Skocz do zawartości

dormario

Stały forumowicz
 • Zawartość

  446
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana dormario w dniu 12 Listopad

Użytkownicy przyznają dormario punkty reputacji!

Reputacja

42 Bardzo wysoki

O dormario

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Lokalizacja
  LUBARTÓW

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  150 M2, SCIANA 30 CM + 10 CM STEROPIANU, OKNA 2 SZYBY
 • Instalacja
  KALRYFERY, CWU 300L, 3- POMPY, SPRZĘGŁO
 • Kocioł
  DEFRO EKO KOMFORT PZ 12KW, SKZP-02

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Kiedyś pisałem że prowadzenie kotła na niższej temperaturze przynosi oszczędności w spalaniu i z racji ustabilizowanej pogody na zewnątrz postanowiłem zrobić ponownie test. Obniżyłem temperaturę zadaną o 5 st i efekt jest taki że na dobę spalił mi blisko 2 kg mniej. od obniżenia temperatury minęło 1,5 dnia. Specjalnie wyczekałem żeby się przekonać czy nie będzie chwilowych oszczędności. Zachęcam do testów i podzielenia się spostrzeżeniami.
 2. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Co do spreżu to się zgodzę. Można sobie w dolnym zakresie pomoc kryzując wlot powietrza i wtedy jest ok. Mam tez WPA 06 ale wole 07 bo mam na niej większy zakres. Teraz min 23 max 55 czyli na cały zakres przypada 32 jednostka co za tym idzie powietrze podawane jest bardziej precyzyjnie. Mimo wszystko spróbuje w weekend z ta wpa 06
 3. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  WPA 07 z większym kondensatorem 2 mF
 4. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Co wy z tą pompą? To nie jest lekarstwo. Nie ma znaczenia czy pompa chodzi czy nie, faluje zawsze. Ja mam teorie taką. Jak ktoś ma przewymiarowany kocioł to wykresy będą bardziej płaskie bo jest duża bezwładność takiego kotła. Ja mam 12 Kw i kasy ruch wody w układzie mocniej oddzialowywuje na kocioł. Wklejam wykres. Na dole widać kiedy pompa pracuje.
 5. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Tak. Poniżej 20 powietrze nie może się przebić przez wsad bo to jest miał a powyżej 70 zaczyna się mocno spiekac bo wiadomo jaki jest greenpal
 6. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Zapomniałem, że dla Ciebie trzeba podać screena z godziną oraz w odpowiedzi powiem, że miałem lepsze wyniki. tak czy inaczej nie jest źle. Zazdroszczę Wam tych prostych kresek bo u mnie one nigdy nie występują są zawsze lekko pofalowane ale to chyba efekt zaworów termostatycznych. Acha temp. kotła różni się od zadanej bo kocioł prowadzi się według koretky pogodowej.
 7. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Odnosząc się do ostatnich wpisów to tak jak Pan Tomek napisał sterownik to tylko narzędzie w ręku palacza. Jak palacz kiepski to sterownik nic nie pomoże. Fakt jest taki że SKZP jest na tyle dobry że proces spalania udaje się poprowadzić najlepiej jak tylko można co się przekłada na ilość spalonego opału. I tu nawiązując do ilości to ja greenpala na obecną chwilę przy 150 m2 i 300 CWU spalam tak jak na screenie. Nie można rozbudzać nadziei czytających wątek że jak tylko dostaną sterownik to od razu ich życie się zmieni ale jak będą na tyle zacięci to jestem przekonany że da się. Wracając do kwestii samego sterownika... Po to tutaj jesteśmy i podsuwamy pomysły żeby było coraz lepiej. Jak wrócicie kilkadziesiąt stron wstecz to zobaczycie że pomysł wdrożenia dynamiki, który teraz jest zachwalany, między innymi zapoczątkował przy moim współudziale niejednokrotnie obsztorcowywany Oluś. I tu się sprawdza zasada która towarzyszy mi na codzień "każdy pomysł jest dobry o ile nikomu nie szkodzi". I piszę to pod kątem chodźby ilości dosypowanego opału. Ja mam greenpal z bigbaga, który wcześniej poworkowałem. W workach jest różnie. dzisiaj dosypałem 27kg ale co się okazuje? Nie mogę takiej ilości dodać bo miara skacze o 5kg. I co powiedzą "Wilczki" które skoczyły na Olka? No tak one mają worki po 25 kg a inni niech się głowią. Dlatego zgłaszam propozycję zmiany dosypu w jednostce skorelowanej na 1kg
 8. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Proponuję wrócić do tematu sterownika bo jak widzę w wątku już jest wszystko. Zwróćcie uwagę że temat obserwuje producent i jak mniemam dostaje powiadomienia o wpisach. Ostatnie wpisy są o niczym, nic nie wnoszą, a co za tym idzie dla mnie i mnie podobnych są mocno irytujące więc może jak potrzebujecie to załóżcie temat "Fani sterownika SKZP " i tam będziecie nabijać posty. To tak na marginesie. @TomekBrz Skoro mamy już tak precyzyjne sterowanie mieszaczem to proszę zmienić minimalną wartość wzmocnienia na 1. Będzie sterowanie jeszcze bardziej liniowe.
 9. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery

  @wojszym2244 korzystam z korekty pogodowej zarówno w odniesieniu do mieszacza jak i do kotła. Czyli wraz że wzrostem lub spadkiem temperatury na zewnątrz zmienia się temtperatura na kotle i mieszaczu. Czy możesz zaimplementować temperaturę kotła uwzględniającą korektę pogodową? Moja propozycja miejsca tak jak na grafice
 10. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Czas jest ważny ale to co u Ciebie się sprawdza nie koniecznie u kogoś innego. A chodzi przedewszystkim o odległość czujnika od mieszacza. Im dalej tym dłuższy czas stabilizacji. Dla przykładu ja mam czas stabilizacji na 24 sek.
 11. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Nie rozumiesz.... Chodzi o to żeby w sterowniku była taka sama opcja jak na stronie.
 12. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Jak czytam wasze posty odnośnie zasypu to nasuwa mi się refleksja: Nic nie zmieniać.... utrzymać Status quo... Panowie nie tędy droga. Ja jestem tego zdania, że jeżeli coś nie szkodzi to jest dopuszczalne, a Wy naskakujecie na człowieka bo chce sobie życie ułatwić. Olkowi chodzi o opcję jaka jest na stronie i moim zdanie to nic złego a wręcz spora dogodność. Po co mam w pamięci dodawać skoro może to zrobić sterownik.
 13. dormario

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Zobaczymy dzisiaj czy będzie osuwa....?
 14. dormario

  Ekomiał Greenpal

  Sadza to nic innego jak niespalony czysty węgiel. Trzeba wszystko robić żeby jej nie było bo tylko wtedy można mówić o czystym i efektywnym spalaniu. Zauważyłem że greenpal trzeba palić praktycznie równo z retortą. Druga sprawa ten opał ma tendencję do spiekania więc trzeba sypać wapno żeby temu zapobiec. Jak nie posypiemy to spieki żużlowe skutecznie blokują dopływ powietrza do wsadu i to powoduje kopcenie. Ja już opanowałem ten opał i nawet ładnie kocioł na nim moduluje.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.