Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba ustawienia fabryczne przywrócić?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję no to testujemy. Siłownik z procentami na sterowniku się pokrywa lepiej niż miałem dotychczas.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji czy była by możliwość zrobienia w przyszłości pamięci ustawień sterownika dla kilka rodzajów groszku myślę że była by to fajna opcja

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę o opinie ekogroszku czarna perła i czarny piorun


Wejdź na YouTube i wpisz Kamil Miernik gość ma zajebiste filmiki jak się spala czy się opłaca itd. Również filmy z ustawień SKZP-02, również polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MarioMK85 napisał:

Trzeba ustawienia fabryczne przywrócić?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Trzeba i przed wgrywaniem nowego daj sterownik na stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zewn,reg pokojowy ostal nie poprawiony :-(  Czy mogę kupić termostat i wyciągnąć więcej przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia po aktualizacii start z czuwania ok.Inaczej go nie uzywam.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji czy była by możliwość zrobienia w przyszłości pamięci ustawień sterownika dla kilka rodzajów groszku myślę że była by to fajna opcja

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka



Super pomysł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

Miałem 20s podniosłem na 40s siłownik goshe i się zgadza nie wiem jak to wygląda u innych na innym siłowniku może być inaczej

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Teraz sterowanie mieszaczami jest bardzoptecyzyjne. Bodajże 1 impuls 0’25 st. Ja ustawiłem czas reakcji na 5 sek i jest idealnie, szybko reaguje i jest precyjnie, wcześniej miałem 27 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2018 o 08:19, dormario napisał:

 

Koledzy wgrałem nowy soft i nie zapisałem poprzednich ustawień z mieszacza. Czy ktoś mógłby mi wkleić ustawienia standardowe mieszacza. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw na nowo po swojemu i tyle. Co tam masz trudnego?

Ja mam tak jak na zrzucie. Czas otwarcia 120 sek (to sprawdzisz u siebie na mieszaczu)

 

Zrzut ekranu 2018-12-21 o 21.01.51.png

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku mam taką propozycję. Zdaję sobie sprawę że zorganizowanie miejsca na zapis danych dla różnych konfiguracji sterownika będzie dość trudne, ale można to chyba załatwić w dość prosty sposób. Można wykorzystać do tego celu port pod który podpinamy panel pokojowy no chyba że da radę portem do programowania. Chodzi mi o takie coś w rodzaju pena. Aby zabezpieczyć się przed rozbudową tablic zmiennych w przyszłości, można zadeklarować większą ilość pod rozbudowę. W ten sposób można rozwiązać problemy z kompatybilnością wersji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można by było mieć kilka czy kilkanaście ustawień nie tylko pod węgiel ale też całą resztę. Dziś posiadacz rozbudowanej instalacji po zmianie softu musi spędzić kilkanaście minut na ponownym ustawieniu, a już o takim jak ja który tylko lata dosypywać węgla i wygarniać popioły z kotła i szybko zapomina co i jak ustawiał rok temu nie wspomnę. Czasem nie chce się zmieniać softu bo za dużo zachodu.
Myślę ze taki zewnętrzny bank byłby bardzo dobrym rozwiązaniem i na pewno mógł by być bardzo pojemny. Tak naprawdę to nie wiemy czym będziemy palić w sezonie i czy czasem po kilku próbach różnych paliw nie będziemy wracać do tych z przed roku.
Mam nadzieję ze moja sugestia się przyda.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kop sobie moduł internetowy i poprzez stronę będziesz mógł zapamiętywać 4 ustawienia online oraz zrzucać je do pliku.

Zrzut ekranu 2018-12-21 o 21.25.24.png

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekBrz napisał:

Z wersji 2.17b nie trzeba przywracać fabrycznych.

Po wygraniu nowego softu sterownik pikał przez kilka minut. Pomogło przywrócenie ustawień. 

Kalibracja nic nie dawała . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie proszę pod uwagę, że zmniejąc coś w programie, nie zawsze muszą wszystkie ścieżki zgadzać się z poprzednią wersją. Przed chwilą robiłem aktualizację z 2.10 do 2.18. Pomimo zapisania danych na stronie, po aktualizacji nie udalo sie ich wgrać. Myślę że chodzi o różnice w wersjach programu. Koniec końców i tak wszystko wpisywałem ręcznie .

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo.

A ja też sobie wgrałem...... I mam już czarne cyferki temperatury zewnętrznej :)) Dziękuję Panie TOMKU :))

A jak tam dynamika -5,0,+5  ???? będzie coś z tego?

Panie Tomku.

A czy w tej całej morrdulacji :)) nie można byłoby pomyśleć o czyś takim , aby w menu przy modulacji i dynamice, podczas szybkiego dochodzenia do temperatury można byłoby ustawić pominięcie 1-2-3 dawek węgla. Ograniczyłoby to emisję sadzy, podczas zwolnienia wentylatora byłaby mniejsza ilość wypchniętego rozpalającego się grochu... i w odwrotną stronę podczas gdy już dmuchawa idzie dużą mocą , dodatkowe 1-2-3 dawki ograniczyło by puste dmuchanie w jeszcze niepełnym kopcu żaru.

Tylko Panowie nie krzyczcie na mnie starucha....

Oj tam takie moje starcze wydumki.....

Pozdrawia Was YARO :))

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgram  nowy soft ,ale po świętach.

YaroXylen - Może jesteś stary wiekiem,ale młody duchem.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szelest napisał:

YaroXylen - Może jesteś stary wiekiem,ale młody duchem.

Od razu ze 40 wiosen mi ubyło...ach to były czasy.....  w sklepie meblowym za meblami ZEFAM tydzień w kolejce na przemian z żoną stałem..... :))))  I kto o tym jeszcze pamięta.......  :/

YARO

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam: Nie kosi nie młóci ,i chłopa przewróci - wódka VISTULA (paskudna była).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.