Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Natben napisał:

na dom nic nieidzie

Przy takim ustaweniu zalaczania i wylaczania CO jest spalanie 23,7kg/dzien.I w domu zimno:-)  Kiedy bedziesz grzac stale ale malutko,spalasz polowe i w domu cieplo....

Osczednienie na 5w pompki ma isto wieksze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowisz zeby już puszczac na dom jak na zewnątrz 20 stopni . Mam pogodowke podpietą i ona zamyka układ co

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bercus napisał:

stale ale malutko

Nie wylaczaj,nie zamykaj,steruj temperature....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompa stale właczona i silownik lekko otwarty jak pogodowka bedzie chciala wiecej to sobie otworzy . Tak to mam rozumieć ?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.To jest droga osczednosci.Podlogowka ma duža bezwladnosc,ponownie dogrzewac i chlodzič jest mega nie ekonomiczne.Užyj sterowanie za pomocy wzmocnienia wentyla przy sterowaniu dla wewnetrznej,przy zewnetrznej ponižej 10° užyj pogodowke.-plynnie sterowač.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zbyszko125 napisał:

im delta mniejsza tym lepiej dla kotła, i równej pracy jego. A to też odbije się na spalaniu. Popraw mnie jeśli się mylę.

Im delta mniejsza i dodatkowo przepływ większy, wtedy kocioł bardziej stabilnie pracuje.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bercus napisał:

Mam kociol 25,ustawione 15.Dom wiecej nie potrzebuje.Na malych i srednych mocach osczednim dužo opalu,niž kiedy mialem ustawione 25,lub 20 KW. Wiec sie nie zgadzam.

W ubiegłym sezonie sprawdzałem kocioł na 19kW, 10kW i 14kW i większych zmian w ilości spalanego paliwa nie zauważyłem. Porównując dni z podobnymi warunkami zewnętrznymi wychodziło generalnie to samo. Dla mnie to było logiczne bo dom,  kocioł,  palnik, dmuchawa i instalacja cały czas są te same i zapotrzebowanie to samo. Moim zdaniem przy dobrze ustawionych parametrach spalania (głownie powietrze) większych różnic w spalaniu być nie powinno. 

Tak że u mnie się takie ustawienia nie sprawdziły.

Jedyna jak dla mnie zaleta to taka że dłużej mogłem przebywać w kotłowni i przy okazji  mogłem nieoficjalnie chlapnąć browarka :-).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że trudno dobrać do takich skokowych mocy powietrze. A to dlatego, że charakterystyka pracy dmuchaw nie jest liniowa.  Ciężko się wstrzelić tak, żeby mieć szeroki zakres regulacji w najbardziej "płaskim" zakresie pracy dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko co jak będzie trzeba dogrzać bojler. Wiem że na chwilę obecną sprzęgło jest najlepszym rozwiązaniem, i planuje właśnie tak zrobić. Na jednej z instalacji którą mam pod opieką delta od 0,5-1° spalanie na poziomie 3.7-4.5 kg/doba.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że pompa CO1 stoi, mieszać zamknięty, na obieg grzewczy idzie ok 20kilka° według pogodowki ma iść 30 z hakiem. W chacie masz ok 20° . Wysteruj tak aby jednak pompa CO1 pracowała nonstop,mieszacz coś tam puszczał, jego otwarcie min daj na kilka% nie na 0. I teraz temp zadana ,min i max musisz tak ustawić abyś miał nie za gorąco w chacie,ale żeby jakiś odbiór ciepła z kotła był

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko odnosnie tej modulacji , niema ona za częstych częstotliwości , moze jakies fachowe oko to przeanalizuje

Opera Zdjęcie_2019-10-25_090711_wojszym2244.usermd.net.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontować grzałkę elektryczną ;)
Albo jakieś perpetuum mobile na uran będzie taniej.A tak serio CWU jako ochrona powrotu u mnie się sprawdza, ok worka eko na miesiąc spali mi więcej, raczej nie ma bólu, gdy wyłączę CWU i chodzi tylko wtedy gdy ma podgrzać bojler, spali mi dużo więcej. Tak więc przy mojej instalacji z 90 r i tak nie jest tragicznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko odnosnie tej modulacji , niema ona za częstych częstotliwości , moze jakies fachowe oko to przeanalizuje2044419591_OperaZdjcie_2019-10-25_090711_wojszym2244.usermd_net.thumb.png.0a34c9a1037c5eeb47724e7aadf406f5.png

 

Dalej masz wyłączoną pompę CO1 ,włącz ja i ustaw temperatury w opcji obiegu CO1 np zadana na 30° min na 25° max na 45° ustaw sobie to doświadczalnie dla swoich potrzeb. Sprawdź także w opcji modulacja palnika jaka masz wartość ,domyślna to 4 zmniejsz na 1 i ewentualnie zwiększaj w razie potrzeby. właśnie Jockey mnie ubiegł

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Natben napisał:

Koledzy mam pytanko odnosnie tej modulacji , niema ona za częstych częstotliwości , moze jakies fachowe oko to przeanalizuje

Wydłuż czas przekroczenia temperatury zadanej i to znacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 17:14, Zbyszko125 napisał:

Dalej masz wyłączoną pompę CO1 ,włącz ja i ustaw temperatury w opcji obiegu CO1 np zadana na 30° min na 25° max na 45° ustaw sobie to doświadczalnie dla swoich potrzeb. Sprawdź także w opcji modulacja palnika jaka masz wartość ,domyślna to 4 zmniejsz na 1 i ewentualnie zwiększaj w razie potrzeby. właśnie Jockey mnie ubiegł

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

mam jeszcze wyłączoną bo ma oprogramowanie 2.20 bede aktualizował ale jak skonczy opał bo liczcze potencjał podajnika , nieda sie w tej wersji włączyc na stałe pompy jest tylko opcja aktywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jockey napisał:

Wydłuż czas przekroczenia temperatury zadanej i to znacznie

mam 1 minute dałem na 4 ale czy to nie bedzie za dużo podbijać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie znacznie wydłużyłeś....

daj od razu 60, przestanie Ci co chwilę wyłączać modulację i pozwoli na unormowanie pracy kotła....

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty mówisz o minutach czy sekundach bo ja mam wersje 2.20 i tam jest w minutach

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro "tam" jest w minutach, to dlaczego ja miałbym mówić o sekundach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 minut dluzej na zadanej ma iść ? Przeciez to przekroczy zadana z 30 stopni

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś poczytał instrukcję, to wiedziałbyś, że to niemożliwe.

Sprawdź to ustawienie jak napisałem i napisz tutaj o ile kocioł przekroczył ustawioną zadaną, po kilku godzinach porównaj wykres  z poprzednim, który pokazałeś i podziel się z nami swoimi uwagami na ten temat, ok?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki chłopaki testuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.