Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, TomekMM napisał:

Poplakalem się prawie  ;)

Ja na tą chwilę mam koło 16 kg... także wiesz  :)

Mam sąsiadkę która założyła rok temu gazowe bo tanie. Dwa dni temu byłem u niej  w kurtce i zmarzłem. Na dworzu było cieplej. Ona twierdzi że nie lubi jak jest za ciepło...

Może to recepta dla tych którym 2/3 wiaderka na dobę z ciepłą wodą to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sterowniki które są w zestawie z piecem to na sztukę dają teraz to wiem kolega kupił Iryda z firmy prąd też fajny ster.ale żeby go dobrze ustawić to tragedia

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to zasugerować Panu Tomkowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No I problem krzywego wykresy rozwiązany.

Nikt by się nie spodziewał. Dla zainteresowanych powiem że przyczyną nie były ustawienia.

Zastanawiałem się czemu na niskich modulacjach piec ciężko podbijał temperaturę. I zaświtało mi,,,,,

Dmuchawa z racji niskich obrotów nie mogła przebić się z powietrzem przez palenisko dopiero kiedy podkręcała obroty na wyższe jednocześnie sprężając powietrze mocniej rozpalała wsad a ten generował wyższa temperaturę i tak huśtało kotłem. Pomyślałem że trzeba zmodyfikować palnik. I uwaga mam małą ekoenergię. W ramach reklamacji dostałem koronę z nawierconymi otworami którą wszyscy po wymianie się zachwycali. Rzeczywiście było lepiej ale zaobserwowałem że otwory często się zapychają. Pomyślałem że trzeba wrócić do korony z nacięciami i ją przerobić.

Co zrobiłem? Ano wziąłem szlifierkę i przedłużyłem nacięcia  jeszcze bardziej aż pod sam kołnierz. dodatkowo na obwodzie nawierciłem otwory fi 2,6 w odstępach ok 1,5 cm. Ekoenergia mieli groch i w jednym rogu wypycha miał bo tam powietrze się nie przebija więc naciąłem jeszcze dodatkowe szczeliny aby w tym miejscu było lepsze napowietrzanie.

Jaki jest efekt? Powietrze na niskich mocach swobodnie dociera do wierzchnich warstw opału jak zwiększa się moc ciśnienie w kanałach rośnie i swobodnie napowietrzają się dolne obszary. Zapychanie popiłem szczelin praktycznie nie występuje więc zawsze powietrze idzie jednakowo.

Efekt jest taki że kocioł moduluje jak trzeba. Tak więc jeżeli komuś huśta wykresem to przyjrzyjcie się też panikowi. Na nim musi palić się równo.

IMG_0535.thumb.jpg.95357e8dd8e194a100f0d0e69c6805e1.jpgIMG_0536.thumb.JPG.6eff9bc3b9db0e72196e6440dae72f71.JPGIMG_0537.thumb.jpg.1f22897b1e7c6b184e74f1b9b5aef967.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze tylko trzeba sprawdzić  czy na potrzebnych w zimie mocach nie brakuje powietrza i czy wtedy nie wywala go z wentylatora łopatkami.

Edit.

Jakby ktoś jeszcze tego nie czytał to wklejam link - to co dotyczy jest w drugiej części.

https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/palniki-retortowe/

 

Edytowane przez krisgie
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 14:06, wojszym2244 napisał:

Zapraszam do testowania nowej strony do zdalnego zarządzania sterownikiem. Oczywiście trzeba mieć moduł internetowy.

adres strony: http://skzp.ct8.pl

Po wejściu na stronę należy nacisnąć przycisk INSTRUKCJA.

Przydałoby się żeby ilość podłączonych sterowników była jak największa bo byłby to test obciążeniowy. 

Brakować nie może bo w koronie jest jeszcze więcej przelotów niż było.  

Jesli chodzi o dmuchawe WPA 07 to ona pracuje bardzo łagodnie. Czerpnie powietrza w niej ograniczyłem do 1/4  powierzchni i celowo przyslonolem tam gdzie powierzę wybijalo spowrotem. W ten sposób uzyskałem większy spręż przy niskich obrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś poszedłem w wentylator z wyższym sprężem (360Pa) bo na wysokich mocach (po zaklejeniu połowy palnika)  część powietrza z dmuchawy cofało się z powrotem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja przysłoniłem dmuchawe żeby sprężyć to wracające powietrze i nie pozwolić mu uciec. Zwiększajac obroty na niskich mocach tak naprawdę ograniczasz regulacje biegami dmuchawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dolnym powietrzem nie miałem problemu i nie ruszałem go, jest na minimum, chyba 10% dla 10% mocy jak pamiętam czyli poniżej zimnego startu (12%) i dmuchawa kreci się tylko dlatego że się kręci :).

Na wyższych obrotach (przy mocy maksymalnej) opory tłoczenia rosną i stąd pomysł z wyższym sprężem - u mnie to pomogło i powietrze nie wraca już z powrotem.

Każdy sposób jest dobry a najlepiej taki który nic nie kosztuje - mnie niestety parę zł to kosztowało :(....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 14:06, wojszym2244 napisał:

Zapraszam do testowania nowej strony do zdalnego zarządzania sterownikiem. Oczywiście trzeba mieć moduł internetowy.

adres strony: http://skzp.ct8.pl

Po wejściu na stronę należy nacisnąć przycisk INSTRUKCJA.

Przydałoby się żeby ilość podłączonych sterowników była jak największa bo byłby to test obciążeniowy. 

Dodałem możliwość podłączenia do serwera aplikacji mobilnych Timel'a. Więcej w instrukcji na stronie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wojszym2244 napisał:

Dodałem możliwość podłączenia do serwera aplikacji mobilnych Timel'a. Więcej w instrukcji na stronie.

Odczyt działa na AP Timela brak zapisu. Testy prowadzę bez modułu od Timela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 14:06, wojszym2244 napisał:

Zapraszam do testowania nowej strony do zdalnego zarządzania sterownikiem. Oczywiście trzeba mieć moduł internetowy.

adres strony: http://skzp.ct8.pl

Po wejściu na stronę należy nacisnąć przycisk INSTRUKCJA.

Przydałoby się żeby ilość podłączonych sterowników była jak największa bo byłby to test obciążeniowy. 

Na module Timela tez brak zapisu. A szkoda. 

@wojszym2244 uda Ci się jeszcze to zmienić ? Więcej do szczęścia nam nie potrzeba. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojszym2244 ja mam SKZP-03 (pelet)  czy można zrobić stronkę do tego sterownika?

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dormario napisał:

Na module Timela tez brak zapisu. A szkoda. 

@wojszym2244 uda Ci się jeszcze to zmienić ? Więcej do szczęścia nam nie potrzeba. ;)

 

 

10 godzin temu, wojszym2244 napisał:

Dodałem możliwość podłączenia do serwera aplikacji mobilnych Timel'a. Więcej w instrukcji na stronie.

Siema Czy w planach masz może zrobić aplikację na androida taką jak ta strona? Bo fajnie to wyglada i funkcjonuje. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojszym2244 napisał:

Dodałem możliwość podłączenia do serwera aplikacji mobilnych Timel'a. Więcej w instrukcji na stronie.

Dodałem zapis z aplikacji mobilnych Timel'a. Testować ostrożnie i pisać jak coś działa nie tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mieszaczu mam temperaturę minimalna 25stopni maksymalna 36 trzeba jeszcze wpisać temperaturę zadana jaka wartość trzeba by tam wpisac

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Wszystkich posiadaczy skzp. Męczę się od 3 miesięcy z ustawieniami i nie mogę dojść do prostej linii. Piec to kwm 25kw. Dom z roku 95, ok 190m2. Dwie pompy jedna na cwu druga na co, obie pracują cały czas. Ustawienia

Modulacja 10-75

Czas przekroczenia 120

Paliwo 28.4mj i 3% korekty 

Powietrze 8-28

Podajnik 19,5 kg/H i 5s podawanie

Moc kotła 18kw

20181103_160033.jpg

20181103_160011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Na mieszaczu mam temperaturę minimalna 25stopni maksymalna 36 trzeba jeszcze wpisać temperaturę zadana jaka wartość trzeba by tam wpisac

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli masz czujnik pokojowy i z niego korzystasz czyli pompa jest cyklicznie załączana sterownik otwiera mieszacz w zakresie od minimalnej do maksymalnej temperatury czyli 25-36 stopni w zależności jaka temperatura jest aktualnie w pomieszczeniu a jaka jest zadana 

Jeżeli czujnik pokojowy masz na off i pompę cały czas załączoną sterownik będzie otwierał mieszacz do wartości temperatury zadanej ja mam tak u siebie i w tej chwili mam 28 stopni i ewentualną korekcję w górę robi mi czujnik pogodowy

Edytowane przez meff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.