Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma taki sam palnik i ślimak i nic nie trzeba robić tylko trochę trzeba się pobawić z ustawieniami powietrza ma sterownik iryd prond strasznie zagmatwany sterownik.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jockey napisał:

Trzeba zeszlifować część przeciwzwoju, nie będzie wtedy mielenia tylko wypychanie.

Hej, @Jockey napisałeś to z doświadczenia czy ze słyszenia. (photos mówią że doświadzenie) Mam ten sam problem, więc dopytuję. Po przeciwnej stronie od podajnika nie przewala opału, ale popiół i zmielony miał osiadł na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak wchodzi tu nowa osoba która zakupiła ten sterownik to na pewno przeczyta tu konkretną poradę ...po tygodniu...zanim przeczyta ponad 400 stron...o slimakach;zawodach 3.4D...itp...robi się śmietnik po prostu.

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fakt

 Gdyby chcieć znaleźć konkretką poradę to na myśl ile trzeba przeczytać postów nie w temacie to się odechciewa.

Może warto założyć nowy wątek dotyczący pobocznych tematów a ten zostawić typowo do problemów z ustawieniami skzp.

Myślę że dla wszystkich wyszło by to na dobre. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaklejal niektore dziurky napowietrzenia naprzeciwnej stronie.I wszytko sie rozwiazalo.

I zamiast porady 5, niepotrzebnych  postow.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

napisałeś to z doświadczenia czy ze słyszenia.

Z doświadczenia. Różnica w podawaniu grochu po wyszlifowaniu ślimaka jest ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę bardzo podziękować użytkownikowi abcde za pomoc w ogarnięciu timela skzp-2.A tak na marginesie producent sterownika powinien jakis opis przybliżony zamieść w instrukcji,ale są jeszcze życzliwi tacy jak ABCDE i pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy dobry sterownik, chcesz jeszcze dobrą instrukcję? hehehe

;-)

Edytowane żeby nie było. Niech Wam się pali mało i czysto i bez awarii. 

 

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może ktoś się podejmie przepisania instrukcji i umieszczenia  w nowym temacie, ja jeszcze instrukcji nie otworzyłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pal123 napisał:

Ja nie psiocze na timela . Sterownik jest OK tylko łatwiej było by go okiełznać jak instrukcja by zawierała podstawy ustawień

Ciężko jest napisać podstawy każdy piec jest inny każda instalacja C.O jest inna , napisać to pod każdy model chociażby palnika encyklopedia by z tego wyszła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Pal123 napisał:

Chcę bardzo podziękować użytkownikowi abcde za pomoc w ogarnięciu timela skzp-2.A tak na marginesie producent sterownika powinien jakis opis przybliżony zamieść w instrukcji,ale są jeszcze życzliwi tacy jak ABCDE i pomogą.

Nie ma za co:)

Ja też 2 miesiące temu walczyłem z ustawieniami..To mój pierwszy podajnik...wybór padł na rynnę +Timel .

Wybor trafny...teraz moge śmiało napisać..spalanie mi spadło do 7.5kg a zaczynałem od 13kg.

Ale nadal bawię się z ustawieniami bo lubię testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abcde jak to nie tajemnica to jaką masz rynnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam palnik i powiem że nie zamienił by go na inny. Zwłaszcza jak czytam i obserwuję że kopczyk za mały albo za duży :-)

Z ciekawości zapytam jakie masz ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, abcde napisał:

Witkowski...najlepsza...wszystko pochłonie i spali.:)

Też jadę na takiej rynnie ale na owsie,też lubię ekperymentować i dzięki temu zmniejszyłem spalanie o 1/3.I prawdą jest że rynna spali co przejdzie przez ślimak

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konopka a na Cobrze się udało tę rynnę z owsem puścić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meff napisał:

Ciężko jest napisać podstawy każdy piec jest inny każda instalacja C.O jest inna , napisać to pod każdy model chociażby palnika encyklopedia by z tego wyszła 

Jedna  góra dwie strony.Po co pisać encyklopedie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.