Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie ceny rosną Byłem pewny, że będzie taniej, no trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Najlepiej nam było przed wojną...."- tak śpiewał kiedyś kabaret TEY, Czesi nam odpowiadali " To bylo piekne, ale to se ne wrati". Tempus fugit aeternitas manet. Nie ma co narzekać, na razie nie jest źle, pamiętajmy "dobrą zmianę" i 3,5-4 k za tonę czarnego złota i oby nigdy więcej. Miłego wszystkim😉.

Edytowane przez JISKRA59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zeszłym tygodniu przyjechały 3 tony. Jeden worek zasypałem na cwu. Starczy na 2 tygodnie. Raczej suchy. Drobny jak w zeszłym roku. Jak mi się skończył to wrzuciłem Pieklorza bo mi zostało kilkanaście worków sprzed 2 lat no i musiałem pauze wydłużyć z 5:40 na 5:50 więc Pułkownik raczej sporo słabszy jest. No ale takie czasy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy miesiąc palenia Pułkownikiem na CWU za mną. Od 1.06.24r do 9.07.24r poszło z dymem 125 kg. Średnio wyszło mi 3,20 kg/ dobę. A tak to wygląda w realu. Żeby nie było, że uprawiam jakąś kryptoreklamę, to wnioski proszę wyciągnąć samemu. Pozdrawiam.

IMG_20240725_191215270.jpg

IMG_20240725_191247600.jpg

IMG_20240725_191403958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, janosh napisał(a):

W zeszłym tygodniu przyjechały 3 tony. Jeden worek zasypałem na cwu. Starczy na 2 tygodnie. Raczej suchy. Drobny jak w zeszłym roku. Jak mi się skończył to wrzuciłem Pieklorza bo mi zostało kilkanaście worków sprzed 2 lat no i musiałem pauze wydłużyć z 5:40 na 5:50 więc Pułkownik raczej sporo słabszy jest. No ale takie czasy...

 

Chyba jednak domówię jeszcze jedną tonę Skarbka (1 tonę już mam), testowałem Lwa Sobianka, Ogień ultra i karlika i wszystkie bił na głowę pod względem ilości popiołu i kaloryczności - tylko ta cena.... Ewentualnie zaryzykuje może 1 T kazacha ze składu 30km ode mnie - podobno lux w teorii 2/3% popiołu 26/27MJ

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor

Tyle, że u mnie ta ilość wystarcza na obsługę 4 łazienek, 3 kuchni i ośmiorga ludzi. Pozostanę jednak przy swoim zdaniu, że to stosunkowo małe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JISKRA59 napisał(a):

sambor

Tyle, że u mnie ta ilość wystarcza na obsługę 4 łazienek, 3 kuchni i ośmiorga ludzi. Pozostanę jednak przy swoim zdaniu, że to stosunkowo małe spalanie.

Bardzo małe spalanie masz, u mnie idzie więcej - tylko że kocioł 25kW - więc na samo podtrzymanie żaru idzie sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertokot25

Mój kociołek ma 26kW. Prosty sterownik( do ubiegłego roku chodził na oryginalnym ST-37, kupionym z kotłem), teraz chodzi też na ST-37 tylko z nowszym softem, w którym powyłączałem udziwnienia w stylu np "opóźnienie wentylatora czy podajnika". Zostawiłem tylko te funkcje, które miałem w starym sterze. Żadnej reklamy Techa tu nie robię, tylko uważam że rzeczy proste są genialne w swej prostocie, a im więcej kombinacji tym więcej problemów i może jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach nastawów na sterach. To taki trochę OT z mojej strony, za co z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2024 o 17:42, JISKRA59 napisał(a):

robertokot25

Mój kociołek ma 26kW. Prosty sterownik( do ubiegłego roku chodził na oryginalnym ST-37, kupionym z kotłem), teraz chodzi też na ST-37 tylko z nowszym softem, w którym powyłączałem udziwnienia w stylu np "opóźnienie wentylatora czy podajnika". 

ST-37, mi kojarzy się z marnowaniem opału. Pzbyłm siię go z 9 lat temu.😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zejść nisko ze zużyciem opału do grzania CWU latem to nie trzeba nie wiadomo jakiego sterownika. Potrzebna jest jednak obsługa zapalarki, bo piec po prostu musi się wygasić zamiast stać w podtrzymaniu. W bonusie sąsiedzi będą wdzięczni za pozbycie się smrodku tlącego się węgla.
 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś w ostatnim czasie Jowisza z Atexu albo ma więcej informacji jaki to obecnie węgiel? Kiedyś był dobry, ale czasy się zmieniły. To jakiś kazach albo czeska mieszanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, pierwszy raz w życiu musimy wybrać ekogroszek na sezon grzewczy. Wcześniej nigdy nie mieliśmy styczności z jakimkolwiek piecem. Dom do ogrzania ma ok 120 m,budowany 8 lat temu , ocieplony 15 cm styropianem, okna trzy szybowe dach ocieplony. Wcześniejsi właściciele twierdzili że na okres zimowy spalają 3 tony ekogroszku, z tym że piec chyba przez kilka godzin w ciągu dnia nie grzał, grzali do 23-24 stopni.

Zastanawiamy się czy taka ilość ekogroszku jest wystarczająca? 

czytaliśmy kilka forum, oglądaliśmy jakieś filmiki z opiniami i zdecydowaliśmy się na ekogroszek grudzień. Tylko nie mamy pojęcia jaki wybrać 26MJ czy 29MJ? czy wziąć ''trochę'' tego i ''trochę'' tego?  Od czego zależy czy to ma być 26 czy 29MJ??

Czy ktoś z Was może nam coś doradzić? Nie chcemy po prostu wydać pieniędzy i później mieć jakieś problemy i żałować decyzji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 czy 29 Mj to jest kaloryczność węgla czyli ile teoretycznie z kilograma danego węgla można otrzymać energii. Im większa kalorycznosc tym teoretycznie mniej wegla spalisz ale raczej to nie są wartości typu na 26 spaliłem 3, a ma 29 spaliłem 2. Pamietaj, że sprzedawcy czasami podają wyższe wartości niż faktycznie dostajesz. Możecie się zapytać poprzedniego właściciela jakiej kaloryczności kupowal wegiel, na pewno troche by to pomoglo. Jednak 26Mj powinno wam wystarczyc, ewentualnie jak sie boicie to kupcie 29. Ja kupuje 29 z względu na średnie ocieplenie i większe zapotrzebowanie na energię, w tym roku też padło na grudzień. Troszkę przepaliłem i wygląda na dobry węgiel mający faktycznie kaloryczność deklarowaną przez producenta.

 

ps. Następnym razem kupujcie węgiel po sezonie grzewczym do mają czerwca, później ceny lecą w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam🙂 Jako że w tym roku przez sytuację rodzinną zakup ekogroszku przesunął mi się na jesień mam pytanie. Czy ktoś kupował w ostatnim czasie (max 2 tygodnie wstecz) i poleci coś suchego, kaloryczność bez znaczenia. Oby tylko się to jakoś spalało bez kalafiorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złe wspomnienia po "węglu" zwanym pułkownikiem. Do mnie dotarła tona trochę grubszego miału. Kamienie również tam się znajdowały, na szczęście na tyle małe, że podajnik ich nie zauważył. Poprawne ustawienie parametrów w sterowniku graniczyło z cudem. Ewidentnie to była mieszanka różnych węgli. Taka oto przygoda z pułkownikiem mnie spotkała. Może inni mają więcej szczęścia, i dostają lepszy towar pod tą nazwą. Ja natomiast już na pewno nie kupię, jeśli będę miał inną opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 2606 są zdjęcia. Dostawa tegoroczna, w popiele zero metalu i o dziwo bez kamieni. Piszę o dziwo, bo w ubiegłym roku trochę ich było, też są dołączone zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku paliłem pułkownikiem i straszne kalafiory. Nie do okiełznania. W zeszłym tygodniu na szybko kupiłem 5 worków Atex Jowisz, magazyn jest 30 minut odemnie. Węgiel suchy, spala się bardzo fajnie, popiołu jest dość dużo, ale piec w zawirowywaczach jest czysty. W przyszłym tygodniu zamawiam 2 tony Jowisza i jedną ekosun, na sytuację jak poprzedni styczen 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo do niczego nie namawiam, po prostu opisuję jak jest u mnie. W końcu po to jest to forum, aby dzielić się opiniami o wadach i zaletach spalanego ekogroszku. Wnioski i tak każdy wyciągnie sam i kupi to co jemu najbardziej odpowiada. Pozdrawiam i życzę podejmowania dobrych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.