Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest 4d który jest ustawiony na polowie. Instalacja była ciut przerabiana według porad kolegów z forum. 4d został ale jest zbędny. Na wiosnę i tak będzie sprzęgło.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Co chcesz teraz osiągnąć? Jeśli wyprostować krzywą to zmniejsz dynamikę lub możesz zrobić eksperyment jak znasz krzywą grzania swojego domu: otwierasz wszystkie głowice, a  4D ustawiasz na temp. CO adekwatną do warunków zewnętrznych, aby utrzymało Ci Twewn. i zobaczysz co będzie... Uważam, że będą duże piki w momencie pobrania CWU, a reszta powinna być w miarę stabilna..

Ja nie jestem fanem prostych kresek; ma być stabilnie, komfortowo wewnątrz i z jak najniższymi stratami

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest klient na skzp 02 i nick (lukasz42) pyta czy skzp 02 obsłuży kocioł zeliwny Buderus. Wypowiedz zostawiam doświadczonym użytkownika Skzp02


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają SKZp na żeliwniakach i daja radę. Opinie trzeba sobie wyrobić samemu najlepiej czytając wątek. Dla poczatkujacych palaczy jest minimalnie problematyczny przy pierwszym uruchomieniu i strojeniu, ale potem już jest bajka. Wybrać popiół, wsypać nowy opał, wymiennik omieść zmiotką z pyłu i cieszyć się "wolnym czasem". Przesiadłem się z techa i ten spełnił moje oczekiwania. W tej chwili zagladam do kotłowni raz na tydzień lub jak pokaże się alarm niskiego stanu opału

Pozdrawiam

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że mnie również aż tak na prostych kreacjach nie zależy bo przy głowicach nie da rady inaczej. 4d musi tak zostać bo zasilanie na podłogę mam za zaworem i to podłoga jest głównym ogrzewaniem w domu. Bardziej chodziło mi może na zjechaniu z opałem i może aby trochę siwo się zrobiło bo coś teraz ciemno.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje nadmuch: zawęź modulację  i krok po kroku dobierz nadmuch dla kolejnych stopni modulacji 10,20, itd. Jasny żółty płomień; czerwony za mało tlenu; biały - za dużo... Możesz też spróbować obniżyć moc palnika w sofcie - mi to bardzo pomogło w precyzyjnej pracy kotła i czystości. Do pracy i powodzenia.

P.S. Bardziej niż sprzęgła potrzebujesz chyba przepięcia 3D przed 4D i będzie o niebo lepiej... ale może się mylę...

Będzie stabilniej, mniejsza deltaT - będą oszczędnosci :)

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed już miałem i to wcale nie działało dobrze. Pisałem jakiś rok temu w innym temacie o mojej instalacji i dzięki poradom Sambora i innych kolegów z forum zostało to przerobione. Następnie został zmieniony ster na skzp-02 i teraz coś z tego wychodzi ale zawsze może być lepiej. Czyli ogólnie nie widać po wykresach chyba tragedii??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem wykres pracy mojej instalacji i widać, że "buja" modulacją jak mam okna rozszczelnione - u Ciebie głowice; jak są pozamykane jest o niebo stabilniej; mam u siebie głowice, ale wszystkie pootwierane i steruję pogodówką - jest idealnie.

Mamy podobnie, u mnie minimalnie więcej m2 i ciut niższe zużycie, a domy mamy podobnie docieplone; zostaje popracować nad precyzyjniejszym procesem spalania u Ciebie i będzie dobrze; W kotle mam siwo, a "obsługa" zajmuje mi max 15min.

Nie znaczy to że u mnie jest idealnie; ale efekty mnie zadowalają w 100%. A wszystko to dzięki Wam, bo sterownik mam od ok. 6 mies i od Was się uczyłem :)

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja mam tylko 3 grzejniki w pokojach gdzie nie ma podlogownki i jedna drabinka więc dlatego siłownik jest na podlodze i na temp w domu nie narzekam. Tam gdzie czujnik jest 22st a w reszcie pomieszczeń jest 23st. Będę kombinował może cosik ugram.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasz42 napisał:

Witam Panowie , sory ze wskakuje w temat . Jestem zainteresowany zakuoem skzp 02 obecnie posiadam sterownik ie42 jakies radyz opinie ?? Dzieki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Mam U-26 przerobiony na podajnik i SKZP 02 spokojnie go ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed już miałem i to wcale nie działało dobrze. Pisałem jakiś rok temu w innym temacie o mojej instalacji i dzięki poradom Sambora i innych kolegów z forum zostało to przerobione. Następnie został zmieniony ster na skzp-02 i teraz coś z tego wychodzi ale zawsze może być lepiej. Czyli ogólnie nie widać po wykresach chyba tragedii??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka


Mamy taki sam metraż ja mam chatę nieocieplona i nie mam tak wysokiego spalania proponuje powietrze min.dac na 6% a max tak jak jest bo na wyższej mocy jest ok a na małej się zapada kopczyk

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest taka możliwość gdy ustawie priorytet cwu aby nie podnosiło zadanej temp. kotła? Bo mi podnosi o 6 stopni na tą chwilę do puki nie nabije temp. na bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mirekkss napisał:

Witam. Czy jest taka możliwość gdy ustawie priorytet cwu aby nie podnosiło zadanej temp. kotła? Bo mi podnosi o 6 stopni na tą chwilę do puki nie nabije temp. na bojler.

Tu masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, LukaszT1125 napisał:

A i jeszcze jedno, dawkę dałbym na 2-3 sek.. Masz duży przesyp i to dość sporo, sprowadza się do możliwości kopcenia nierozpalonego groszku po kolejnym podaniu.... 

Jeszcze jestem zmieniłem dawkę z 6 na 4 sek i czekamy zdjęcie do wglądu co się dzieje .dzisiaj to posłałem bo wczoraj szybko trzeba było się pakować.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki sam metraż ja mam chatę nieocieplona i nie mam tak wysokiego spalania proponuje powietrze min.dac na 6% a max tak jak jest bo na wyższej mocy jest ok a na małej się zapada kopczyk

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

 

Dałem na 6% ale dmuchawa nawet nie chciała ruszyć. Model dmuchawy WPA 120hl 80w. Co do dmuchawy to mam pewne podejrzenia że chyba pada w niej kondensator bo wcześniej przypominam sobie że już niżej startowała. A palimy tym samym?? Bo u mnie idzie retopal.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyjaśnij nie mi jedną sprawę bo to nadal jest dla mnie nie jasne. Podając moc kotła wpisujecie moc z etykiety kotła czy to jest moc palnika. U mnie w komfort eko 15kw z retorta na kotle pisze jeszcze od 12kw do 50kw a nigdzie nie znalazłem info jakiej mocy jest dokładnie ten palnik. I na infolinii też mówią okretnie. Może ktoś takie info posiada?

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz moc kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale np kamilMiernik ma kocioł 19kw a wpisana ma moc palnika 24kw i to troszeczkę mi namieszało. Na tabliczce znamionowej jest napisane że moc grzewcza od 4,5 do 15kw a obok naklejka od 12-50kw i weź tu człowieku bądź mądry.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechumb

Właśnie ja miałem taki problem jak zrobiłem pierwszy rozruch pieca, kocioł ma 8 KW ale po wpisaniu prawdziwej mocy kotła brakowało paliwa.

Po analizie okazało się,że palnik ma moc od 15 KW, jak wpisałem 19 KW to problem zniknął.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę nie na temat, ale niech będzie to forma ostrzeżenia.

Kupiłem na próbę ten groszek https://eko-groszek.org/13-eko-groszek i się srogo przewiozłem.

Za tą cenę oczekiwałem dobrego towaru a dostałem dziadostwo gorsze niż z lokalnego składu(na składzie po 890/t).

Sterownik jakoś to spalił, ale kamienie sklejały się w małe spieki -a popiół miał być "jak z papierosa"... zostały mi jeszcze 3 worki tego i kończę z nim znajomość.

Sami oceńcie, ale radzę omijać z daleka bo nie dość że drogie to i badziewne.

  

20190120_142951.jpg

20190120_142505.jpg

20190120_142455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale syf. Ja bym reklamował.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.