Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, czp01 napisał:

Najprościej jest najlepiej - tak się przekonałem u siebie.

Pompa CO chodzi non stop, na grzejnikach termostaty ( jeden grzejnik bez termostatu aby przepływ ciągle był). Na kotle stale ta sama zadana temperatura ( u mnie 51 st C) - zawór 3D otwarty na full czyli nieczynny, pompa CWU co do zasady cały czas włączona na stale. Tym sposobem mam spokój - sterownik kotła moduluje moc i pracuje w trybie pracy ciągłej, owszem jak jest cieplej to ster się czasem odstawi ale niczemu to nie przeszkadza ( pompa CO cały czas pracuje. 

Temperaturę w domu regulują termostaty i tak jest ok, każdy użytkownik w swoim pokoju ustawia jak sobie chce czyli ma swój komfort cieplny. Połączyłem  dwa lata temu dwa oddzielne piony CO w jeden i dałem im do zasilania jedną pompę Alpha2 zamiast dwóch pomp. Myślę jeszcze wyrzucić pompę CWU i obskoczyć CWU tą od CO - ale muszę do tego jeszcze dojrzeć.

 

Jak pompa CO chodzi non stop to praktycznie inna ochrona powrotu jest zbędna -  a jak nie wystarcza to można jako ochronę włączyć taką funkcję pompie CWU i po co jeszcze jedna pompa kotłowa czy też zawór n. drogowy.

No to czeka mnie jeszcze duzo kombinowania .Poki co jeszcze nie dojrzalen do jakichs ingerencji w sama instalacje.Poki co zostawie jak jest ale moze w przyszlosci sie nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michaelkw napisał:

No wlasnie,do takich wnioskow dochodze rowniez.A czy jesli mam dwa piony to nie powinienem miec dwoch mieszaczy?

Też się zastanawiam,tym bardziej że kubatura tych obiegów jest bardzo różna.Więc może lepiej pójść w termostaty i dla każdego pomieszczenia ustawisz jak ci pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomekBrz napisał:

Opublikowałem wersję 2.20RC1 (kandydat do wersji oficjalnej)

http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19

Jest plik wsadowy do SKZP oraz do panelu pokojowego.

Jest też nowsza wersja apki. Dla Androida 8 i nowszych jest osobny plik.

Opis na stronie. 

Jest też dostępny nowy, szybszy serwer dla aplikacji mobilnej. Można się na niego przełączać.

ADRES: 46.41.138.24

Pozostałe dane bez zmian.

Po przejściu na nowy serwer dane wykresów się nie przeniosą. Trzeba odczekać aż zgromadzą się nowe dane.

Dotychczasowy serwer pozostaje oczywiście aktywny.

Adres serwera trzeba zmienić w sterowniku oraz w aplikacji.

 

Witam a czy w wersji zabudowanej będzie działał tez 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, konopka napisał:

Też się zastanawiam,tym bardziej że kubatura tych obiegów jest bardzo różna.Więc może lepiej pójść w termostaty i dla każdego pomieszczenia ustawisz jak ci pasuje

Np. u mnie, prawie wszystkie kaloryfery pod oknami, w okach firany. Czy zakładając termostaty należy zdjąć firany z okien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja nich nie instalowałem bo nie było takiej potrzeby u mnie a poza tym 2.19c nie była oficjalna wersja testowa

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Oldek napisał:

Np. u mnie, prawie wszystkie kaloryfery pod oknami, w okach firany. Czy zakładając termostaty należy zdjąć firany z okien ?

Czy zdjąć to nie wiem. Już z 10 lat temu jak zrezygnowaliśmy z zasłon (zmieniliśmy modę) - pozostały w oknach jedynie firanki, które zwyczajowo są do parapetów, a jedynie w oknach balkonowych są do parkietu no ale w oknach balkonowych akurat grzejników nie mam.  Sama firana przeszkadzać zapewne nie będzie ( ewentualnie termostat ustawisz oczko wyżej). Natomiast zasłony moim zdaniem powinny być odsłonięte na boki i będzie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie jak poustawiać długość impulsu mieszacza ustawione jest nim 0.5 a max 1.5 zostawić tak jak jest czy coś zmienić zaznaczę że nie miałem wcześniej żadnych problemów z przekłamaniami mieszacza

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Np. u mnie, prawie wszystkie kaloryfery pod oknami, w okach firany. Czy zakładając termostaty należy zdjąć firany z okien ?

głowica powinna być odsłonięta no chyba że jest rzadka (przewiewna ) , ale zasłona odpada ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

A teraz pytanie jak poustawiać długość impulsu mieszacza ustawione jest nim 0.5 a max 1.5 zostawić tak jak jest czy coś zmienić zaznaczę że nie miałem wcześniej żadnych problemów z przekłamaniami mieszacza
 

Jeśli dobrze pamiętam, w ostatnich softach impuls był 0,3s. Ja bym ustawił min i max 0,3. Zresztą, nie miałeś problemów to powinno śmigać.

Ja miałem problemy(nieszczęsny Afriso) i musiałem szukać tych parametrów. Skończyłem na min i max 1,1s i jest już 14 dni dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś po zainstalowaniu nowego softu miał jakiś problem bo u mnie kocioł nie wyszedł z czuwania temperatura z 60 spadła na 37 a kocioł dalej w czuwaniu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek u mnie to samo ale czekałem czy u kogoś bedzie też ten problem występował. Idę wgrać poprzedni soft ponieważ jutro rano wyjeżdżam na tydzień i boję się że coś jeszcze będzie nie tak a mnie nie bedzie na miejscu.

Edytowane przez BDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michaelkw napisał:

No to czeka mnie jeszcze duzo kombinowania .Poki co jeszcze nie dojrzalen do jakichs ingerencji w sama instalacje.Poki co zostawie jak jest ale moze w przyszlosci sie nie obejdzie

To przemyśl przerzucenie pomp na powroty, bo po stronie instalacji powinny pchać w wymiennik.  I nie będziesz musiał zakręcać odpowietrzników automatycznych. Skończą sie problemy z zapowietrzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek u mnie to samo ale czekałem czy u kogoś bedzie też ten problem występował. Idę wgrać poprzedni soft ponieważ jutro rano wyjeżdżam na tydzień i boję się że coś jeszcze będzie nie tak a mnie nie bedzie na miejscu.
Dokładnie właśnie robię to samo

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.