Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki za zainteresowaniem w temacie.Jak sie z tym uporam to napiszę.Kurcze z tym zaoszczędzeniem to nie miałem na mysli.Kupił bym tą 80 w.Wiecie jak to jest.Zadzwoniłem ,pan powiedział że tą 40W itd...Teraz trzeba ustawiać i walczyć - mam nadzieję że dam rady.Jak się nie uporam to dzwonię do producenta i zamawiam tą co miałem.Jakby jeszcze ktoś z Was coś miał do napisania w temacie to jak najbardziej jakiekolwiek wskazówki mile widziane.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie masz wyjścia, trzeba ustawić.

Jak potencjał masz pomierzony "tam i z powrotem" to zacznij od mocy minimalnej gdyż jest to najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny etap. Temperatury zewnetrzne sprzyjają więc nie zmarzniesz. Nie ustawiaj absurdalnych (jak dla mnie) mocy min typu <1kW tylko zacznij wyżej, np od 3kW i schodź stopniowo niżej o oczko/dwa blokując moc na ustawionym poziomie,  niech popracuje parę godzin. Obserwuj płomień, kopiec, koryguj powietrze.  Musisz znaleźć taką moc minimalną gdzie przez ten czas nie zgubisz płomienia, kopiec będzie OK, nie będzie kopcić i dymić. To będzie ten poziom gdy nie ma już sensu ciągnąć palnika za uszy niżej. Zapisuj sobie powietrze byś wiedział do czego wrócić jak przedobrzysz z mocą w dół. Wyłącz na początku przedmuchy i dodmuchy gdyż rozwalają proces na niższych mocach :-) .

Z powietrzem górnym podobnie, potem moce pośrednie ale to już łatwiej pójdzie.

 

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 8010 napisał:

Nie poprawiamy fabryki jeżeli wszystko działało.

Z tym "poprawianiem fabryki" to różnie bywa. Widziałem już "smoki" 140 W przy kotłach z palnikami 25 kW. 

Co dmuchawy 40 W: moja DM 85 (kondensator fabryczny 1 uF) startuje na SKZP02 od około 25% i maksymalne obroty osiąga w granicach 75-80%.

Nie kopiujemy cudzych nastaw, bo palniki są różne, mają różne korony ( jedne nacinane, inne wiercone ), różny jest opał, inna droga powietrza wewnątrz komory czy wreszcie zanieczyszczona sama komora i otwory/szczeliny. To wszystko powoduje zmienne opory przepływu powietrrza i jego ilość docierajacą na palnik.

Niby takie drobiazgi... :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 co do poprawiania fabryki to napisałem że w przypadku gdy wszystko działało jak należy. 

Kolega na starej dmuchawie nie miał żadnych problemów i w tym kontekście o tym wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko,kiedy ustawias,bedzie liepiej,ladnie kopiowacz moc dmuchawe moc kotla.2% mocy kotla i 1% mocy dmuchawy.Przy dužej dmuchawe moc kotla wzrosnie 5%-6% i dmuchawa stala.

Mialem w poczatku po zmianie tež problem z ustawienim.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie wpisałem potencjał podajnika na oko 15kg  wsypałem 100kg groszku.pokazuje na sterowniku ze mam 10kg a zostało w zasobniku około 20 kg ile mam wpisac tak w miare dokładnie teraz bo niechce mi sie wygaszac pieca pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poszukaj wyżej jest podany wzór.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kusyrypin napisał:

witam panowie wpisałem potencjał podajnika na oko 15kg  wsypałem 100kg groszku.pokazuje na sterowniku ze mam 10kg a zostało w zasobniku około 20 kg ile mam wpisac tak w miare dokładnie teraz bo niechce mi sie wygaszac pieca pozdrawiam

 

(80:90)*15=13.33

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy doczekamy możliwości zgrania wszystkich ustawień przed aktualizacją softu, tak, żeby je można było później szybko wgrać a nie siedzieć w kotłowni i zastanawiać się czy wszystko przywrócone.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to ! Tylko tego mi brakuje w sterowniku. 

Chociaż żeby pamiętał ostatnie nastawy ale najlepiej gdyby mozna zapamiętać np dwa ustawienia dla różnego gatunku opału

Może się doczekamy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 8010 napisał:

Otóż to ! Tylko tego mi brakuje w sterowniku. 

Chociaż żeby pamiętał ostatnie nastawy ale najlepiej gdyby mozna zapamiętać np dwa ustawienia dla różnego gatunku opału

Może się doczekamy ...

Korzystając z modułu internetowego Timela i ze strony wojszym2244.usermd.net jest możliwość zapisywania 4 różnych ustawień i ponownego wysyłania wybranego ustawienia do sterownika oraz zapis ustawień do pliku, a po aktualizacji wysłanie ich ponownie do sterownika.

Nie dalej jak wczoraj aktualizowałem sterownik, przywróciłem do ustawień fabrycznych, a po wysłaniu zapisanych danych z pliku do sterownika, nie zostały wprowadzone po aktualizacji tylko dane parametrów, które zostały zmienione w nowym oprogramowaniu (co akurat oczywiste przecież)

zapis.jpg.aff9cd585cb3146e00976b8eaa6aa34b.jpg

 

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie każdy musi korzystać z modułu internetowego. Sam program do aktualizacji sterownika powinien mieć taką opcję. (Ściągnięcia ustawień i ponownego zapisu po aktualizacji.) Wydaje mi się, że to nawet nie wymaga zmian w sterowniku tylko zmiany w samym aktualizatorze. Tu też można dodać kilka pamięci dla różnych ustawień.

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko odnosnie ochrony powrotu . Jak by to rozwiazac . Coprawda posiadam zawór 4D i mieszczacz ale z tego co widze to mieszacz ciagle otwiera i zamyka zawór , moze to tak pracowac? Czy lepiej jakas modyfikacja instalacji i zalozenie zaworu 3d termostatycznego i pompy cwu na powrocie ?

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-Zwiekszac temp.Kotla

B-Pompki na stale

C-Stabilizovac obwod CO

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma/miał problem z (nie)zapamiętywaniem loginu i hasła na stronie wojszym2244? (lub przy APK od Carlo)?

Pomimo tego że że ptaszek "remember me" zaznaczony

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji, która jest na tej stronie jest opisany sposób w jaki zrobić skrót do otwierania tej strony i być od razu zalogowanym.

W aplikacji trzeba otworzyć okienko autologowania, wpisać nick i pin, dać zapisz i włączyć autologowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey co do APK- które to okno auto logowania ?(ikonka pierwsza z prawe)? I gdzie włączyć tą funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-Zwiekszac temp.Kotla
B-Pompki na stale
C-Stabilizovac obwod CO
Zeby uzystak 50 stopni na ochronoe powrotu czy bay chyba dac z 65 stopni na kotle . A co do pomp na stale to co maja mielic nawet zimną wode ? Jak mieszczacz zamyka dopływ ciepłej ?


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Natben napisał:

 posiadam zawór 4D i mieszczacz ale z tego co widze to mieszacz ciagle otwiera i zamyka zawór , moze to tak pracowac? 

Kręci tam i z powrotem bo nie może się zdecydować czy chronić powrót czy regulować wodę na instalację, a dokładnie to próbuje robić jedno i drugie naraz.

W taki sposób w zimie możesz nie dogrzać domu :-).

Doraźnie możesz wyłączyć ochronę powrotu i zabezpieczyć go np pompą CWU chodzącą na stałe.

A docelowo trzeba by przerobić, przykładowo tak jak na foto dokładając pompę krótkiego obiegu.

Ta pompa zadba o powrót a 4D o temperaturę na instalację. Modulacja też się trochę ustabilizuje.

 

1.png

Edytowane przez krisgie
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamykasz mieszacz i wylaczas pompke,to založ siebie jeszcze sprzeglo.4d jest do grzania ciaglego na malej temperaturze i powoli stopniowo zmienianej.Tak daje rade z co i powrotom zaraz.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to, czy będzie to 4D, sprzęgło, 3D termostatyczny, czy pompy będą się wyłączać, czy nie, to w każdym przypadku potrzebna jest pompa kotłowa, aby zapewnić stabilność pracy kotła i oczekiwaną temperaturę powrotu.

Jeżeli ktoś montuje 4D z jedną pompą za zaworem, to musi się liczyć z tym, że sterownik nie zapewni jednocześnie zadanej temperatury na instalację i ochrony powrotu. Albo jedno albo drugie i ciągłe targanie w tę i z powrotem.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.