Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W funkcjach mieszacza nic nie przestawialem ponieważ nie mam siłownika. Próbowałem to włączyć w munu powrót tak jak przedstawił @Oldek, lecz z tą różnicą że "wzmocnienie modulacji " mam na 10. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moze dzialac,kiedy cala sekcja w sterowniku,(ktorej jest ta funkcija czesci)  jest wylaczona.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czp01 napisał:

Dobry (już doświadczony) operator sterownika i kotła jest w stanie zaoszczędzić góra do 10 % ekogroszku (przy zachowaniu tego samego komfortu cieplnego) albowiem niestety ile dom ciepła potrzebuje to tyle mu trzeba dostarczyć !

Ot i prawdę powiedział. Ile ciepła potrzeba tyle trzeba dostarczyć. No chyba że ktoś lubi w pokoju mieć +17.

Kiedyś już pisalem że jak komuś wydaje się ze za dużo spala to niech pali na rusztach lub gazem. Wtedy zmieni podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia oproci smiecuchu za sezon   25% - 30% mniej,smiecuch w kazdym przypadku 24 Kg 2x,w mrozach 3x dzienne,džiš 27Kg/dzien.W mrozy ale jest prawie tak samo jak smiecuch,o troche mniej.Dom tego potrzebuje.Nawet nieporownywalny komfort.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bercus napisał:

W menu CO daj tryb pracy aktywny.

O'k. Będę w domu to tak zrobię. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 10:01, Michaelkw napisał:

No to czeka mnie jeszcze duzo kombinowania .Poki co jeszcze nie dojrzalen do jakichs ingerencji w sama instalacje.Poki co zostawie jak jest ale moze w przyszlosci sie nie obejdzie

Posłałem Tobie schemat pewny nie ma co wałkować tego tematu ale jak chcesz wywal te n wymiennik załóż zaw. Bezp. Na 1,5 bara i daj 3 d na grzejniki i to wszystko  jak na schemacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak na szybko powiedzcie jak w zasobniku zostaje paliwo a licznik pokazuje już minus to co z potencjałem robimy zwiększamy czy zmniejszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększamy na 90%.

  • Nie zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy czy skzp obsluguje bufor w instalacji co przy ekogroszku


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brakuje opcji ,,bufor" co nie oznacza że nie można zastosować w instalacji bufora. Przed tym sezonem chciałem założyć sprzęgło, ale przypadkowo udało mi się kupić mało używany bufor (300 l). Od tego momentu kocioł pracuje równo, powrót mam 5 stopni  poniżej zasilania( jako ochronę powrotu dałem zawór 3d z siłownikiem ale po miesiącu wyłączyłem go i tak jadę do dziś). Czytając posty o problemach z siłownikami mogę każdemu doradzić: załóż bufor i miej święty spokój!

Dołączam  mój wykres.

20190308_153654.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemow z powrotem, roznica miedzy wyjsciem a powrotem z wymiennika to 5 stopni
Czyli co ma 60
Powrot ma 55

Najwiekszy problem to temp. Na zewnatrz powyzej 6



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepsze rozwiazanie dla automat sterowany 4d wentyl? Na piecu temp.wysoka i dla CO  jakej chce.Bufor lepiej dla drewna, ci smiecucha z powodu nie wytrzymania pracy ciaglej.

AAAA k tematu: I dla skzp tojest  lepsze rozwiazanie :-) bo steruje (jescze z malymi muchami) jak bóg.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marekd napisał:

Witam , tak na szybko powiedzcie jak w zasobniku zostaje paliwo a licznik pokazuje już minus to co z potencjałem robimy zwiększamy czy zmniejszamy.

Marku w takiej sytuacji potencjał na 100% zmniejszamy.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziala mi aplikacja na telefon timela   stara wersja dziala  nowa z nowym interfejsem nie   nie laczy sie z sterownikiem   od razu pisze ze mam wszystko od timela  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asder ja mam cały czas ten sam problem. Napisałem nawet do producenta na priv i podałem ID modułu ale nie odczytał jeszcze. Dodam tylko że działa godz czasem dwie a czasem tydzień i potem muszę przywracać ustawienia fabryczne i zaś to samo.

Edytowane przez BDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 mi wogule nie dzialal ten  nowy   zrobilem aktualizacje  softu na  najnowszy testowy    myslac ze  moze dzialac i tez nie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.