Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, gaizka2 napisał:

Ja bym moc kotła zmienił:)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Jest ustawiona 25 kw to co do góry czy nadol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carlo napisał:

@Oldek

@Deafnezz

"Średnia spalania dobowego wyliczana przez sterownik SKZP-02".

Wejdzie ktoś z problemem na forum o sterowniku, spalaniem itp., to będzie czytał 465 stron z twoim wyliczaniem średniego spalania dobowego.

Może napisz jakiś projekt na licznik spalania dobowego czy jakiś konkurencyjny sterownik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Deafnezz napisał:

Carlo kolego - ...Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady.

Możesz powiedzieć, który z tytułowych wyrazów dotyczy, twoich ostatnich komentarzy? :-)

 

12 minut temu, Deafnezz napisał:

Wejdzie ktoś z problemem na forum o sterowniku, spalaniem itp., to będzie czytał 465 stron z twoim wyliczaniem średniego spalania dobowego.

Może napisz jakiś projekt na licznik spalania dobowego czy jakiś konkurencyjny sterownik. 

Deafnezz, proszę Cię, Ty się tak nie spinaj.... 33.gif

masz pretensje do Carlo, który pisze o liczniku spalania, a czy te 2 Twoje powyższe posty wnoszą coś na temat ustawień i porad w tytułowym wątku??? (ten mój zresztą też).

Z pewnością to mniej razi niż (nagminne tutaj) cytowanie postów wraz ze wszystkimi zdjęciami...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jockey napisał:

 

 

27 minut temu, Jockey napisał:

 

Deafnezz, proszę Cię, Ty się tak nie spinaj.... 33.gif

Z pewnością to mniej razi niż (nagminne tutaj) cytowanie postów wraz ze wszystkimi zdjęciami...

JOCKEY Ty Wariacie.  :-)

Dobra, kończę temat. I tylko na temat...

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekd napisał:

Ktoś pytał jakiej mocy dmuchawa to jest WBS-5A moc 105 W .

Nie pasuje mi tu coś: dmuchawa 105 W i nadmuch dla mocy min 13% a dla max-36% ???

Jesteś pewien, że masz komorę powietrzną w palniku czystą? Wyczyszczone otwory nadmuchowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nastąpiła u mnie blokada konfiguracyjna modemu internetowego. Podłączyłem go na poczatku stcznia działał 2 dni i nast sterownik rozlaczony ptzez 2tyg , dzis wróciłem do domu i próbowałem jeszcze raz wbijac dane lecz wyskoczył komunikat o blokadzie. Czy mozna jakoś przywrocic ust. fabryczne w modemie lub są  inne sposoby na uruchomienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gmaj22 napisał:

Nie pasuje mi tu coś: dmuchawa 105 W i nadmuch dla mocy min 13% a dla max-36% ???

Jesteś pewien, że masz komorę powietrzną w palniku czystą? Wyczyszczone otwory nadmuchowe?

Taka dmuchawa jest palnik czyszczony był może z miesiąc temu , przy tym nadmuchu strasznie kopcił podniosłem mu powietrze do góry na 14/40 . Siwo nie ma ale sadzy czarnej tez nie ale jest tylko nalot czarny a nie siwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz Marek jak spalanie zaczyna isc w dół?  :)

jestes na dobrej drodze powoli.

pare dni i bedzie 25kg  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd Marku, śledzę Twój przypadek i posłuchaj jak Ci inni dobrze radzą! Zmieniasz tylko jeden parametr i czekasz min. 6-12h. A piszesz ze zmieniłeś kaloryczność na 29 i jeszcze nadmuch... Po co ruszałeś nadmuch? Tym sposobem to jeszcze 2 tyg. będziesz się z tym tematem...

Kopcił -  zmieniam kaloryczność na 28 i CZEKAM, za dużo opału na palniku... Kopci lub nie dopala znowu lekko w górę z opalem. Zapada się kopczyk zjedz po oczku w dół z kalorycznością. Na końcu dopiesc wszystko nadmuchem. A finalnie wyjdzie, że kaloryczność będzie blisko deklarowanej przez producenta.. 

Pozdrawiam

Edytowane przez LukaszT1125
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak koledze radziłem. Najpierw ktoś napisał że będzie gorzej ( chyba teoretyk : ) ) później przyznał mi rację a koledze Markowi pisałem kilkiktotnie: czekać cierpliwie i tylko po jednym parametrze. 

Może Ciebie Lukaszu posłucha podobnie jak inni użytkownicy kotłów. 

Po malutku do przodu i będzie dobrze. Tylko cierpliwości troszeczkę...

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odniosłem się do Twoich podpowiedzi... Sądzę jednak, że jak Marek znajdzie teraz swój złoty środek, to finalnie i tak precyzyjniejsze spalanie uzyska zmieniając moc kotła na 19-17kW, ale to drugi etap... 

Póki co za dużo opału na palniku i moim zdaniem nadmuch też za wysoko, lecz "stosownie" do teraźniejszej sytuacji, stąd i spalanie ciut za wysokie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnia jest nadal jakis problem w dawke wegla...Na 12 Kw to fajer...._??_

.Rowniež dla powietrza i sadzy tak wyglada.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znteresowani pomocą to ze może jestem niecierpliwy czy może myśle ze wiem lepiej to nie tak.Wracajac do pomocy co ma zrobić bo już tylu doradców tu jest ze się powoli tobie w nastawach. Podajnik ma już temp.34 stopnie. Z zerknięcia na stera to teraz jest Np.Mod.43 a Pow. 25 .

 1 . Mam zmienić moc na 19-17 kw bo jest 25 kw

 2 Z powietrzem wrócić na 14/37 czy zostawić 14/41 dalej sadza czarna w kotle !!,!

3. Kaloryczność jest 29,5/8,2 

Prosze po kolei jak zacząć.

 

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob go na 19kw, a powietrze daj na niższą wartosc i obserwujemy  :)

i fajnie jakbys napisal od ile % ci dmuchawa startuje...

Edytowane przez TomekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.