Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, drtomee napisał:

Ja już się wyleczyłem z Blaze, producent Attack'a nie odpisuje na maile więc klamka zapadła - Atmos.

popatrz jeszcze na ten

https://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-holz-master,52,83.html

Do atmosa możesz sobie zamówić ten lepszy sterownik za 2 koła co steruje obiegami ale i mocą wentylatora,ja osobiście lubię prostotę i brałbym z tymi dwoma pokrętłami,awaryjność prawie zerowa,a w takim kotle drewno ma się spalić na raz bez większych kombinacji ,choć w atmosie miarkownik daje jakieś tam pole manewru i bez większych kombinacji można napalić bez prądu ,mając oczywiście możliwość grzania na grawitacji  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nim w ofercie sas pellet za 14000,-  kiedy drewno dostepne darmowe,nie po co plakac,inwestycja duža,no powrotna.Doba jest jaka jest.Možemy miec tež 2 telefony w tej cene,lub užyty samochod i to nie inwestycja z powrotom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ten blaze po mału staje się tak drogi że pozostanie tylko atmos ,chyba że im również ceny wzrosną znacząco,w mpm też ceny w górę ,ostatnio testowałem atmosa starego z 99 roku 22kw,i powiem wam że przy rozpalaniu kostki sosnowej sposobem dolnym od początku tak jak w blaze ,zero dymu ,kocioł bujną się do 70 w 15 minut i jeszcze przy tych 70 wyłączyłem dmuchawę i szedł na cugu tylko i też zero dymu,ale wiadomo 20 litrów kostki dużo szybciej się spaliło niż w moim mpm-ds różnica mocy to raz i w atmosie z racji sposobu podawania pp i wielkości -kształtu komory ,dość szybko zapala się cały wsad i jest nadmiar gazów i mocy i bez bufora to raczej ciężko by go było ogarnąć by spokojnie sobie równo szedł, w mpm spala się tylko 1/4 część pełnego wsypu i jest to łatwiej ogarnąć bez bufora,blaze pod tym względem jest nie do pobicia raz przez modulację mocy obrotami ,dwa przez sposób podawania pp i pw i pdos.,można tak ustawić to powietrze by paliła się tylko dolna część wsadu jak w mpm a reszta się suszyła i czekała aż opadnie ,nie ma wtedy uderzenia mocy i łatwiej kocioł kontrolować nawet bez bufora,reasumując blaze z małym buforem ,atmos z możliwie największym,w blaze dwa wsady na dobę i palenie ciągłe ,atmos ładowanie buforów na ful i koniec palenia do rozładowania bufora  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 11:43, KristofM napisał:

Zmiana ceny a będzie jeszcze drożej stal drożeje 

To chyba przesada.

https://www.olx.pl/d/oferta/kociol-pell-duo-18kw-klasa-5-eko-dofinansowanie-lewy-CID628-IDJgWWj.html#a5319c1c54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Blaze zrezygnowałem kupiłem Atmosa najtańszego dc18s z 2021 roku produkcji ma dolną komorę jak droższe wersje dodatkowo zawirowacze  i oddzielną regulacje powietrza pierwotnego i wtórnego, zobaczymy jak będzie się palić .Obecnie mam kus1 od Przemka i dwa bufory po 1000 l taki zestaw użytkuję już 12 lat Ale muszę wymienić na 5 klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundmaster tež atmosa nowego z "madrym sterowaniem" zakupil do zrekonstruowanego domu,bufory 2000 l,cienka nowa instalacja i jest zadowolny.Raz dziennie,lub co 2 zaladuje,odpala i to jego cala robota.Najwažniejszie,by instalator nie byl ogonom i sterowniki dobro instalacju prowadzaly i jakos z ta energia zaladowana efektywnie zarzadzaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KristofM napisał:

Z Blaze zrezygnowałem kupiłem Atmosa najtańszego dc18s z 2021 roku produkcji ma dolną komorę jak droższe wersje dodatkowo zawirowacze  i oddzielną regulacje powietrza pierwotnego i wtórnego, zobaczymy jak będzie się palić .Obecnie mam kus1 od Przemka i dwa bufory po 1000 l taki zestaw użytkuję już 12 lat Ale muszę wymienić na 5 klasę.

Ile dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bercus napisał:

Soundmaster tež atmosa nowego z "madrym sterowaniem" zakupil do zrekonstruowanego domu,bufory 2000 l,cienka nowa instalacja i jest zadowolny.Raz dziennie,lub co 2 zaladuje,odpala i to jego cala robota.Najwažniejszie,by instalator nie byl ogonom i sterowniki dobro instalacju prowadzaly i jakos z ta energia zaladowana efektywnie zarzadzaly.

Ja sterowanie robiłem sam bufory średnio wystarczają mi na 30h przy ok -2 na dworze .Dom 220m stary po przeróbkach ale wszystkiego nie dało się zmodernizować instalacja co 12 letnia miedz.Grzejniki przewymiarowane nowe z zeszłego roku na piętrze klimakonwektor jeden daje rade ograć cale piętro reszta grzejników zakręcona, na dole z 25m ogrzewanej podłogi reszta grzejniki.W domu 22c pompka chodzi 24h jak nabije 22c to się nie wyłącza tylko sterownik obniża o 4c zadaną .Mam od tego sezonu tez pc Haier 8kw ona grzeje do -1c opłacalnie w moim domu jako jedyne źródło ciepła niema szans musi być wspomagana .Przy mrozach ogrzewanie przejmuje kocioł w tym sezonie od września spaliłem 1,5t węgla i pompa zużyła 2300kwh do diś

20210414_193612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KristofM napisał:

6159pln brutto z przesyłką .Faktura na znajomego on sprzeda instalatorowi a on mnie na 8% vat czyli jeszcze 900pln mniej co pokryje montaż.

A mógłbyś dać linka jak nie tu to na priv do firmy gdzie kupiłeś,z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak kupiłem normalnie bez negocjacji .Próbowałem z fuego ale opuścili mi 100pln a jak im wysłałem linka https://kotly.com/pl/67-kociol-zgazujacy-drewno-atmos-dc-s-z-wentylatorem-wyciagowym.html#/988-model_nazwa-18 to napisali że to stary model a oni sprzedają "lepsze".Zapytałem sklep czy kocioł ma 5 klasę odpisali tak i kupiłem.Przy płatności przelewem jest 2%rabatu dlatego cena się zmniejsza.Na stronie są stare zdjęcia ale kocioł jest ten najnowszy , 

20210415_173752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymuszają w ten sposób rozdrobnione kawałki i nie bedzie narzekania że sie zawiesza. Osobiści nigdy bym do drewna nawet tej wersji mpm nie kupił. Atmos wydaje ni się duuuuuzo  lepiej przemyślany i działający, Ten DS WOOD to prawie dokładnie moja 18 tka tylko z dodatkowymj powietrzem wtórnym i odrobiną ceramiki więcej. Czyli modzenia ciąg dalszy czeka wszystkich. Powinni byli koledze Maronka dać toto na próby do oceny jak faktycznie poprawiono spalanie drewna. Śledząc to forum jako producent  wybrałbym co jakiś czas kogoś do obdarowania takim kotłem tylko po to aby mieć poligon. Samo czytanie forum nie odda tyle info co uzytkowanie przez kogoś kto ma porównanie do innej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to brak inwencji twórczej do przebudowy konstrukcji,czy problem z wycinaniem innych formatów blachy na kotły.Załadunek jak dla mnie tragiczny.To nie węgiel który się da szufelką do środka wsypać i zapomnieć.Tego już bym nie kupił za żadne skarby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież robi górny załadunek w 18  bo ja mam. Kwestia jakie formaty potrzebne po poszerzeniu-czy przedłużeniu ?  komory załadowczej, ale musiało cos innego kierować wykonawcą raczej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemom tu zawsze bedzie ten palnik pseudozgazowujacy do boku paleniska,do drewna nonsens.Potrzebny byc na dole.Tak jak jest nie przechodzi gazy žarom i z lekko wilgotnym drewnom bedzie zle,dziura wypalona w zasypu przy palniku-zawieszanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzi bokiem jak ma tak jak jest w starych 3 ruszty ale w tym jeden jest zakryty i pp idzie od drugiego ruszta i musi iść przez opał i powinno się to dużo bardziej bezproblemowo palić ,w starych wersjach trzeba by blachę położyć by to uzyskać i z powodzeniem to działało ,ja nigdy blachy nie dawałem bo pp dawałem środkowymi drzwiami i dolnymi też i działało to jak pw dolnymi i pp środkowymi ,praktycznie szczelina piecucha przy takim podawania powietrzna nie była mi potrzebna,nie mniej też na niej paliłem i było ok,skracał się płomień przede wszystkim  i trochę wybielał,mi osobiście wydaje się że ten kocioł spełni swoje zadanie w końcu atmos też ma drzwi z boku i nikt nie narzeka ,choć znów ja bym wolał z góry bo kostkę sosnową wsypuję z wiadra i do tego by pewnie musiał węglarkę sobie kupić ale jak są boczne to można sobie pewnie dokupić drugie takie drzwi pod palnik na pellet i przekładać w razie potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.