Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, YaroXylen napisał:

Na wolnej dynamice temperatura i kocioł zaczyna falować, a na dynamice 1 temperatura.......stoi jak cham pod lasem :)))

Dynamika 1, to raczej ta wolna. "Mniejszy parametr - wolniejsza reakcja algorytmu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mialo byc...dynamika 4 to tak jakby zero...a 5,6,7 do gory i 3,2,1..dynamika w doł:)

"3. W oknie MODULACJA doszedł parametr DYNAMIKA. Odpowiada on za szybkość reakcji sterownika na zmiany temperatury kotła i  spalin. 

   Można regulować zakresie od 1 do 7. Wartość 4 - odpowiada standardowej szybkości jak w poprzednich wersjach softów. 

  Mniejszy parametr - wolniejsza reakcja algorytmu. Tym parametrem można próbować ustabilizować wahania modulacji. "

Edytowane przez abcde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Szybkie pytanie. Właśnie wgrałem testowy soft i do tej pory nie przeszkadzało mi niezbyt dokładne pokazywanie spalania. Przesyp ustalalem z kamiennym ale teraz leci Czech. Jaką wartość przesypu powinienem ustawić dla czecha skoro dla kamiennego miałem 15kg/h.
Dodam że nie mam za bardzo kiedy wygasić i sprawdzić ani nie mam kamiennego aby porównać różnicę wagi przy tej samej objętości.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potencjał trakuję nieco inaczej. Zmierzoną wartość traktuję jako objętość tzn.mój potencjał wynosi 21kg/h przy miale. Ja traktuję jako 25 litrów czyli 2 wiaderka i odrobinę.

Zapytacie dlaczego? 

Zważcie wagę 10 wiaderek mokrego a potem suchego opału i zobaczycie różnicę. 

Mam tak od począku i wiem że gdy spalanie  pokazuje 15kg/dobę to spaliłem 1.5 wiaderka. W nowym sofcie pokrywa się to przy ilości opału w podajniku.

Najlepiej widać to przy wadze suchego i mokrego brunatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bryan64coll napisał:

Nie była, temperatura zadana kotła 59,1 przy pogodówce.

Temperatura zadana kotła była 59,1 a jaka była rzeczywista temperatura kotła w momencie wyłączenia CWU i jaka była wtedy temperatura CWU?

U mnie CWU działa prawidłowo w programie czasowym. Ładuje zasobnik w określonych godzinach do określonej temperatury.

Jeśli temperaturę zadaną CWU osiągnie przed końcem programu czasowego, to się wyłączy. Jest to jak najbardziej prawidłowe działanie. Jeśli w trakcie trwania programu czasowego temperatura spadnie o wartość ustawionej histerezy, to ponownie pompa CWU się załączy.

Sterownik zwyczajnie nadzoruje temperaturę CWU. Załącza pompę CWU, gdy temperatura jest zbyt niska.

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść na stronę producenta

http://costerowniki.pl/pl/c/AKTUALIZACJE/4

Przecież wersję testową też chyba porałeś z tej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jockey napisał:

Temperatura zadana kotła była 59,1 a jaka była rzeczywista temperatura kotła w momencie wyłączenia CWU i jaka była wtedy temperatura CWU?

U mnie CWU działa prawidłowo w programie czasowym. Ładuje zasobnik w określonych godzinach do określonej temperatury.

Jeśli temperaturę zadaną CWU osiągnie przed końcem programu czasowego, to się wyłączy. Jest to jak najbardziej prawidłowe działanie. Jeśli w trakcie trwania programu czasowego temperatura spadnie o wartość ustawionej histerezy, to ponownie pompa CWU się załączy.

Sterownik zwyczajnie nadzoruje temperaturę CWU. Załącza pompę CWU, gdy temperatura jest zbyt niska.

Temperatura zadana kotła: 58 stopni; 59,1 po korekcie pogodówki.
Nie jestem w stanie powiedzieć ile w tym momencie wynosiła temperatura CWU.

Być może temperatura CWU zrównała się z temperaturą kotła i dlatego pompa się wyłączyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie parametru dynamiki fajnie by było żeby była możliwość ustawienia że modulacja przyrasta wolno tak jak jest np.na 1 a po osiągnięciu zadanej lub jej przebiciu szybszy jej spadek oczywiście ten parametr też musiał by być regulowany

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ale będę szukał:-):-)

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Dynamika 1, to raczej ta wolna. "Mniejszy parametr - wolniejsza reakcja algorytmu."

A mówiłem że starość Panu Bogu się nie udała....... Widzisz, niechcący samo wylazło jak fajnie to działa... Staremu to i kierunki się pomylą :))

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile metrow ogrzewasz,czy ocieplone i tp...

bo bez tych podstawowych danych to mozna napisac.....wygas kociol a spalanie spadnie:))

Edytowane przez abcde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bryan64coll napisał:

Temperatura zadana kotła: 58 stopni; 59,1 po korekcie pogodówki.
Nie jestem w stanie powiedzieć ile w tym momencie wynosiła temperatura CWU.

Być może temperatura CWU zrównała się z temperaturą kotła i dlatego pompa się wyłączyła.

Temperatura zadana kotła nawet po korekcie pogodówki, to jedna rzecz, a druga, to jaką rzeczywistą temperaturę miał kocioł w momencie wyłączenia CWU? Czy na pewno 59,1? Nie masz żadnych odchyleń od zadanej? Nawet 0,1 stopnia. Zawsze kocioł idzie równo na zadanej? 

Trzeba zaobserwować, kiedy Ci się wyłącza pompa CWU w programie czasowym i jakie w tym momencie masz realne temperatury na kotle i CWU.

U mnie działa to tak, jak powinno.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie parametru dynamiki fajnie by było żeby była możliwość ustawienia że modulacja przyrasta wolno tak jak jest np.na 1 a po osiągnięciu zadanej lub jej przebiciu szybszy jej spadek oczywiście ten parametr też musiał by być regulowany

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka


To prawda, zgadza się że dynamika w obniżaniu modulacji, po uzyskaniu przyrostu temperatury powinna szybciej zachodzić do minimum modulacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.