Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz sprawdzic,kdzie jest granica.U mnia obnižanie CO dla termostatu wieksze,niž 2 ° przy pogodowce jest nie ekonomiczne,lepiej dosterowac z zadana i krzywa,kiedy pogodowka nie meloduje.Przy obnižaniu nocznym-komfortowa-ekonomiczna  jest tragedia,dom schlodnie i bezwladnosc wymaga taky wzrost temperatury CO,by powrocic temperature pomieszen,že to nonsens.Najlepiej wychodzi stala temp. w domu.Czasowe obnižanie temperatury CO w granicach 2° przy pogodowke nie testowalem ,nie szukalem w sterowniku takej opcji.Može to jest droga dla osczednienie troche opalu.W každym razie cieplo jest wymagane powrocic i tak.Na kilka godzin nie osczedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obnizałem kiedyś na innym sterowniku z orginaknego na piecu i teraz na skzp-02.Lepiej nie obniżać jak koledzy piszą bo wtedy trzeba gonić temperaturę w domu i spalanie wzrasta.U mnie się nie opłaca.Mam ustawione na panelu pokojowym 23 stopnie i kiedy trzeba to dogrzewa a kiedy nie to grzeje wodę i czeka sterownik kiedy temperatura na dworze spadnie.Mam zawór cztero drogowy i min. przymknięcie na 13% i to działa u mnie super.Podmiesza mi wodę na grzejnikach a przy załączeniu na grzejniki mało mi piec moduluje ponieważ mam letnie grzejniki.Oczywiście to mi spełnia przy moim budynku zaznaczam.U was może nie .Jak miałem przymknięcie na 10% tak jak zalecają to już miałem bardzo ochłodzoną instalacje i wszystkie grzejniki chłodne co sprowadzało sie do grzania i większej modulacji i zużycia eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiada ktoś kocioł z podajnikiem tłokowym ze sterownikiem Skzp-02? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Nowy na forum , na wstępie pozdrawiam wszystkich ,  TomekBrz ..i Kamil Miernik,robicie robotę Panowie , jestem na ukończeniu samodzielnej budowy pieca z podajnikiem 7Klasy;) i rusztem zapasowym , mam sterownik skzp02 a w zasadzie wersje peletową z oprogramowaniem na ekogroszek , i tak sobie wymyśliłem że skoro najlepsza wydajność spalania węgla jest w górnych granicach mocy palnika i jeśli przewiduję zawór 4 drogowy to mogę pozwolić sobie na dużą amlitudę temperatury między wyjściem ze stanu podtrzymania (60stC) , a przejściem w stan podtrzymania (80stC) w kotle z obwodem kotłowym , czy i jak mogę to ustawić w sterowniku skzp02, i czy w ogóle mogę tam ustawiać jakąś histerezę w trybie automatycznym ? z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z skzp zapomnij na potrzymanie i hysterze.Ustaw 70° i tryb automatyczny,dobro ustaw powietrze,bedziesz zadowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz nadmuch do 25/27 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, orz3l88 napisał:

Witam Serdecznie. Proszę o Was o radę. Posiadam palnik 25 kw i do niego wentylator wpax6 67W. Jakie zakresy powietrza ustawić? Obecnie mam oryginalne systemowe 10-30% i tworzą się spieki. Jakieś propozycje ?

Jeśli się robi sadza i kopci to zwiększaj powietrze ja mam tak u siebie ale każdy ma inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić od ilu % wystartuje, ale pewnie chłopaki wiedzą to zaraz napiszą.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palnik 25kw minimalna może być ok . Musisz sprawdzic czy nie zacznie kopcic jak zmniejszysz . Ta dmuchawa powinna spokojnie się kręcić już przy 4 % . Więc danie jej tak 6 powinno byc ok . Jednak że to duzy palnik to i nisko też potrzebuje sporo powietrza . Bo ma co się na nim palic/tlic.

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak już jesteśmy przy dmuchawach, jaki kondensator powinien być przy dmuchawie DM85 40W. Na stronie Domera podają że 2uF a znajomy ma 1uF. Dostał ją od kogoś i zastanawia się czy ktoś coś grzebał, czy taki jest oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo mnie trafia chodzenie juz do kotłowni.Po awarii dmuchawy 80w zakupiłem Rms-120 40w.Za diabła nie mogę ustawić powietrze.Na tamtej miałem idealne spalanie bez zakopcenia w mocy min i maks.Czy ktoś ma takowa dmuchawe i pomoze chodżby z poczatkowymi nastawami.Bo zaczynam zapuszczac sie w kozi róg.Kopczyk mam dobrany z paliwem tylko te powietrze.Palnik mam 25 kw.Przy okazji do bercus mam pytanie .Czemu masz 70* na kotle.Ja mam 65* czy w czymś to pomorze jak dam na 70*.CWU mam zadane na 50* z histereza 3*.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób padła tobie ta dmuchawa spaliła się , a może kondensator cza było wymienić daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Na ośce dziwne odgłosy i wyła.Może łożysko było.Nie chciałem juz jej regenerować , więc postanowiłem wymienić teraz na 40 w.Noi teraz jej nie mogę ustawić.Na dodatek jest ciepło i piec się odstawia i mam tez szopki w czuwaniu bo nijak jest w pracy ustawione i w czuwaniu.Zrobiłem na skzp-02 test dmuchawy i zauważyłem że rusza od 1% bardzo wolno a od 15% tak normalnie jak powinna 40w .Na obudowie pisze RMS-120/40W  U-230V  1-50Hz Moc 40W.Sprawdziłem kondensator i jest założony 1uF.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem i powiedział że jest ona stosowana od 15 kw do 25 kw.Siedzi w tym i ma dać rady na pewno .Kupiona jest na www.lutech.pl.Jest tam oniej opis i gość potwierdził ze się  nadaje.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia 35W i ustawione min.23 max 73.  Temperatura kotla 70°-kociol czystutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam już jakiś pułap powietrza w min i max.Po bokach eko jest dobrze wypalony a pośrodku też gdyby nie taki zgrzany spiek w postaci 4 groszków zespolonych ze sobą a na ich powierzchni taki czarny odcień .Srodek tego eko się spala ale jest taki jeszcze lekko na końcach spieczony Eko to kgm gold .Zauważyłem że jest on tylko wtedy jak kocioł schodzi z wiekszej mocy po dogrzaniu cwu do modulacji min.W tej chwili mam MIN 16 a  MAX 52 dodmuch na 5 czas podawania w auto 2s.Co radzicie obniżyć całe powietrze do 50 ? czy też wyżej niż 52 a min na 17 czy mniej niz 16.A może w korekcie podawania mam na 0% dać np 2% na plus co prawda kopczyk jest taki cm nad retorta ale moze go jeszcze mało trochę i takie spieczki na końcach groszku się robia bo jest go jeszcze mało i przedmuchuje.Nie chce teraz już sam zmieniać parametrów tylko zaczekam na wasze sugestie.Powoli do przodu....Dla przypomnienia dmuchawa RMS-120/40W  U-230V  1-50Hz Moc 40W a kondensator 1 uF

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko co mam Ci powiedzieć mądrego moto w piecu ma być siwo do tego cza darzyć , każdy kocioł jest inny i instalacja nie ma co porównywać z innymi to tylko info mniej więcej jak się poruszać w sterowniku. Próbuj ustawić jak gościu Ci powiedział ze z tym palnikiem ma działać to ok ale czy Skzp -02 da radę się wystroić w prace poprawna to już cza czasu i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna podstawowa zasada:

Nie poprawiamy fabryki jeżeli wszystko działało. 

Jeżeli stara dmuchawa działała jak należy to trzeba nową kupić taką samą.

Jeżeli chciałbyś zaoszczędzić na prądzie to niestety teraz sumarycznie możesz zużyć więcej bo dmuchawa wolniej doprowadzi palnik do odpowiedniej temperatury

 Jestem zdania że tylko jeżeli oryginał jest nie do ogarnięcia to tylko wtedy kombinuję. Ale to tylko moje zdanie... 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie dmuchawa 70wat i na mocy minimalnej musze jej dac 25proc. bo inaczej kopci i sadza palnik okrągły 25kw tak ze jest dosc sporo opału i wszystko spala sie na pył. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 8010 napisał:

Nie poprawiamy fabryki jeżeli wszystko działało. 

Jeżeli stara dmuchawa działała jak należy to trzeba nową kupić taką samą.

Dokładnie to samo miałem napisać :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.