Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to parametr ,, czas przekroczenia'' jest zbędny, ponieważ po przekroczeniu temperatury.zadanej o 5 stopni sterownik i tak przechodzi w czuwanie.a tak to po przekroczeniu o kilka stopni temp.zadanej po dwóch godz.sie odstawia.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Też się nad tym zastanawiałem dlaczego jest ten czas przekroczenia. Bo jeżeli i tak przekroczy zad o 5 stopni to się odstawi.np umnie jest tak po 2h staja i za 5-10 minut znów rusza.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, abcde napisał:

standardowo ...jak kopci to za malo wiatru:)

i tu jestes w bledzie i to wielkim, zbyt duzo powietrza tez rowna sie kopcenie ! 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie do doświadczonych użytkowników. Ustawiłem czas przekroczenia temperatury zadanej na 120 min, a piec po godzinie czasem po pół godziny przechodzi w czuwanie. Temp. Max 70. Nigdy tego nie osiągnął. O co chodzi ?9616234d54f48869e0126402da3a122e.jpg&key=7764b21bf722ad4bcfa7c871aacf1ec623822621cf1ec5c2f775a7319a86c8e9a81ff96353dd2a5e455b9971ca975736.jpg&key=4c0727e4a73db4b67030ef97129c9a479dd1bf6bfaed5755e19e926629542f781c85220277e232eb0f7ce37985adb56e.jpg&key=b0d10844c53e438ceb20110cc7149d09ce749df0e044825d8c146ac48ae818650d885436df0bd64fc505159d86474a33.jpg&key=b940b484bd7aa7547a2c8531efd914b7b03fdfb7a35721b89ff0bdaafcd5071936532ce1391c3ecee6af542d652abe00.jpg&key=bc6b8a75ea336320ef620e43277937ad807474edc0b2afe7a73cb2636cb6cbdc

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Może mnie oczy mylą ale na tym zdjęciu z palnikiem płomień pięknie błyszczy w smole na ściance. Bardzo niską masz zadana na kotle. Przy takiej zadanej szybko szlak trafi kocioł i pewnie dlatego tak się pocą ścianki.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiałem się ostatnio czemu jakoś dziwne skoki temperatury mam na kotle, modulacja też lata, ale najbardziej zastanowiło mnie że bojler szybko się wychladza. A że bojler jest jakieś 15m od pieca w innym pomieszczeniu i pompka też to tam nie zagladalem. W końcu zobaczyłem że nie ma zaworu zwrotnego założonego na ten obieg i winowajca się znalazł :)

we wtorek po ostatniej nocce założę i zobaczymy jaki będzie efekt  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, makog napisał:

i tu jestes w bledzie i to wielkim, zbyt duzo powietrza tez rowna sie kopcenie ! 

 

2 minuty temu, abcde napisał:

zbyt duzo powietrza to jedynie spieki a nie kopcenie....nadmiar powietrza pojdzie w komin  a za malo wiatru to kopcenie ...doczytaj tu i tam bo forum to nie wikipedia:)

I jeden i drugi ma rację. Zaznaczam że zjawisko wystąpi przy minimalnej mocy.

Sprawdziłem to na własnej skórze. Jak kogoś to będzie interesowało to opiszę o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ztego co ja zaobserwowalem to nadmiar powietrza to nizsza temperatura spalin...czyli teoretycznie nizsza sprawnosc...spieki przy spiekajacym opale....ale kopcenie niemozliwe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niższa temperatura spalin to wyższa sprawność. Jakby było odwrotnie to przy 300st na kominie miałbyś najwyższą sprawność. Inny temat to wpływ niskiej temperatury spalin na komin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, abcde napisał:

z ciekawosci ...napisz:)

po krótce bo szkoda na to czasu.

Jeżeli masz niski poziom paliwa na palniku przy niskiej mocy dając więcej powietrza nie powodujesz zapłanu gazów tylko ich rozproszenie inaczej mówiąc możesz dmuchać mocno jak chcesz a wsad będzie tylko dymił nie się palił. Dopiero jak dodasz kilka dawek paliwa strumień powietrza zostanie przez nie przyhamowany i nastąpi zapłon.

A bardziej obrazowo. Jak rozpalasz ognisko to jak dmuchasz na żar to kiedy pojawia się płomień? Jak przerwiesz dmuchanie....

Weź dmuchawę do materaca i dmuchaj ciągle i mocno to zobaczysz ja będzie się dymić.

Edytowane przez dormario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie musze sie zgodzic o ile ta nizsza temperatura spalin jest powodowana przez wymiennik ktory jest w stanie to cieplo odebrac.A inna bajka jest jak ktos dmucha wysoko ale wymiennik odbiera minimum z tegoa a reszta w komin idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I   tu jest kwestia tego jaki kto ma palnik bo na standardowej retorcie duzo powietrza wypali kopczyk   ale dymienie?Chyba ze wygasa juz:)

Ale nie dyskutuje wiecej kazdy ma swoje przyzwyczajenia inny opal.piec retorte itp....napewno sa duzo modrzejsze osoby na tym forum...ja tylko pisze swoje spostrzerzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lechumb napisał:

Może mnie oczy mylą ale na tym zdjęciu z palnikiem płomień pięknie błyszczy w smole na ściance. Bardzo niską masz zadana na kotle. Przy takiej zadanej szybko szlak trafi kocioł i pewnie dlatego tak się pocą ścianki.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

w tym miejscu co błyszczy to skrobakiem do blachy jest wyczyszczone, węgiel suszył się od kwietnia więc nie ma mowy o wilgotnym paliwie  a w piecu się raczej nie skrapla (no może trochę jak przy +10st.C pogodówka wyłączy pompę c.o. i kocioł stoi  cały dzień w nadzorze).

temperaturę nastawiłem 48 - testuje ustawienia po poprawieniu błędnie zamontowanej pompy c.o. (wcześniej była przed zaworem 4d). zawór ustawiony na 3 w obiegu grzejnikowym ok 27-28 stopni a w domu ciepło. Wcześniej miałem w obiegu grzejnikowym ok. 40 stopni i nie mogłem zejść niżej bo przepływ w instalacji był znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zeszlifować część przeciwzwoju, nie będzie wtedy mielenia tylko wypychanie.

 

20171219_095343-1.jpg

20171219_102623-1.jpg

20171219_102637-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robertoooo napisał:

Ja mam coś takiego palnik ekopal czy mi wypchnie groszek? Jak zeszlifuje przeciwzwoj.

Tego nie wiem, bo to jest inny rodzaj ślimaka niż ten, który Ci pokazałem. W tym Twoim, to wydaje się, że nie powinno być problemu mielenia grochu przez przeciwzwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.