Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Deafnezz napisał:

W związku z kończącym się sezonem grzewczym, chciałbym podziękować za wszystkie rozwiązane problemy związane ze sterem SKZP,  wszystkim "Wariatom" .

Bociany już widziałeś ??  Wiosna Biedronia to zmyła, palimy dalej i czekamy na finisz softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, aikon91 napisał:

Gdy CWu włączone wszystko ok nic nie przerzuca ale jeśli wyłącze to sa duże wahania kotła mocno pracuje ( na tych samych ustawieniach) i węgiel się skleja w bryłki i niedopalony spada

Przy poprawnie dobranym stosunku powietrza do podawanego węgla, proces spalania będzie przechodził płynnie przez cały zakres rozwijanej mocy, niezależnie od wahań modulacji. Jeśli występują niedopały, to masz ewidentnie za mało powietrza i to prawdopodobnie w górnym zakresie.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey widze ze długa droga jeszcze przede mną do opanowania dziada ;-) Pocieszyłeś mnie pisząc, że można jeszcze sporo w ustawieniach zmienić bo wydaje mi się że sporo pali (chyba więcej niż w dwustanie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobierzesz odpowiednią dawkę powietrza do podawanego węgla w pełnym zakresie zadeklarowanej i rozwijanej mocy, to będziesz miał zarazem najbardziej ekonomiczne spalanie. Kocioł spali wtedy tylko tyle, ile będzie potrzebowała Twoja chata. Nie mniej, ni więcej tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aikon91 miałem te same przejścia, dlatego na tym forum sobie sporo narzekałem. Bez dobrej ochrony powrotu nic nie poradzisz. Ja jakąś stabilną pracę osiągałem ustawiając moc minimum kotła. Widziałem że średnia moc to np. 30% ustawiałem minimalną 20% i po pewnym czasie jakoś się stabilizowało, ale to było dla określonego zapotrzebowania na ciepło. Jak się to zapotrzebowanie zmieniało zmieniałem minimalną moc. Mam spoko po zainstalowaniu pompy kotłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Oldek napisał:

Widziałem że średnia moc to np. 30% ustawiałem minimalną 20% i po pewnym czasie jakoś się stabilizowało,

Ustawiałeś minimum 20 a max 100% czy ograniczałeś tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, corak napisał:

@slawek

Na 3/4 tak mniej więcej.

 

@ corak spróbuj otworzyć przesłonę na maxa obserwuj czy coś to zmienia,ale wtedy będziesz miał większy ciąg kominowy teoretycznie,bo piszesz że masz słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 11:31, BDG napisał:

Słuchajcie takie moje spostrzeżenia co do softu 19C.

1. Brak modulacji przy dynamice 1 kocioł pracuje jak w dwustanie. Min 10%- Max 100%  a kocioł startuje odrazu od 100 dogoni temperaturę zadaną przebije ją 3-4 stopnie i automatycznie wchodzi w czuwanie. W wersji 19B modulował elegancko nie odstawiał się wogóle a pogoda podobna.

2. Moduł internetowy dziala 12 godz potem brak łączności po ustawieniach fabrycznych znów 12 godz i dalej to samo.

Przetrzymam to jeszcze tydzień poobserwuje i jeśli to się nie zmieni to wracam spowrotem do stabilnej wersji najlepiej chyba do 2.10 tylko brak mi tam wskazywania licznika paliwa wyświetlanego na koszu. 

A byłbym zapomniał jeśli chodzi o siłownik mieszacza to jak na razie nie rozjeżdża się jest rożnica 5% i tak trzyma cały czas.

Wgrywane softy naprawiają jedno a drugie psują. Nadal myślę że procesor w tym naszym "MERCEDESIE" nie ogarnia już więcej zmian.

Niczego takiego u siebie nie zaobserwowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Deafnezz napisał:

W związku z kończącym się sezonem grzewczym, 

 

 

Optymistycznie myślisz. Obyś miał rację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jockey napisał:

Jeżeli dobierzesz odpowiednią dawkę powietrza do podawanego węgla w pełnym zakresie zadeklarowanej i rozwijanej mocy, to będziesz miał zarazem najbardziej ekonomiczne spalanie. Kocioł spali wtedy tylko tyle, ile będzie potrzebowała Twoja chata. Nie mniej, ni więcej tylko tyle.

Jeszcze istotny jest czas w jakim wahania modulacji występują i moc max, zmniejszenie mocy często kończy problemy, choć nie zawsze, zmiany mają być "płynne" bo inaczej najlepszy palnik i najlepszy w nim węgiel będą robić kłopot. 

Edytowane przez reded
Dodanie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, raxx napisał:

Optymistycznie myślisz. Obyś miał rację. :)

Ja Ci mówię.... Koniec zimy.

Szczerze mówiąc, to z takimi wariatami, jak tu, zima mogłaby trwać cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz modulację do 50%

I włącz pompy na stale

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj modulację 10-50% podeślij zdjęcia palnika i zakres ustawionego powietrza a poza tym spalanie 10kg na 20 godzin to nie wiem czego tu szukać przy takim spalaniu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.