Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kordjano napisał:

Do 2000 l bufora lepszy większy 25 kw , ja bym  wziął 18 stkę i bufor 1000 l ,pamiętaj że te kotły nie muszą pracowac z mocą maksymalna a i strefa żaru długo się utrzymuje ,więc z dokładaniem opału można się nieco spóźnić .

Wiesz już ile kosztuje i gdzie go będziesz kupować ?

Koło 20 tys, będę jeszcze negocjował...

Polski dystrybutor, producent KIPI, od nich dostałem cennik

26 minut temu, maracz napisał:

Ja interesowałem się Blaze Praktik. Ceny ludziska różne podają. Ja jednak po zapytaniu bezpośrednio u producenta o Praktik 18 dostałem cenę 15,5 tys. w podstawowej wersji a kupując taki kocioł wypadałoby mieć go wyposażony w lambdę, to kolejne kilka tys. zł. ,więc odpuściłem.

Mam nadzieję ogarnąć go bez lambdy. A jakby co podobno można potem domontować samą lambdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambda to trochę kwiatek do kożucha, przyda się jeśli co chwila zmieniany zmieniany będzie opał. Może byc konieczna za kilka lat przy zakupie jak jeszcze bardziej normy wyśrubują

Ważniejsza jest ochrona powrotu, bardzo tania i grzech jej nie zamówić, I trochę droższe mechaniczne czyszczenie wymiennika. Wajcha dzięki której utrzymuje się wysoką sprawność odbioru ciepła.

 

Edytowane przez kult5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubi77 napisał:

Do 2000 l bufora lepszy większy 25 kw , ja bym  wziął 18 stkę i bufor 1000 l ,p

Nie zgodziłbym się. Bufor warto mieć duży a kocioł jak najbardziej zbliżony mocą do maksymalnego zapotrzebowania z jakimś tam plusem. Po to aby aby cyklów rozpalania było jak najmniej. Jeśli bardzo mocny kocioł popracuje ledwo pare godzin i juz nie ma gdzie zmieścić ciepełka trzeba go wygasić a na drugi dzień ponownie rozpalać ew palić dwa dni  i gasić. Jeżeli kocioł jest mniejszy to może pracować dłużej bez wygaszania  i ekonomia spalanie jest lepsza. Chyba że trzeba zbyt często do kotła zaglądać  to wtedy jak największy bufor i mocny kocioł aby rozpalać raz na tydzień np. Mam 2000 l bufory i mpm 18 i większość pracy na zmniejszonym palenisku aby palić jak najdłużej. Udaje mi się maksymalnie palić dwa dni i mam pełny bufor. Gdubym palił intensywnie miałbym pełny bufor od razu i co drugi dzień rozpalał  paląc spokojniej palę dwa dni i rozpalam co trzeci dzień. Pale węglem więc  kotła nie musze zbyt często odwiedzać, jak to jest na drewnie nie wiem ale pewnie też warto kocioł  jak najrzadziej wygaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hubi77 napisał:

Koło 20 tys, będę jeszcze negocjował...

Polski dystrybutor, producent KIPI, od nich dostałem cennik

Mam nadzieję ogarnąć go bez lambdy. A jakby co podobno można potem domontować samą lambdę.

Ale co kocioł kombinowany z palnikiem kipi czy tylko na samo drewno ,. Cena za jaką moc ?

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo drewno. 20 tys za 25kw

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeraziłeś się tą ceną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaplanowałem budżet 15 tys, ale kusi mnie komora z tej lepszej stali. Kto wie czy za 10, 15 lat w ogóle będzie można kupić jakiś kocioł. Zostanie gaz albo PC. Chciałbym, żeby kocioł posłużył. Jeżdżę starym 20-letnim samochodem, to chociaż kotłownia mogła by być na wypasie ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze z bajki wychodzi to co zwykle ?

Europejski produkt za europejskie pieniądze vel benekov d26 z innymi nalepkami.

w półce cenowej 20tyś i wyzej mamy dużo wynalazków jak rakoczy duo, atmos wood and pellet, czyli tanio i dobrze nie będzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopłaty windują ceny. Nawet na czeskim forum śmieją się, że znikną doplaty, zniknie klient, zniknie produkt, potem może (niekoniecznie) firma.

Sent from my H8324 using Tapatalk



  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubi77 napisał:

Najpierw zaplanowałem budżet 15 tys, ale kusi mnie komora z tej lepszej stali. Kto wie czy za 10, 15 lat w ogóle będzie można kupić jakiś kocioł. Zostanie gaz albo PC. Chciałbym, żeby kocioł posłużył. Jeżdżę starym 20-letnim samochodem, to chociaż kotłownia mogła by być na wypasie ?

Te 20 letnie samochody lepsze były jak te nowe . oby ten kocioł wytrzymał z piętnaście lat to można jeszcze przełknąć tą cenę , zastanów się czy ta 18 stka by Ci nie wystarczyła pewnie sporo tańsza by była , mnie ten kocioł też się podoba na szczęście jeszcze jeszcze parę lat będę palił w obecnym , a za kilka lat zobaczy się co będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubi77 Skąd masz info o innej stali dla większej mocy tego kotła? Piszą coś bardziej szczegółowego na stronie?

Sent from my H8324 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kordjano napisał:

Te 20 letnie samochody lepsze były jak te nowe . oby ten kocioł wytrzymał z piętnaście lat to można jeszcze przełknąć tą cenę , zastanów się czy ta 18 stka by Ci nie wystarczyła pewnie sporo tańsza by była , mnie ten kocioł też się podoba na szczęście jeszcze jeszcze parę lat będę palił w obecnym , a za kilka lat zobaczy się co będzie .

18tka ma komorę 100dm3, a 25tka - 150 dm3. Chciałbym rzadziej dokładać, naładować bufory i mieć spokój na dłużej. A dom ma jeszcze strych do wykończenia. I do ogrzania.

31 minut temu, RamZez napisał:

@Hubi77 Skąd masz info o innej stali dla większej mocy tego kotła? Piszą coś bardziej szczegółowego na stronie?

Sent from my H8324 using Tapatalk
 

Nie chodzi o moc, a linię kotłów, Wg cennika blaze harmony ma komorę ze stali nierdzewnej, a blaze comfort ze stali. Planuję wykorzystywać zrębki i inny opał gorszej jakości, więc wydaje się że lepsza komora miałaby sens.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nie zapomnij się pochwalić jak dojdzie do realizacji bo jak na razie to same teorie o tym kociołku , nikt jeszcze nie podzielił się ł wrażeniami z użytkowania tego cuda .

Gdybym pięć lat temu wiedział o nim i myślał jak teraz to kupił bym kombinowany z palnikiem kipi plus bufor 1000 l i to by było idealne dla moich potrzeb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw czy te wszystkie reklamowe bajery się sprawdzą typu trzymanie żaru i czyste spalanie na pół mocy ,ja tam brałbym ten najtańszy za 11,5 tys w Polsce można dostać,80l komora dla mnie jest ok a w mrozy brykietem by się trzeba ratować by dłużej sie paliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maracz napisał:

Jak na razie to chyba jedna osoba pochwaliła się że posiada ten kocioł. Większość w tym ja tylko szumnie zapowiadała bądź zapowiada że kupi ten kocioł, konkretów jednak brak.

No tak. Chyba dużo ludzi czeka na te nowe wynalazki z mpm... Do końca miesiąca ma się pojawić 18stka na drewno, a potem ok 30ka... Sam nie wiem czy w to już wierzyć... Mówią, że cena tego ta jakieś 1/4 tego co w Blaze.. Dodam jeszcze dramatyczne 'Eh...' na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś to pisałem że ma mieć boczny zasyp ,37 szeroką komorę (18kw) głębokość nie pamiętam ,a wysokość jak 14kw ,ma mieć dodatkowe pw w gardziel (szczelina piecucha),tyle wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziecie "TO" chwalic nawet gdyby gaslo,zawieszalo opal....Wystarcza tylko troche przerobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nieuniknione że nie będzie to produkt idealny,tak jak nieidealne były i są nadal wszystkie MPM-y.Powinniśmy sie jednak cieszyć że komuś się jeszcze chce coś produkować na naszym rynku.Sami widzicie że do konkurencyjnych kociołków,możliwe że znacznie lepszych i ekonomiczniejszych bez taczki pieniędzy nie ma co podchodzić.

Pożyjemy,zobaczymy.Jednego tylko nie rozumiem-po co niektórzy interesują się i komentują coś co ich tak naprawdę nie interesuje. Ja nie robię wycieczek na sąsiednie grupy żeby negatywnie komentować sprzęt którego nie mam i mieć nie chcę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carinus Nie ma.Može przerobki zamiast užytkownikow juž teraz robi producent,bierze swoj czas..Jest teraz za malo dopracowanych produktow w pierwszej generacji.Blaze jest dostrojonym poprzednim kotlom verner,ceny szalone.Mpm swoja jakosc/cene isto pokaže,jest takim przerobionym dolniakom.Žadny iny producent zgazowujacych kotlow z ta droga nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.