Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem zakupić ostatnie trzy woreczki orzecha do zasypowca dla Rodziców i z ciekawości zapytałem na składzie o ekogroszek. Babka zrobiła oczy jakbym był kosmitą i stwierdziła, że przy odrobinie szczęścia będzie w tygodniu, ale jeszcze nikt nie wie za ile. Na pewno drożej, ale nikt nie wie ile drożej. Gdybym chciał kupić tonę tego orzecha do kopciucha to też bym nie dostał bo sprzedają tylko na worki i małe ilości, by każdy coś dostał i wyrobił do następnej dostawy. Wygląda to słabo. Teraz najszybciej, pewnie i względnie cenowo to Leroy lub Castorama. Oni są obstawieni ekogroszkiem. Wziąłem dla brata 80 kg carbona premium 28 MJ bo był w tej samej cenie co Carbon R 26 MJ. Ja na szczęście obstawiony Stabkiem w dobrych pieniądzach i najbliższe miesiące mam z głowy oraz nie muszę się martwić tym pierdolnikiem jaki się obecnie wyprawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja codziennie po pracy zwiedzam brico, casto itp (zależy gdzie promocja) i po 7 woreczków do bagażnika osobówki, już mam pół piwnicy 😁 jak wyrwiesz po ~18 za worek 20kg to wychodzi po 900 za tonę za 26MJ, w necie za tyle nigdzie nie dostaniesz, nawet jowisza pół na pół z wodą - to raz, dwa z netu = dostawa PP a tam pracują sami debile (przynajmniej u mnie) - gałazka świerkowa wystaje 5cm na wjeździe i on ma nowe auto i za nie odpowiada, już raz porysował i kazali mu płacić i siup paletę wykiprował na środku głównej drogi przez wioskę a ja z taczkami mało zawału nie dostałem jak zasuwałem, żeby korek rozładować... także wolę zwiedzać markety, leroya omijam bo ten ich Equation to wyjątkowe padło, ale jak mnie przyciśnie to sztygarem po 1zł/kg nie pogardzę 😉

Jakby mnie kiedyś przycisło i bym musiał wziąść z dostawą PP to tylko POBRANIE, bo jak zapłaciłem z góry to cuda się działy - tydzień mi "doręczali" a to kierowca zachorował, a to auto się popsuło a ja urlop co chwila w pracy i w domu czekałem, a jak już przywieźli to jak wyżej - "gałazka" itp. A w efekcie kilka worów na dole przebitych paleciakiem i połamana paleta. A teraz nauczony doświadczeniem - dopóki hajs nie zapłacony a to niech se doręczająąąąąą aż padną, a jak już dojadą to wskakuję na pakę - jedna mała dziurka i dziękujędowidzenia 😉

Edytowane przez Speedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafalg9 napisał:

opalekogroszek już nieaktualny, czy ktoś wie, gdzie można kupić jakiś ekogroszek?

https://www.wegielsztygar.pl/product-pol-113-EKOGROSZEK-ULTRA-SZTYGAR-R-1-TONA-NAJLEPSZE-PALIWO-DO-PIECOW-NISKOEMISYJNYCH.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam wybierają jaja z tym groszkiem , oby z pelletem tak się nie porobiło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już i z pelletem zaczyna się robić. Podam taki przykład. Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży pelletu przemysłowego w cenie 520 złotych tona netto luzem. Więc doliczyłem 23% VAT i wyszło w zaokrągleniu 640 złotych. Atrakcyjna oferta. Posiadam palnik SV200,więc takie paliwo było by OK. Gościu w ogłoszeniu napisał,że pellet z domieszką płyt MDF itd itp. Że możliwość sprzedaży w big bagach lub workach 15/20 kg. Oferował też transport do uzgodnienia. A że to niedaleko mnie,więc zapytałem ile by kosztowała tona z transportem pakowana w 20 kilogramowe worki do mojej miejscowości (odległość około 75 kilometrów) przy zamówieniu 6-7 ton. I tu zdziwienie,facet podaje kwotę 840 złotych bez transportu Nawet mu nie odpisałem,200 złotych więcej za samo workowanie to przegięcie jak dla mnie. Tym bardziej że to pellet przemysłowy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez sytuację na rynku drewna użytkownicy peletu też nie mogą spać spokojnie. Jeśli staną lub obniżą produkcję podmioty związane z branżą to i nie będzie tyle trocin do produkcji peletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szanowni a ja zapytam tak.Trafia mnie już ta wzrastająca cena ekogroszku.Kupowałem przed sezonem po 1030 Panterę teraz już 330 zł bym musiał dać więcej za tonę.Wiadomości nie oglądam bo nie chcę widzieć tych polityków w telewizji.Jak długo tak będą te ceny szły w górę.Przecież to w końcu gdzieś coś nie wytrzyma w tej Polsce.Tona co będzie kosztować np 1600 zł.Przecież to musi tąpnąć.Wyrąbałem przeszło 10 tyś za kocioł w 5 klasie a Ci co jeszcze nie zmienili kotła to co będą przecież tzw gumowce wrzucać do kotłów.Nawet kontrole nie pomogą bo ludzie zarabiają to samo.Mnie już szlak trafia.W pracy mam kocioł jeszcze z możliwością palenia na ruszcie wodnym i ekogroszkiem.Więc odpowiedzieć można sobie-Żegnaj ekologio....Miałem na wiosnę zmieniać kocioł i teraz nie wiem czy go zmienię w tej pracy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ceny z kosmosu, też nie wiem co robić na następny sezon, aczkolwiek póki co mam dużo odpadów tartacznych pocialem na małe kawałki i na wieszak deflektora dorobiłem ruszt z blachy więc jak jestem w domu to podpalam drewnem bo inaczej dało by radę zbankrutować. Jestem szczęściarzem bo kupiłem Jowisza za 800 zł więc ten sezon udany, a przyszły ? Zobaczymy co to będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darko240973 napisał:

(..)Tona co będzie kosztować np 1600 zł. (...)

image.png.b8bfba21498ffbb88922645bb10a0a45.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę.Tak napisałem że 1600 zł a tu już jest taka cena.No to podbijam na 1.800 zł tona.No to już będzie odlot cenowy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest górka cenowa na giełdach. Ciężko prorokować co będzie dalej ale za długo taka sytuacja nie ma szans się utrzymać.

Niestety podejmować decyzje inwestycyjne w takim momencie jest bardzo ciężko. 

Edytowane przez kult5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się Panowie zaczaić rano na PGG, by kupić paletę węgla dla brata. Wiem już że potrzebny jest refleks i odrobina szczęścia. Myślę o Retopalu ewentualnie Karliku. Pierwsze pytanie czy aktualnie w ogóle wystawiają Retopala na sklep oraz czy ktoś ogarnia ile się od nich mniej więcej czeka na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MrWolf napisał:

Chcę się Panowie zaczaić rano na PGG, by kupić paletę węgla dla brata. Wiem już że potrzebny jest refleks i odrobina szczęścia

Jeszcze troche to trza bedzie “zalacznik” wysylac.
Calkowicie nie rozumie PGG! Sa klienci, Polska weglem stoi a towar niedostepny. Sytuacja podobna do tych z ubieglego wieku, z inflacja na czele.To jakis moloch Panstwowy? Regulacje polityczno-rzadowo-centralne sterowane cenami? O co tu chodzi bo ekonomii to w tym nie ma zadnej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wypiekał bułki i w sąsiedniej miejscowości można to sprzedać znacznie drożej, też byś pewnie z tymi bułkami wyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, PioBin napisał:

Regulacje polityczno-rzadowo-centralne sterowane cenami? O co tu chodzi bo ekonomii to w tym nie ma zadnej!

Ekonomii pewnie nie ma, bo już by kasowali po 1500PLN/t, ale technologia tak - produkcja dobowa wszystkich linii konfekcjonowania węgla w pgg sprzedaje sie w minutę. O ile pamiętam to 600 palet/dobę.

Zakład Wola, do tego Pieklorz w Chwałowicach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGG nie sprzedaje tylko i wyłącznie przez sklep. Możesz kupić ich węgiel na składach i na allegro:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/suchy-polski-ekogroszek-pieklorz-pgg-chwalowice

Ten węgiel jest teraz po takiej cenie że jeszcze i z dwóch pośredników by się z tego utrzymało. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ktoś do tego jeszcze jakieś boty zatrudnił. Jak polowałem na Pieklorza, to dwa razy zdarzyło się że węgiel był dostępny i nagle przestawał być w momencie przechodzenia do płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrWolf według PGG, w ciągu 7 dni od daty zaksięgowania wplaty skontaktuje sie firma transportowa w celu ustalenia terminu dostawy.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy na stare buty już polować bo może i tego braknąć.....

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop, ale ostatnio chcę kupić do sadu kosę spalinową Stihla. Taką lepszą, bo trochę koszenia mam. Traktorem nie mogę wszędzie skosić. Podjechałem do sklepu i Pani śmiejąc się wyjaśniła mi, że owszem przez internet to mogę zamówić, co nie znaczy, że ją dostanę. Powiedziała mi, że maszyn na magazynach nie ma nigdzie (nawet w Niemczech) i dostają tylko pojedyncze sztuki. Więc ludzie biorą po prostu to co jest. Dostała 3 profesjonalne piły łańcuchowe i klient wziął wszystkie jak leci. I jeszcze dodał, że jakby coś przyszło to też weźmie.

To mniej więcej obrazuje w jakiej sytuacji aktualnie jesteśmy po covidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carinus napisał:

Gdybyś wypiekał bułki i w sąsiedniej miejscowości można to sprzedać znacznie drożej, też byś pewnie z tymi bułkami wyjechał.

Nie tak dawno temu te “bulki” tez wysylalismy do ZSRR i w zamian dostawalismy np. make.

Bulek nie bylo w sklepie ale maka do ich wypieku owszem.

7 minut temu, mkwapisz napisał:

zepraszam za offtop, ale ostatnio chcę kupić do sadu kosę spalinową Stihla. Taką lepszą, bo trochę koszenia mam. Traktorem nie mogę wszędzie skosić. Podjechałem do sklepu i Pani śmiejąc się wyjaśniła mi, że owszem przez internet to mogę zamówić, co nie znaczy, że ją dostanę. Powiedziała mi, że maszyn na magazynach nie ma nigdzie (nawet w Niemczech) i dostają tylko pojedyncze sztuki. Więc ludzie biorą po prostu to co jest. Dostała 3 profesjonalne piły łańcuchowe i klient wziął wszystkie jak leci. I jeszcze dodał, że jakby coś przyszło to też weźmie

Juz kiedys tak bylo… jak sie skonczylo tez pamietamy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.