpierdziela. Piec mi wygasł już drugi raz. Przy rozpalaniu przy aktualnej temp. załączają się pompy od CWU i CO i dojście do zadanej kotła trwa bardzo długo i w trakcie sterownik łapie alarm od zaniku płomienia, który parametr odpowiada za to, żeby kocioł sobie dochodził nawet i 5h do zadanej?

IMG_20200513_185929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. Dzięki wielkie, wydłużone do 300min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zawsze zastanawiam dlaczego zabudowa ma inny soft. Niby to samo...

Ja na szczęście mam "normalny" sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.