Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest nie tylko w braku pompy kotłowej, ale przede wszystkim w braku prawidłowej dawki powietrza w stosunku do podawanego węgla.

Poprzednio kolega miał moc 14 czy 15 kW i powietrze 5-24, a teraz ma moc 8 kW, a powietrze 5 -25, a w między czasie 7 -37.

To jest strzelanie nastawami na prawo i lewo. Może się trafi.

Dawkę powietrza do podawanego węgla ustala się na podstawie obserwacji płomienia i paleniska w swoim kotle.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, 8010 napisał:

Pytanie brzmi: po jaką cho..rę obniżacie moc palnika. Jeżeli masz moc np. 15kw

Bo chyba mam za duży kocioł. Więc wydaje mi się że jak obniże to i mniej spali skoro zapotrzebowanie wychodzi ok 6kw gdy mam włączoną pompe cwu. MOge się mylic ale tak to rozumuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarekDabrowski napisał:

U mnie jest taki wykres i nic więcej nie kombinuje prosta kreskę mam w nosie skoro wszystko chodzi jak nalezy01d2a23c6251a6fa2c9e6063a8f5f790.jpg

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Ja też nic nie kombinuję. Jak jest względnie stały odbiór to przez wiele godzin potrafi pracować jak na foto, jak się zapotrzebowanie zmienia (pogodówka) to szarpnie w jedną czy drugą stronę i się stabilizuje, też mam to gdzieś, ma być ciepło i tyle.

IMG_20190126_180846.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój cyrk, nie moje małpy....

Według Twojego toku myślenia ja mudiał bym wyrzucić mój piec. Mam do ogrzania 100m2 plus 120l cwu. Kocioł 19kw miałowiwc przerobiony na  podajnik. 

Jak piec ma odpocząć to odpocznie. Jak założysz mu małą moc to wiecej spalasz. Tylko ust.powietrza cię uratuje. Zawsze należy wpisać prawdziwe parametry.

Jak do auta wlejesz wody to pojedzie? Nie. Ono potrzebuje prawdziwego paliwa tsk jak nasze kotły potrzebuja rzetelnych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przekonany że nie da się prowadzić palnika z tak różnymi mocami w tak ktotkim czasie to nie gaz. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Beverly Hills 80210.

Mój kociołek ma 19kW(trochę przewymiarowany), palnik 12-25. W tamtym sezonie paliłem na ustawach mocy 19kW. Wiatr nie do ustawienia - krater w palniku lub niedopałki.(Skarbek Piekary) W tym, obniżyłem moc do 12kW(doświadczalnie) i problem z niedopałkami, czy żużlem  znikł! Wykres poszedł w górę(głównie chodziło, żeby podnieść powietrze, bo to zdymany Eko-pal, a jego projektant "bardzo ładnie" narysował komorę powietrzną) i moduluje sobie równo. Taki mój przypadek i u mnie się sprawdził. Także, jeśli ktoś ma "przewymiarowańca", polecam, nie zakładać kagańca, tylko zmniejszyć moc kotła.  "Niektóre Wariaty" się ze mną zgodzą.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem moc dla domu z 25 na 15, do tego powietrze i nie juž potrzebne w tym  drbač po caly sezon,tylko dla wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry szanownym forumowiczom:

Na wstępnie dziękuję wszystkim że dzielą się wiedzą ,
spostrzeżeniami i radami. Przywraca to wiarę w ludzi:)
W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla mojej kotłowni zakupiłem tydzień temu steronik SKZP-02 i
trafiłem tutaj.
Podstawowe dane mojej instalacji i domu:
1) dom (stary budynek z 1850 r)- 210 m plus 165 m piwnicy nie ogrzewanej.Połowa domu ma b. wysokie
stropy (3,80 m). Nie ocieplony, okna wymienione (24 sztuki :))

2) grzejniki:sztuk 19 z czego 14 grzeje na full cały czas:specyfikacja poniżej:

Grzejnik Purmo Compact C22 600x800 (2 szt )Wysokość 600 Długość 800 Moc w W dla temp 75/65/20 1367
Moc w W dla temp 70/55/20 1090 Ilość płyt 2

Grzejnik Purmo Compact C22 600x900 (2 szt)Wysokość 600 Długość 900 Moc w W dla temp 75/65/20 1538
Moc w W dla temp 70/55/20 1226 Ilość płyt 2

Grzejnik Purmo Compact C22 600x1000  (2 szt) Wysokość 600 Długość 1000 Moc w W dla temp 75/65/20
1709 Moc w W dla temp 70/55/20 1362 Ilość płyt 2

Grzejnik Purmo Compact C22 600x1200 (sztuk 4) Wysokość 600 Długość 1200 Moc w W dla temp 75/65/20
2051 Moc w W dla temp 70/55/20 1635 Ilość płyt 2

Grzejnik Purmo Compact C22 600x1400 (sztuk 5) Wysokość 600 Długość 1400 Moc w W dla temp 75/65/20
2393 Moc w W dla temp 70/55/20 1907 Ilość płyt 2

Grzejnik Purmo Compact C22 600x1600 (sztuk 4) Wysokość 600 Długość 1600 Moc w W dla temp 75/65/20
2734 Moc w W dla temp 70/55/20 2180 Ilość płyt 2

3) Piec:
-50 kw
-wymiennik plytowy ciepla
-pompa obiegowa kotłowa
-2x pompy CO sterowane regulatorami pokojowymi auraton 2025
-pompa CWU, 120 L

-dmuchawa 90W
Poniżej fotki instalacji i trzy zdj. z wykresu. Obecnie mam ustawione na 40 KW, modulacja 10%-85%. Zdjęcie ostawień powietrza poniżej również. Spalanie teraz przy obecnej temp. to ok. 31-33 kg. Głównym celem zmiany sterownika było jednak spróbowanie ograniczenie spalania. Poprzednio miałem sterownik Kom ster , Tigra, praca w interwale i spalanie bylo w mroźne dni na poziomie 50 kg, w w cieplejsze ok 37 kg (1,5 worka)

Czytając komentarze i ogladajac zdjecia uzytkownicy dążą do uzyskania wykresu jak najbardziej zbliżonego do liniowego co odzwierciedla poprawne dzialanie PID

Za sugestie ktore by spowodwaly zeby moj wykres wygladał podobnie z gory dziekuje.

IMG_20190122_205413.jpg

IMG_20190122_205539.jpg

IMG_20190122_205552.jpg

PART_1551342644491.jpeg

PART_1551342645222.jpeg

PART_1551342645812.jpeg

PART_1551343983393.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdjęcia palnika podeśle popołudniu-teraz w pracy:)

Co do potencjału to wyliczony zgodnie z instrukcją Pana Kamila Miernika. 10 min podawania -2,358 kg x 6 =14 148 kg/h

Mam nadzieje że dobrze..:) dodam ze na grzenikach mam głowice Kloster. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co taki duży piec 50 Kw  moc w ster. Wpisana 40kw ja bym schodzisz mocą do min. Ten wymiennik do czego służy separacja od gazu ?

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekD- tak jak napisal Sajmon 5556 taki piec bo kubatura duza. Ja mam stropy na wys. 3,80 m.

co do wymiennika- mój piec jest w ukladzie otwartym a instalacja w zamkniętym. Wymiennik jest rozgranicza dwa układy (jesli dobrze zrozumiałem instalatora). Gazu nie mam

Dodam ze moj palnik ma moc 38-60 KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka: palnik 38-62 kw

Co do powrotu to w sytuacji kiedy jest odbior ciepla to delta na poziomie 6 C (zadana temp. kotla 60C) jak jest w czuwaniu to powrót taki sam jak zadana a nawet czasami nieco wyższa   przy tym sterowniku.(ale to chyba kwestia przeklamania czujnika)

Poprzedni wspomniany sterownik nie mial czujnika temp. powrotu ale z tego co widzialem to jak mialem zadana 60 C i pobór ciepla to zadana spadala nawet do 47 C czyli delta 13 C- praca w interwale oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dzis przy-obserwuje powrot zeby nie byc golosłwonym. PS jaka Delta winna byc aby byla akceptowalna?

No wlasnie .."pobawic sie ustawieniami"- i tuaj to juz kosmos, w sensie tyle tego i tyle zaleznosci, szczegolów i indywidualnych specyfikacji danej instalacji że słabo mi to idzie chyba. Stąd moja wizyta tutaj..

Jakie dane,zdjęcia musialbym dla Was przygotowac zebyście Panowie cokolwiek doradzili? Wiem że zdjecia palnika musze zrobic-ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sajmon55556 napisał:

Pewnie po to żeby w mrozy z tak dużą kubatura domu nie trzeba było w pokojach palić ogniska.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam 260 m2 i dziurawy dom na sterowniku ustawione 19 Kw a piec ma 25 Kw i daje radę w te mrozy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 260 m2 i dziurawy dom na sterowniku ustawione 19 Kw a piec ma 25 Kw i daje radę w te mrozy 
Ja mam piec 49kw palnik 50kw. W sumie domu jest 650m2 ogrzewam 500m2 i też mam piec ustawiony na 30kw i daje radę. Na początku była walka teraz jest dobrze.@reded bardzo mi pomógł może koledze też pomoże jak będzie miał czas.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500m2?? wow, to faktycznie moje 50 kW na 207 m (nawet przy wysokosci 3,8 m) to zdecydowanie za duzo, chyba

ok zaczne od zmiany mocy na 25 KW. Wieczorem podesle ustawienia palnika. 

PS- jakie inne opcje skorygować  przy zmianie z 40 kw na 25 kw?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.